World of Warcraft

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
World Of Warcraft
WoW Box Art.jpg
Kūrėjas Blizzard Entertainment
Leidėjas Vivendi Universal
Dizaineris {{{dizaineris}}}
Kompozitorius {{{kompozitorius}}}
Išleidimo data 2004 m. balandžio 1 d.
Žanras (-ai) MMORPG
Režimas Keleto žaidėjų
Reitingai ESRB: Everyone (E)

PEGI: 3+
OFLC: G

Platforma Windows, Mac OS X
Versija
Variklis
Reikalavimai

[Minimalus]
Procesoriaus greitis: 0,8 GHz
Atmintis: 512 MB
Operacinė sistema: Windows Windows XP
Laisvos vietos: 6 GB
Vaizdo plokštė: 32 MB, Radeon 8500 or GeForce FX 5700 ir geresnės

Platinimas CD, DVD
Licencija {{{licencija}}}
Pirmtakas {{{pirmtakas}}}
Kitos dalys The Burning Crusade, Wrath of the Lich King, Cataclysm, Mists of Pandaria, Warlords of Draenor
WOW tinklalapis

World of Warcraft (sutrumpintai – WoW) – 2004 m. lapkričio 23 d. JAV kompanijos „Blizzard Entertainment“ išleistas daugelio žaidėjų interneto žaidimas vaidmenimis (MMORPG). Tai ketvirtasis „Warcraft“ serijos žaidimas, tačiau, kitaip nei ankstesni, žaidžiamas internetu.

Pirmasis šio žaidimo papildymas − „The Burning Crusade“ pasirodė 2007 m. sausio 16 d.[1]. Antrasis − „Wrath of the Lich King“ buvo išleistas 2008 m. lapkričio 13 d.[2], trečiasis − „Cataclysm“ pasirodė 2010 m. gruodžio 7 d. Ketvirtasis „Mists of Pandaria“ išėjo 2012 m. rugsėjo 25 d. Penktasis – „Warlords of Draenor" 2014 m. lapkričio 13 d.

„World of Warcraft“ pasaulis jau turi per 11,5 mln. žaidėjų[3] ir yra kol kas populiariausias MMORPG pasaulyje[4], be to, jis pasiekė Gineso pasaulio rekordą kaip pats populiariausias MMORPG pagal abonentų skaičių[5]. 2008-ųjų balandį buvo apskaičiuota, kad „World of Warcraft“ sudarė 62 % visų MMORPG žaidimų pardavimo rinkos[6].

Apžvalga[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Žaidime iš esmės galima daryti bet ką, tačiau nežinant kuo užsiimti iš žaidimo valdomų veikėjų galima priimti užduotis (angl. quest) – ką nors surasti, ko nors pririnkti, užmušti sutartą skaičių kokių nors priešų ir pan. Atlikdamas šias užduotis žaidėjas pakyla į aukštesnį lygį. Nors kai kurios klasės atrodo mažiau agresyvios, visgi dauguma užduočių yra ką nors nukauti. Žaidėjas gali pasirinkti pasaulį (angl. realm), kur dalyviai gali bet kada atakuoti vieni kitus arba rinktis tokį, kuriame galimos tik dvikovos, būtinai abiem pusėms iš anksto sutinkant. Žuvęs žaidėjas virsta šmėkla, kuri iškart atsiduria kapinėse ir norėdama prisikelti turi atvykti į mirties vietą (susirasti savo kūną).

Human Warrior (žmogus – karys)

Skirtingai nuo ankstesnių žaidimų „Warcraft“ serijoje, „World Of Warcraft“ nėra žaidimas strategija, o daugelio žaidėjų RPG.

Rasės, klasės ir profesijos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Žaidėjas gali pasirinkti, kieno pusėje žaisti: Ordos arba Aljanso. Orda susideda iš orkų (angl. orcs), nemirėlių (angl. undead), taurenų (angl. tauren), trolių (angl. trolls), kraujo elfų (angl. blood elves) ir goblinų (angl. goblins). Aljansui priklauso žmonės (angl. humans), nakties elfai (angl. night elves), gnomai (angl. gnomes), nykštukai (angl. dwarves), draenai (angl. draenei) ir vorgenai (angl. worgens). Be to, kurdami personažą, žaidėjai gali pasirinkti jo klasę. Iš viso jų yra 11: druidas (angl. druid), sukčius (angl. rogue), magas (angl. mage), karys (angl. warrior), medžiotojas (angl. hunter), riteris/paladinas (angl. paladin), dvasininkas (angl. priest), šamanas (angl. shaman), raganius (angl. warlock), mirties riteris (angl. death knight) ir vienuolis (angl. monk). Taip pat galima išmokti įvairių profesijų. Galima pasirinkti 2 pagrindines profesijas ir 3 antrines.

Kiekviena rasė turi savo atskirą pasaulį (nakties elfai – mišką, nykštukai – apsnigtus žiemos kalnus, taurenai – vasaros kalnus ir pan). Kiekviena klasė kiek kitaip atrodo, turi skirtingus ginklus, bet visgi bent iš pradžių gauna tokias pačias ar labai panašias užduotis. Magai, medžiotojai bei raganiai turi savo žaidimo valdomą palydovą (magai turi elementų įsikūnijimus, medžiotojai turi gyvūnus, o raganiai – nuosavus demonus). Palydovų elgesys nelabai sudėtingas – seka iš paskos ir atakuoja tą patį priešą, kurį puola pats žaidėjas.

Geografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„World Of Warcraft“ susideda iš dviejų pasaulių. Tai Azeroth ir Draenor (Outland). Azerote yra trys žemynai: Kalimdor, Northrend ir Rytų Karalystės (angl. Eastern Kingdoms).

Virtualūs daiktai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Žaidime yra 6 kokybės lygių daiktai:

  • prastos (pilki) (angl. poor) – prastos kokybės daiktai, vadinami trash 'šiukšlės', yra beverčiai, niekur nenaudojami.
  • įprastos (balti) (angl. common) – įprastos kokybės daiktai, dažniausiai naudojami gamybai, tačiau tokios rūšies šarvai ir ginklai yra beverčiai.
  • neįprastos (žali) (angl. uncommon) – neįprastos kokybės daiktai, dažniausiai turi ypatingų galimybių. Šarvai ir ginklai pakeis herojaus statusus. Yra retokai randami paprastuose priešuose, bet labai dažni 5 žmonių grupės požemiuose.
  • retos (tamsiai mėlyni) (angl. rare) – retos kokybės dažniausiai apranga randama 5 žmonių grupės požemiuose.
  • epinės (violetiniai) (angl. epic) – šios kokybės daiktai aptinkami 10, 25 ir 40 žmonių reido požemiuose.
  • legendinės (auksiniai) (angl. legendary) – legendinės kokybės daiktai yra vienetiniai, jie gaunami tik atliekant specialias užduotis (angl. quest) arba gaunami iš bosų.

70 žaidėjų lygio reido požemiuose renkami nužudytų bosų ženkliukai (angl. badges), kurie taip pat naudojami įsigyti epinės kokybės aprangai ar daiktams. Tačiau įvairios kokybės (išskyrus prastos ir legendinės) įrangą ir daiktus galima ne tik rasti, bet ir gaminti pasitelkus tam tikrą profesiją(-as).
Yra ir alternatyvus būdas apsirūpinti šarvais bei ginklais, jeigu nenorima eiti į požemius ar gaminti – rinkti honor (garbės) arba arena taškus iš PvP mūšio zonų ir juos iškeisti į atitinkamus daiktus.

Šarvai, pagal medžiagas, skirstomi į 4 grupes: audekliniai (angl. cloth), skirti magijos pobudžio klasėms, odiniai (angl. leather), skirti miklumu pasižyminčioms klasėms, grandiniai (angl. mail), skirtų nedidelės patirties kariams ir plokštiniai (angl. plate), patys sunkiausi šarvai skirti patyrusiems kariams. Yra šarvų, kurie sudaro rinkinius (armor sets), dažniausiai jie yra retos arba epinės kokybės, kiek rečiau – neįprastos. Tokie rinkiniai pasižymi išskirtine išvaizda ir papildomais atributais.

Muzika[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Garso takelis žaidimui „World of Warcraft“ buvo sudarytas ir sutvarkytas pagal Jason Hayes, Tracy W. Bush, Derek Duke ir Glenn Stafford. Jis buvo išleistas 2004 m. lapkričio 23 d. kartu su specialiu žaidimo leidiniu. Tai taip pat parduodamas atskirai CD diske, mp3 formatu.

Mokestis[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šiuo metu galima nemokamai atsisiųsti žaidimo programą ir žaisti iki 20 lygmens. Pasiekęs šį lygmenį personažas nustoja tobulėti. Norint galima susikurti kitą (taip pat ir kitokiai rasei priklausantį) personažą ir jį taip pat išvystyti iki 20 lygmens. Nemokamai žaidžiantys turi ir daugiau apribojimų, svarbiausia, labai apribotos jų kooperavimosi, bendravimo su kitais žaidėjais galimybės (gali kalbėti tik jei prieš tai mokantis žaidėjas pats pradėjo pokalbį). Nusipirkus žaidimą reikia mokėti po 11–13 eurų per mėnesį (priklauso nuo pasirinkto mokėjimo plano).

Privatūs serveriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Techniškai įmanoma vietoj originalaus WoW serverio patiems susikurti ir naudoti neteisėtą privatų (tokių serverių kūrimas pažeidžia daugelį vartotojo licenzijos punktų). Taip sukuriamas nepriklausomas virtualus pasaulis, kuriame gali galioti kokios norima taisyklės. Tokių serverių Internete gana daug, tačiau firma kelia prieš jų savininkus teismo procesus, ypač jei jie pradeda vienu ar kitu būdu patys rinkti iš žaidėjų mokestį. 2010 metais kompanija prisiteisė 88 milijonus dolerių iš neteisėto serverio savininkės, kuri, pardavinėdama žaidime naudingus virtualius daiktus, buvo uždirbusi apie 3 milijonus [7].

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]