Kleboniškio tiltas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Koordinatės: 54°56′11.33″ š. pl. 23°54′47.76″ r. ilg. / 54.9364806°š. pl. 23.9132667°r. ilg. / 54.9364806; 23.9132667

Kleboniškio tiltas
Eiguliu tiltas 01.jpg
Vieta Kaunas
Kerta Neris
Ilgis 348,7 m
Plotis 12,78 m x2
Pastatytas 1964 m., 1981 m.
Konstrukcija sijinis ir rėminis tiltai

Kleboniškio tiltas, arba Alfonso Meškinio tiltas  – greta vienas kito pastatyti du gelžbetoniniai tiltai per Neries upę  A1  VilniusKaunasKlaipėda  automagistralėje, Kauno miesto šiaurinėje dalyje. Dar pavadinamas Autostrados tiltu, Eigulių tiltu ar Šiaurinio aplinkkelio tiltu.

Duomenys[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuo Kleboniškio pusės
Nuo Šilainių pusės
Memorialinė lenta: Alfonso Meškinio vardo tiltas [1]

2x2 eismo juostos, eismo intensyvumas apie 1600 automobilių per valandą.

Pirmasis tiltas pastatytas 1964 m., jo projektas parengtas Minsko projektavimo institute „Belgiprodor“. Šio tilto statyboje buvo panaudotos naujos medžiagos ir technologijos: dėžinio skerspjūvio angos statinio blokai, sumontuoti pakabinimo pusiausvyros metodu, įtempti aukšto atsparumo vielos gniūžtėmis, suklijuoti epoksidinės dervos klijais.

Antrasis tiltas pastatytas 1981 m. pagal projektavimo instituto „Lietkelprojektas“ parengtą projektą. Tilto ilgis 348,7 m, plotis 12,78 m, didžiausia anga 90 m. Tiltas rėminės konstrukcijos, su dvejomis deformacinėmis siūlėmis jo galuose. Nors iš pažiūros tiek link Vilniaus, tiek link Klaipėdos vedantys tiltai atrodo vienodi, jų konstrukcija skirtinga. Tilte link Vilniaus yra po du lankstus ir deformacines siūles. Link Klaipėdos vedančiame tilte tiek lankstų, tiek deformacinių siūlių yra po 5.

Statinys, neoficialiai vadintas Kleboniškio tiltu, nuo 2012 m. gruodžio mėn. valdžios pavadintas jo statybos darbams vadovavusio inžinieriaus Alfonso Meškinio tiltu.[2] Nors naujasis pavadinimas „bevardžiam“ tiltui buvo suteiktas grupės LR Seimo narių, LR garbės kelininkų, Vilniaus ir Kauno tiltų statytojų prašymu, šis sprendimas visuomenėje yra susilaukęs prieštaringų vertinimų.[3]

Incidentai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šis tiltas – labiausiai apkrautas Lietuvoje. Per parą šiuo tiltu pravažiuoja iki 55 tūkstančių automobilių.[4] Nuo 1981 m. transporto srautai per šį tiltą išaugo dešimtis kartų, todėl jo apkrovimo normos pastaruoju metu buvo maždaug 2 kartus viršijamos. Kapitališkai Kleboniškio tiltas nebuvo remontuotas nė karto.

2009 m. sausio 5 d. dėl didelio eismo intensyvumo ir prastų oro sąlygų įgriuvo vienas iš tiltų – link Vilniaus vedantis tiltas įsmuko apie 20 cm. Dėl lūžusių amortizatorių pasislinko tilto konstrukcijos, įsmuko kelio dalis, jungianti tiltą su prietilčiu. Dėl to ne tik sutriko eismas pagrindiniu šalies greitkelį, bet ir buvo nutrauktas Kauno miesto šilumos tiekimas šia trasa.

Abiejuose tiltuose sumontuotos naujos deformacinės siūlės. Naujieji lankstai pagaminti Vokietijoje pagal naujausias technologijas, leidžiantys tiltui, esant sunkesnei apkrovai, judėti ne tik išilgine kryptimi, bet ir skersine. Be to, atstatyta asfaltbetonio danga įrengus deformacinius pjūvius, įdiegtos apsauginės priemonės aplinkos poveikiui sumažinti. Tiltą iki gegužės mėn. suremontavo kelių ir tiltų statybos bendrovė „Kauno tiltai“.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Artimiausi tiltai per Nerį
prieš srovę: Kleboniškio tiltas pasroviui:
Jonavos tiltas Varnių tiltas