Thyssen-Bornemisza muziejus: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
1 pridėtas baitas ,  prieš 9 mėnesius
S
i
(Vaizdas Gimbattiasta_Tiepolo_-_La_morte_di_Giacinto_(1752-53)_-_Museo_Nacional_Thyssen-Bornemisza_Madrid.jpg keičiamas Giambattista_Tiepolo_-_La_morte_di_Giacinto_(1752-53)_-_Museo_Nacional_Thyssen-Bornemisza_Madrid.jpg)
S (i)
 
1932 m. Heinrich Thyssen kolekcją perkėlė į Šveicariją įsigijęs Villa Favorita prie [[Lugano ežeras|Lugano ežero]]. Čia pastatė atskirą galeriją meno kūriniams saugoti. [[Didžioji depresija|Didžiosios depresijos]] metais baronas perpirkinėjo dailės kūrinius, kurie buvo anksčiau nupirkti JAV milijonierių. Taip kolekcijoje atsidūrė vieni jos pasididžiavimų: [[Vittore Carpaccio]] „Riterio portretas“ ir [[Domenico Ghirlandaio]] „Giovanna Tornabuoni portretas“. Heinrich Thyssen-Bornemisza ypač rinko viduramžių vokiečių ir ankstyvųjų Nyderlandų meno pavyzdžius. Kolekcijoje yra [[Albrecht Dürer]], [[Albrecht Altdorfer]], [[Hansas Holbeinas Jaunesnysis|Hans Holbein]], [[Jan van Eyck]], [[Petrus Christus]], [[Hans Memling]] ir kt. kūrinių.
 
1947 m. mirus Heirich kolekcija liko padalinta tarp 4 jo vaikų. Tolimesnį kolekcionavimą tesė sūnus [[baronas]] Hans Heinrich Thyssen-Bornemisza (1921–2002), kuris supirkinėjo paveikslus iš kitų tėvo vaikų. Meno kūrinių kolekcija tapo tokia didelė, kad, nepaisant praplėtimų, galerijoje prie Villa Favorita tilpo tik dalis kolekcijos. Daug meno kūrinių buvo nuolat keliaujančioje [[paroda|parodoje]] po pasaulio muziejus. Galvodamas apie kolekcijos ateitį Hans Heinrich nutarė ją įkurdinti dideliame muziejuje. Taip prasidėjo ryšiai su įvariaisįvairiais fondais ir šalių vyriausybėmis. Galiausiai buvo pasirinktas Ispanijos pasiūlymas. Prie to prisidėjo baronienė Carmen Cervera Thyssen-Bornemisza, kuri buvo ispanė. 1988 m. buvo pasirašyta nuomos sutartis dėl svarbiausių kolekcijos paveikslų laikino eksponavimo Ispanijoje. Ispanijos [[vyriausybė]] kolekcijai eksponuoti suteikė apie 1806 m. pastatytus Villahermosa rūmus Madride, prieš pat Ispanijos nacionalinį [[Prado muziejus|Prado muziejų]]. Ispanijos vyriausybės ir barono Hans Heinrich sutarimu buvo įsteigtas Thyssen-Bornemisza kolekcijos fondas, kuris rūpinosi rūmų atnaujinimu ir kolekcijos valdymu. 1992 m. spalio 8 d. muziejus atidarytas oficialiai. Ceremonijoje dalyvavo [[Ispanijos karalius]] [[Chuanas Karlosas I]] ir karalienė Sofija. 1993 m. Ispanijos [[parlamentas]] pritarė 775 paveikslų pirkimui iš barono Hans Heinrich ir perdavimui Muziejaus fondui. Bendra sumokėta suma siekė 338 mln. [[USD|JAV dolerių]] su sąlyga, kad paveikslai bus prieinami viešai publikai ir niekuomet nebus parduoti. Rinkos vertintojų nuomone kolekcija iš tikro tuo metu galėjo būti verta tarp 1 − 1,5 mlrd. [[USD|JAV dolerių]].
 
2004 m. 655 paveikslų iš Carmen Thyssen-Bornemisza kolekcijos buvo prijungta prie muziejaus. Ta proga įvykdytas Villahermosa rūmų praplėtimas prijungiant du šalimais buvusius 1999 m. įsigytus pastatus ir apie 250 paveikslų įtraukti į nuolatinę ekspoziciją. Barono Hans Heinrich Thyssen-Bornemisza (kuris mirė 2002 m.) atminimas yra įamžintas prie rūmų pastatytame paminkliniame biuste. 2011 m. baronienės asmeninės kolekcijos dalis buvo atskirta ir perkelta į Carmen Thyssen vardo muziejų [[Malaga|Malagoje]]. 2012 m. baronienė Carmen, motyvuodama finansiniais sunkumais, pardavė [[Džonas Konsteblis|Džono Konsteblio]] paveikslą „Užtvara“ („The Lock“) už 22,4 mln. [[Svaras sterlingų|svarų sterlingų]], tuo sukeldama kultūrinės visuomenės pasipiktinimą.<ref>[http://www.telegraph.co.uk/culture/art/9374828/Constables-The-Lock-sells-for-a-record-22.4million.html telegraph.co.uk]</ref>
7 701

pakeitimas

Naršymo meniu