Pereiti prie turinio

Dan Brown

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
(Nukreipta iš puslapio Denas Braunas)
Dan Brown

Dan Brown (Denas Braunas, gimė 1964 m. birželio 22 d. Ekseteryje, Niuhemšyre) – JAV rašytojas, detektyvinių trilerių autorius.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Denas Braunas baigė Filipo Ekseterio akademiją (Phillips Exeter Academy), kur jo tėvas buvo matematikos mokytojas, vėliau studijavo Amfersteno koledže (Amherst College). Dabar gyvena Naujojoje Anglijoje. Jo žmona Blaitė (Blythe) yra istorikė ir tapytoja. Ji turėjo daug įtakos jo darbams, ypač Da Vinčio kodui.

Kūriniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Knygas lietuvių kalba išleido leidykla Jotema.

Skaitmeninė tvirtovė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

JAV Nacionalinė saugumo tarnybos (NSA) aptinka labai sudėtingą kodą, kurio niekaip nepajėgia apeiti. Kodą, kurį sukurė japonas kriptografas Tankada, bando „nulaužti“ pagrindinė NSA kriptografė Suzana Flečer, padedama profesoriaus Deivido Bekerio. Veiksmas vyksta slapčiausiuose NSA būstinės kampeliuose, Ispanijos viešbučiuose, bažnyčiose ir kitose vietose.

Angelai ir Demonai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Knygos pradžioje Robertas Lengdonas, pagrindinis romano veikėjas, simbolių tyrinėtojas, iškviečiamas tirti žiaurios mokslininko žmogžudystės į Šveicarijos CERN mokslinių tyrimų institutą. Vėliau veiksmas persikelia į Vatikaną. Lengdonui tenka įminti daug mįslių, susijusių su architektūra ir slapta iliuminatų brolija.

Meteoritas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

NASA palydovas aptinka giliai Arkties ledynuose įšalusį meteoritą. JAV prezidentas ten pasiunčia saugumo tarnybos analitikę Rachelę Sikston. Kūrinyje vėl persikelsite į NSA, Baltuosius rūmus, Arkties ledynus. Pažodinis knygos pavadinimo vertimas būtų Išdavystės taškas. Rachelės Sikston tėvas – senatorius. Tai apsunkina jos darbą. Knygoje taip pat didelis dėmesys skiriamas politikai – rinkimai į prezidento sostą, įvairios intrigos ir didžiulė meteorito paslaptis, ar tai išties meteoritas?

Da Vinčio kodas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Ši knyga yra 2-oji serijos dalis apie simbologą Robertą Lengdoną. Šią seriją vienija pagrindinis veikėjas Robertas Lengdonas. Pačioje pradžioje Lengdonas vėlgi iškviečiamas tirti žmogžudystės į Luvrą, bet šį kartą be galo mistiškos jos aplinkybės. Kūrinio eigoje jam tenka bėgti nuo policijos ir netgi sprukti į Angliją. Lengdonui tenka įminti daugybę mįslių susijusių su Siono vienuolynu, tamplieriais, meno kūriniais.

Prarastas simbolis[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Trečioji knygų serijos dalis apie simbologą Robertą Lengdoną. Knygos išleidimo data – 2009 m. rugsėjo 15 d.

Inferno[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Ši knyga yra 4-oji serijos dalis apie Robertą Lengdoną.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Vikicitatos

Wikiquote logo
Wikiquote logo
Puslapis Vikicitatose