Pereiti prie turinio

Da Vinčio kodas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Da Vinčio kodas

Pirmojo lietuviško leidimo viršelis

Autorius Dan Brown
Šalis JAV
Žanras detektyvas, trileris,
UDK: 820(73)-31
Originalus leidimas
Pavadinimas The Da Vinci Code
Šalis JAV
Kalba anglų
Leidykla Doubleday
Išleista 2003 m.
Formatas Kietais viršeliais
Puslapių 454
ISBN: 0385504209
ISBN-13: 9780385504201
OCLC: 50920659
Pirmasis lietuviškas leidimas
Pavadinimas Da Vinčio kodas
Leidykla Jotema
Išleista 2004 m.
Vertėja Indrė Žekevičiūtė-Žakevičienė
Formatas Kietais viršeliais
Puslapių 368
ISBN: 9955-527-99-4
ISBN-13: 9789955527992
OCLC: 68720249
Apie filmą žiūrėkite – Da Vinčio kodas (filmas).

Da Vinčio kodas (angl. The Da Vinci Code) – JAV rašytojo Dan Brown'o detektyvinis romanas. Visame pasaulyje knyga išleista didesniu nei 50 mln. tiražu. Pagal knygą 2006 m. sukurtas filmas „Da Vinčio kodas“.

Kritika[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Knygoje kaip realybė pateikiami tikintiesiems įprastos ir jų tikimos istorijos neatitinkantys Jėzaus gyvenimo įvykiai. Tam autorius neturi jokio pagrindo (ši knyga yra ne istorinis ar teologinis veikalas, o meno kūrinys). Da Vinčio freskos, kurių smulkmenomis neva remiamasi, pačios yra nutapytos praėjus daug šimtų metų po nukryžiavimo. Žinant tai, nekeista, jog „Da Vinčio kodas“ papiktino Romos katalikų bažnyčią, tačiau tai tik dar labiau padidino knygos populiarumą. Grožinės literatūros kūrinys susilaukė įvairių religinių judėjimų kritikos. Ypač stiprios kritikos knyga susilaukė iš Opus Dei krikščioniškos pakraipos religinio judėjimo, kadangi knygoje Opus Dei pavaizduota kaip žudikų fanatikų organizacija.

Kaltinimai plagijavimu[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2006 m. balandžio 7 d. rašytojo leidėjai laimėjo bylą Didžiosios Britanijos teisme dėl kaltinimų plagijavimu. Dan Brown’ą plagijavimu kaltino knygos „Šventasis kraujas ir šventasis Gralis“ autoriai. Kaltintojai savo argumentus grindė panašumu tarp jų ir Dan Brown’o knygos, kadangi abejose knygose yra iškeliama panaši hipotezė, kad Jėzus Kristus su Marija Magdaliete buvo susilaukęs vaiko, bei, kad ji, po Kristaus nukryžiavimo, pabėgo į Prancūziją, kur Kristaus palikuonys buvę Merovingai, kurių palikuonys, galbūt, tebegyvena net dabartiniais laikais.

Apie knygą[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Ši knyga yra 2-oji serijos dalis apie simbolologą Robertą Lengdoną. Šią seriją vienija pagrindinis veikėjas Robertas Lengdonas. Pačioje pradžioje Lengdonas vėlgi iškviečiamas tirti žmogžudystės į Luvrą, bet šį kartą be galo mistiškos jos aplinkybės. Kūrinio eigoje jam tenka bėgti nuo policijos ir netgi sprukti į Angliją. Lengdonui tenka įminti daugybę mįslių, susijusių su Siono vienuolynu, tamplieriais, meno kūriniais.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]