Naujoji Anglija

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Naujoji Anglija

Naujoji AnglijaJungtinių Amerikos Valstijų regionas, esantis šalies šiaurės rytų kampe[1]. Naujoji Anglija ribojasi su Atlanto vandenynu, Kanada, ir Niujorko valstija. Regioną sudaro dabartinės Meino, Naujojo Hampšyro, Vermonto, Masačiūsetso, Rod Ailendo ir Konektikuto valstijos.

Anksčiausios Naujojo Pasaulio anglų piligrimų sukurtos gyvenvietės buvo sukurtos būtent Naujojoje Anglijoje 1620 metais, kai buvo įkurta Plimuto kolonija. XVIII amžiaus pabaigoje Naujosios Anglijos kolonijos buvo tarp pirmųjų britų Šiaurės Amerikos kolonijų, pademonstravusių ambicijas tapti nepriklausomomis nuo Britanijos karūnos. Nepaisant to, 1812 metais tos pačios kolonijos pasipriešino karui tarp JAV ir Britanijos.

Naujojoje Anglijoje buvo sukurti pirmieji amerikietiškos literatūros kūriniai. Čia taip pat buvo pradėta teikti nemokamas mokslo paslaugas. XIX amžiuje Naujosios Anglijos valstijos suvaidino itin didelį vaidmenį panaikinant vergiją Jungtinės Valstijose. Tai taip pat buvo pirmasis JAV regionas, paveiktas Pramonės revoliucijos.

Šiais laikais šis regionas garsėja itin dideliu JAV demokratų partijos palaikymu. 1992, 1996, 2004 ir 2008 metų prezidento rinkimuose kiekvienoje šio regiono valstijoje už demokratus balsavo didžioji dauguma rinkėjų. 2000 metų rinkimuose demokratų kandidatas į prezidentus Alas Goras daugumos nesurinko tik Naujojo Hampšyro valstijoje.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]