Pereiti prie turinio

Lineage

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Lineage
Kūrėjas NCsoft
Leidėjas NCsoft
Dizaineris {{{dizaineris}}}
Kompozitorius {{{kompozitorius}}}
Išleidimo data {{{išleidimo data}}}
Žanras (-ai) MMORPG
Režimas Daugelio žaidėjų
Reitingai ESRB: Teen (T)
Platforma Windows, Mac OS X
Versija
Variklis
Platinimas siuntimasis internetu, CD
Licencija {{{licencija}}}
Pirmtakas {{{pirmtakas}}}
Kitos dalys Lineage II, Lineage III
Oficiali Lineage svetainė

Lineage (kor. 리니지) – viduramžių maginės fantastikos daugelio žaidėjų interneto žaidimas vaidmenimis (MMORPG), išleistas 1998 m. rugsėjo 3 d. Pietų Korėjos kompanijos „NCsoft“. Populiariausias Korėjoje, taip pat galimos kinų, japonų ir anglų kalbos versijos. Žaidimą suprojektavo Jake Song, kuris prieš tai projektavo kitą korėjiečių MMORPG žanro žaidimą – „Nexus: The Kingdom of the Winds“.

„Lineage“ savo 2D grafikos savybėmis yra panašus į „Ultima Online“ (1997) ir „Diablo II“ (2000).

2003 m. pasirodė „Lineage II“, kur veiksmas vyksta 150 metų prieš „Lineage“.

Apžvalga[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Paveikslėlis, kuriame atvaizduojamas „Lineage“ žaidimas.

„Lineage“ struktūros, pabaisų bei daiktų sistema buvo „pasiskolinta“ iš „NetHack“ ir buvo pridėta MMO elementų.

Žaidėjai gali rinktis iš penkių galimų klasių: elfo (angl. Elf), tamsiojo elfo (angl. Dark Elf), riterio (angl. Knight), princo (angl. Prince) ar burtininko (angl. Magician). Princas yra vienintelė klasė žaidime, kuri gali vadovauti kruvinam susitarimui („Lineage“ terminu – gildija arba klanas). Tamsieji elfai buvo įdėti į žaidimą kiek vėliau nei kitos klasės.

Veiksmas sukasi apie unikalią šio žaidimo savybę – pilies apgultį (angl. Castle Siege). Užėmus pilį, galima apmokestinti artimiausiuose miesteliuose esančiose parduotuvėse parduodamus daiktus ir taip užsidirbti pelno. Žaidime vaizduojami klasikiniai RPG elementai, primenantys „Dungeons & Dragons“, tokie kaip pabaisų žudymas ar užduočių įvykdymas norint gauti grobio (angl. loot) ir patirties taškų, pakelti veikėjo lygį ir bruožus (charizmą, jėgą, išmintingumą ir t. t.) bei veikėjo būseną (neutralus, nedrausmingas ar drausmingas). Miestų sargybiniai ir pabaisos reaguoja priklausomai nuo to, kokios būsenos yra veikėjas – dažniausiai būna agresyvūs ir puola iš toli, jei veikėjas nedrausmingas.

PvP sistema plačiai naudojama. Galima kovoti bet kur ir bet kada, išskyrus saugiose zonose, pvz., miestuose. Įstojant į klaną (angl. Bloodpledge) žaidėjai gauna teisę dalyvauti pilies apgultyje arba karuose su kitais klanais.

Abonentų istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

NCsoft pranešė, kad „Lineage“ vienu metu turėjo daugiau kaip tris milijonus abonentų,[1] daugiausia Korėjoje.

2008 m. balandį „Lineage“ turėjo per 1 mln. aktyvių abonentų.[1] Palyginimui, „World of Warcraft“ turėjo apie 11,5 mln. aktyvių abonentų.

„Lineage“ kilmė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pavadinimas „Lineage“ kilo iš to paties pavadinimo komiksų, sukurtų Shin Il-sook, ir „Lineage“ serveriai buvo pavadinti tų komiksų herojų vardais. Tai pasaka apie princą, kuris atsiima jam teisėtai priklausantį sostą iš uzurpatoriaus rankų. Tik pasirodžius žaidimui, jis gana tiksliai atitiko originaliąją istoriją, tačiau vėliau, kūrėjams pridedant naujų savybių istorijos gerokai skyrėsi.[2]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. 1,0 1,1 MMOGChart Subscribers.
  2. Kurt Squire; Constance Steinkuehler (2005-04-15). „Meet the Gamers“. LibraryJournal.com. Suarchyvuotas originalas 2005-08-22. Nuoroda tikrinta 2007-01-28.