Respublikinė Vilniaus psichiatrijos ligoninė
54°41′04″š. pl. 25°25′05″r. ilg. / 54.684348°š. pl. 25.418007°r. ilg.
VšĮ Respublikinė Vilniaus psichiatrijos ligoninė (RVPL) – Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos (LNSS) iš valstybės turto ir lėšų įsteigta viešoji asmens sveikatos priežiūros ne pelno įstaiga, teikianti asmens sveikatos priežiūros paslaugas pagal sutartis su užsakovais. RVPL – specializuota psichikos sveikatos priežiūros įstaiga, kurioje teikiama psichiatrinė pagalba: diagnozuojami ir gydomi psichikos sutrikimai, taikomos profilaktikos priemonės siekiant išvengti atkryčių, teikiama visokeriopa pagalba, padedanti pacientams prisitaikyti visuomenėje. Ligoninėje dirba 8 mokslų daktarai, docentai, 1 habilituotas mokslų daktaras profesorius, 48 psichiatrai.
Įstaigos steigėjas – Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija.
Įstaigos buveinė: Parko g. 21, LT-11205 Vilnius (Naujoji Vilnia), prie Naujosios Vilnios stadiono.
Veikla
[redaguoti | redaguoti vikitekstą]Pagrindinis įstaigos veiklos tikslas – gerinti Lietuvos gyventojų sveikatą, sumažinti gyventojų sergamumą ir mirtingumą, kokybiškai teikti medicinos paslaugas.
Pagrindiniai įstaigos veiklos uždaviniai: organizuoti ir teikti specializuotą bei kvalifikuotą antrinę ir tretinę asmens sveikatos priežiūrą (ambulatorinę ir stacionarinę) visos Lietuvos gyventojams (ligoninei priskirti aptarnauti Vilniaus, Utenos, Alytaus, Šiaulių apskričių ir Vilniaus miesto gyventojai), padėti organizuoti pedagoginį darbą ir praktinį darbą Universitetinei psichiatrijos klinikai.
Pagrindinės įstaigos veiklos sritys (veiklos rūšys pagal Statistikos departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintą Ekonominės veiklos rūšių klasifikatorių):
- specializuotųjų ligoninės veikla – 85. 11. 20;
- gydytojo praktikos veikla – 85. 12;
- kita žmonių gydymo veikla – 85. 14;
- gydytojų konsultantų veikla – 85. 12. 30;
- medicinos mokslų tiriamieji ir taikomieji darbai – 73. 10. 40;
- profesijos tobulinimas – 80. 42. 30.
- mokamų asmens sveikatos priežiūros (ambulatorinės ir stacionarinės) paslaugų teikimas:
- kai šios paslaugos įtrauktos į Vyriausybės nustatyto asortimento mokamų sveikatos priežiūros (ambulatorinės ir stacionarinės) paslaugų sąrašą;
- kai paslaugos teikiamos asmenims, kurie kreipėsi į įstaigą savo iniciatyva be siuntimo, ir teritorinė ligonių kasa neapmoka už jų sveikatos priežiūrą.
Taip pat: būtinosios medicinos pagalbos teikimas; kita, įstatymais neuždrausta nemedicinine veikla, susijusi su gydymu[1].
Istorija
[redaguoti | redaguoti vikitekstą]Carinės Rusijos valdomoje Lietuvoje psichiatrija buvo Viešosios globos valdybos žinioje. 1898 m. Peterburge įvykusio pasitarimo metu buvo nuspręsta statyti apygardų psichiatrijos ligonines, be kita ko – Rygoje (Latvija) ir Vilniuje. Vilniaus apygardos tūkstančio lovų ligoninė pradėta statyti Rokantiškių dvaro žemėse, 0,5 km nuo Naujosios Vilnios geležinkelio stoties.[2]
Skyriai
[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
|
|
|
Kiti skyriai:
|
|
|
Direktoriai
[redaguoti | redaguoti vikitekstą]- Nuo 1903 m. Nikolajus Krainskis
- N. Chardinas
- 1961–1982 m. Jochelis Gliauberzonas
- 1982–2018 m. Valentinas Mačiulis
- Nuo 2018 m. Arūnas Germanavičius
Buvę direktoriaus pavaduotojai Petras Navašinskas, Nijolė Petrauskienė, Eugenijus Demidiukas, Irena Jurelienė.
Šaltiniai
[redaguoti | redaguoti vikitekstą]- ↑ Įstatai
- ↑ Valentinas Mačiulis (2012-03-13). „ISTORIJA“. rvpl.lt. Suarchyvuota iš originalo 2014-04-19. Nuoroda tikrinta 2016-05-31.
{{cite web}}
: CS1 priežiūra: numeric names: authors list (link)