Jūros dumblių makaronai

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Jūros dumblių makaronai

Jūros dumblių makaronai – pusiau permatomi makaronai, pagaminti iš želę primenančio ekstrakto, gaunamo išvirus garuose valgomuosius jūros dumblius. Jie gaminami nepridedant grūdų miltų ar krakmolo.[1] Jūržolių makaronai turi kramtomąją tekstūrą ir mažai kalorijų. Gali būti valgomi neapdoroti, bet norint suteikti papildomo skonio, galima juos išvirti vandenyje su prieskoniais.

Jūros dumbliai įprasti daugelio civilizacijų, įskaitant kinų, graikų ir islandų, mityboje, tačiau didžiausi jų vartotojai yra japonai, savo virtuvėje naudojantys valgomąsias jūržoles daugiau kaip 1500 metų.[2]

Mitybinė vertė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Jūros dumblių makaronai yra biologiškai aktyvus produktas, praturtinantis organizmą daugeliu reikalingų maistinių medžiagų. Šie makaronai yra be cholesterolio, riebalų, glitimo.[3] Viena porcija patiekalo apima 186 mg natrio, 134 mg kalcio, 2,28 mg geležies ir 52,8 μg  vitamino K.[4] Jie yra geras jodo šaltinis. Vartotojai, turintys skydliaukės ir širdies ligų, turėtų atsižvelgti į šiame produkte esančio natrio ir jodo kiekį.

Patiekalai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Jūros dumblių makaronai dažniausiai ruošiami įvairiose Azijos virtuvėse kaip mažai angliavandenių turintis pakaitalas ryžiams ir įprastiems makaronams.[5] Dažniausiai naudojami sriubose, salotose, bulvytėse ir daržovėse. Kadangi yra neutralaus skonio, jie įgauna patiekalų, į kuriuos pridedami, skoninių savybių.

Makaronai gali būti įsigyti internetu arba sveikų maisto produktų parduotuvėse, o restoranai savo patiekaluose pradeda siūlyti jūržolių makaronus kaip alternatyvą tradiciniams makaronams ar ryžiams. Augant glitimo neturinčių maisto produktų paklausai, didėja jūros dumblių makaronų populiarumas tarp sąmoningų vartotojų.[6]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Wong, Cathy. „Kelp Noodles: What You Need to Know About Kelp Noodles“. About Health. about.com. Nuoroda tikrinta 2015-07-31. 
  2. Wurges, Jennifer; Frey, Rebecca. „Kelp“. Gale Encyclopedia of Alternative Medicine. The Gale Group, Inc. Nuoroda tikrinta 2015-07-31. 
  3. Amerman, Don. „Nutritionally What Is Kelp Good For?“. SFGate. Demand Media. Nuoroda tikrinta 2015-07-31. 
  4. Billings-Smith, Lana. „What Are the Health Benefits of Kelp Noodles?“. Livestrong. Nuoroda tikrinta 2015-07-31. 
  5. Paleo-inspired kelp noodle recipes, Feb 9, 2011. Retrieved 2015-03-20,
  6. Gluten-Free Market Trends, Jan 1, 2012. Retrieved 2015-03-20.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]