Hamburgeris

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
Hamburgeris su salotomis

Hamburgeris – sumuštinis, susidedantis iš kapoto kepto kotleto ir perpjautos bandelės. Be mėsos sumuštinyje gali būti įvairūs priedai, pvz., pomidorų padažas ir majonezas, gabalėlis cukinijos, salotos lapas, marinuotas agurkas, šviežias arba keptas svogūnas, pomidoras.

Istorija[taisyti | redaguoti kodą]

1900 m. liepos 27 d., amerikiečių gastronomas Lui Lesingas, savo gimtajame mieste Niu Hevene pardavė pirmąjį hamburgerį.

Hamburgerio pavadinimas kilo nuo antro pagal dydį Vokietijos miesto Hamburgo pavadinimo,[1] iš kurio žmonės emigravo į Ameriką. Vokiečių kalboje žodis „hamburgeris“ gali būti kaip daiktavardis arba būdvardis nusakantis kažką ar ką nors iš Hamburgo.

Hamburgerių rūšys[taisyti | redaguoti kodą]

  • Sūrainis (angl. Cheeseburger) – hamburgerio rūšis, kurioje būtinas produktas – sūris. Paprastai sūrainio kaina yra didesnė nei hamburgerio, dėl jame įdėto sūrio. Dėl šio produkto sūrainyje yra 100 kalorijų daugiau nei hamburgeryje.[2]
  • Žuvainis (angl. Fishburger) – hamburgerio rūšis, kurioje mėsos kotletas pakeičiamas gabalėliu keptos žuvies. Dėl kepimo riebaluose, gali turėti daugiau kalorijų nei hamburgeris.[3]
  • Vištienos sumuštinis (angl. Chicken sandwich) – hamburgerio rūšis, kurioje būtinas produktas – vištiena.
  • Vegetariškas sumuštinis (angl. Veggie burger) – vegetariškas hamburgeris, kuriame nėra mėsos.
  • Tofuburgeris – hamburgeris, kuriame vietoje mėsos – sojų varškė.

Šaltiniai[taisyti | redaguoti kodą]

  1. http://www.etymonline.com/index.php?allowed_in_frame=0&search=hamburger&searchmode=none Online Etymology Dictionary
  2. Tina, Haupert Build a better burger. Boston Healthy Living Examiner (July 3, 2009).
  3. Bill Sass, „Tips for trimming calories, fat“, The Record — Kitchener, Ont, Jun 13, 1995: "The fish burger, deep fried, could have more calories than a quarter-pound beef burger. "


Commons-logo.svg

Vikiteka