Robertas Lengdonas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.

Robertas Lengdonas (angl. Robert Langdon) – išgalvotas veikėjas, Harvardo ikonografijos ir religinio meno profesorius, Dan Brown romanuose „Angelai ir demonai“, „Da Vinčio kodas“ ir dar neišleistame „Saliamono raktas“. Pirmose dvejose knygose Lengdonas pasaulį gelbėja nuo pražūtingų įvykių, o apie trečiąją knygą dar nėra žinoma, nors spėjama, kad Lengdonas pademonstruos savo žygdarbius ir trečią kartą.

Knygos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Abejose knygose R. Lengdonas (tiksliau pats autorius) atskleidžia įdomių faktų apie masonus bei krikščionybę.

Angelai ir demonai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pačioje pradžioje Legdonas iškviečiamas tirti žiaurios mokslininko žmogžudystės į Šveicariją. Vėliau kūrinio gale veiksmas persikelia į Vatikaną. Legdonui tenka įminti daug mįslių susijusių su architektūra ir iliuminatais.

Da Vinčio kodas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pačioje pradžioje Lengdonas vėlgi iškviečiamas tirti žmogžudystės į Luvrą, bet šį kartą be galo mistiškos jos aplinkybės. Kūrinio eigoje jam tenka bėgti nuo policijos ir netgi sprukti į Angliją. Lengdonui tenka įminti daugybe mįslių susijusių su Siono vienuolynu, tamplieriais, meno kūriniais.

Prarastas simbolis[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pasakojimo pradžioje Harvardo profesorius Robertas Lengdonas netikėtai pakviečiamas perskaityti vakarinę paskaitą JAV Kapitolijuje. Tačiau vos jam atvykus prasideda keisti įvykiai. Kapitolijaus pastate randamas nerimą keliantis objektas, išmargintas penkiais šifruotais simboliais. Lengdonas objekte įžvelgia senovinį kvietimą įžengti į seniai prarastą ezoterinės išminties pasaulį.

Kinas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Filme „Da Vinčio kodas“ Robertą Lengdoną vaidino Tom Hanks.