Magistralės A2 tiltas per Šventąją

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Magistralės A2 tiltas
Tilto profilis nuo žemupio pusės (Ukmergės)
Vieta Varkališkiai, Jogvilai,
Ukmergės raj.
Kerta Šventąją
Ilgis 132,3 m
Plotis 15,08 m
Pastatytas apie 1985 m.
Konstrukcija gelžbetoninis, sijinis

Magistralės A2 tiltas per Šventąją – valstybinės reikšmės kelyje  A2  VilniusPanevėžys , 72,84 kilometre, stovintys du automobilių tiltai, sujungiantys Šventosios upės krantus Ukmergės rytiniame pakraštyje – priemiestinių Varkališkių (Vidiškių sen.) ir Jogvilų (Lyduokių sen.) kaimų teritorijose. Abu tiltai atskirti automagistralės skiriamąja juosta, skirti priešingų krypčių eismui.

Upėje stovi 2 tiltai, atskirti skiriamąja juosta
Pravažiavimas po tiltu

Kairiajame Šventosios krante (magistralės Vilniaus pusėje) įrengtas transporto mazgas su pėsčiųjų viaduku 72,18 km, dviem žiedinėmis sankryžomis ir jungiamaisiais privažiavimais į kelią  4803  UkmergėSiesartisSkuoliai . Po Šventosios tiltu įrengtu viaduku vyksta eismas iš Ukmergės į Lyduokių, Žemaitkiemio pusę ir atgal. Tiltas kerta Šventosios ichtiologinį draustinį, kairė jo pusė ribojasi su Dukstynos vandenvietės sanitarine apsaugos zona.[1]

Rekonstrukcija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Tiltas pastatytas tiesiant magistralę, kurios ruožas tarp Vilniaus ir Ukmergės užbaigtas apie 1985 m, o visas kelias oficialiai atidarytas 1998 m. Nuo statybų pradžios tiltui buvo atliktas tik kosmetinis remontas. Ilgainiui statinys nebeatitiko keliamų saugos reikalavimų. Jo važiuojamosios dalies dangoje buvo susidariusios provėžos, atitvarai ir turėklai surūdiję, blogos būklės šlaitiniai laiptai, aptrupėjęs sijų ir atramų apsauginis betono sluoksnis. Po atliktų tyrimų paaiškėjo itin prasta atramų būklė:[2][1] rūdijo laikančioji armatūra, skilinėjo ir byrėjo betonas, kai kuriose vietose labai sumažėjęs kolonų skerspjūvis.

Tiltas rekonstruotas 2013 (kairė pusė) ir 2014 m. (dešinė pusė), darbus atliko UAB „Panevėžio keliai“.[3]

2016 m. buvo atnaujinta Žemaitkiemio sankryža, todėl sutrumpėjo kelias vairuotojams, vykstantiems iš Ukmergės ir kertantiems magistralę – anksčiau tekdavo daryti lanką per jos sankirtą su keliu  115  UkmergėMolėtai  ties Graužiečiais.

Techninė charakteristika[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Tiltas gelžbetoninis, sijinis, 5 angų. Perdanga sumontuota iš surenkamųjų elementų (tėjinio skerspjūvio sijų), remiasi į taurus. Bendrieji tilto rodikliai: ilgis – 132,3 m, visas plotis – 15,08 m, eismo juostos – 2 po 3,75 m, saugos juostos – 1,00 m ir 3,50 m, atitvarai – 2 po 0,5 m. 2013 m. duomenimis, eismo intensyvumas – 4430 aut./parą, iš jų 683 aut./parą sunkiasvorio transporto (kairėje pusėje).[1]

Literatūra[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Artimiausi tiltai per Šventąją
prieš srovę: Magistralės A2 tiltas per Šventąją pasroviui:
Radiškio tiltas Ukmergės pėsčiųjų tiltas