Angelai ir demonai

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Angelai ir demonai
Angelai ir demonai.jpg
Autorius(ė) Dan Brown
Žanras detektyvinis romanas
Originalus leidimas
Pavadinimas Angels and Demons
Šalis JAV
Kalba anglų k.
Išleista 2000
Lietuviškas leidimas
Vertėjas(a) Darius Kaunelis
Leidykla Jotema
Išleista 2004
Viršelis Audrius Arlauskas
Puslapių 404
ISBN 9955-527-81-1

Angelai ir demonai“ (angl. „Angels and Demons“ arba „Angels & Demons“) yra amerikiečio rašytojo Dan Brown detektyvinis romanas, tapęs bestseleriu. Originalas anglų kalba išleistas 2000 metais, o lietuviškas vertimas tik 2004 metais. Į lietuvių kalbą išvertė Darius Kaunelis, o išleido leidykla Jotema. ISBN 9955-527-81-1

Knyga yra pirmoji trilogijos dalis apie Harvardo ikonografijos ir religinio meno profesorių Robertą Lengdoną. Kitos dvi dalys yra didelio populiarumo sulaukęs „Da Vinčio kodas“ ir dar neišleistas „Saliamono raktas“. Knygoje aprašoma kova tarp dviejų senovės kultūrų: iliuminatų ir katalikų bažnyčios.

„Angelai ir demonai“ buvo pristatytas kaip pirmasis romanas, kuriame yra ambigramų. Visas jas, Dan Brown paprašytas, sukūrė Džonas Lengdonas (John Langdon).

Turinys[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Harvardo profesorius Robertas Lengdonas iškviečiamas į Šveicarijos organizaciją CERN (Organisation Européenne pour la Recherche Nucléaire – Europos Atominių Tyrimų Organizacija) tirti keistos žmogžudystės. Paaiškėja, kad ant kūno ištatiuravęs ambigramą „Illuminati“ ir dar kitaip žiauriai išdarkęs nužudytojo Leonardo Vetros kūną žmogus pavogė iš laboratorijos slaptą ir labai galingą masinio naikinimo ginklą, kuris 24 val po pavogimo sprogs. Sprogmuo paslepiamas Vatikane, kuriame tuo metu vyksta popiežiaus rinkimai – konklava. Robertas Lengdonas, padedamas nužudytojo dukters Viktorijos Vetros, keliauja po Romą ir bando aptikti Iliuminatų slėptuvę.

Taip pat skaitykite[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kitos Dan Brown knygos:

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]