Dmytro Firtašas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Dmytro Firtash.jpg

Dmytro Firtašas (ukr. Дмитро Фірташ, g. 1965 m. gegužės 2 d., Bohdanivkos km., Rytų Ukrainoje) – ukrainiečių verslininkas.

Dmytro Firtašo motina buvo cukraus gamyklos buhalterė, tėvas – vairuotojas. Nuo pat vaikystės įprato daug dirbti: tuometinėje Vakarų Ukrainoje dauguma žmonių greta pagrindinio darbo turėjo ir „nedarbinių“ pajamų (verslų, ūkinės veiklos ar kt.). Dmytro nuo 6 metų amžiaus keldavosi 4 valandą ryto ir dirbdavo iki vėlaus vakaro.

Būdamas 17 metų amžiaus pradėjo savarankišką gyvenimą. 1984 m. baigė Donecko geležinkelių technikumą. 1986–1988 m. atliko karinę tarnybą. 1989 m. dirbo gaisrininku Černivciuose.

1988–1989 m. vieno sėkmingo stambaus sandorio dėka susikrovė pradinį verslo kapitalą (50 000 JAV dol.) – įtikino gamyklos direktorių jam parduoti 4 000 t sauso pieno (miltelių) ir, davęs garbės žodį, pas pažįstamą bankininką pasiskolino 5 mln. rublių, o nupirktą produkciją nugabeno į Uzbekistaną, kur už ją gavo medvilnės, kurią iš Odesos uosto, po derybų su uosto direktoriumi, jam pavyko eksportuoti į Honkongą. Per 8 mėn. buvo gauta 1,2 mln. JAV dol. pajamų, iš kurių Firtašui liko 50 tūkst. kaip atlyginimas už tarpininkavimą.

Nuo 1990 m. užsiima verslu, valdo įmones Ukrainoje, Rusijoje, Jungtinėje Karalystėje, Vengrijoje, Turkmėnistane, Estijoje. Viena stambesnių – Centragas. Yra Rosukrenergo bendrasavininkis.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]