Amoksicilinas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Amoksicilino cheminė struktūra
Amoksicilino trimatė formulės išraiška

Amoksicilinas – vidutinio spektro, bakteriolitinis (bakterijas ardantis) antibiotikas, skirtas gydyti infekcines ligas, sukeltas bakterijų ar kitų mikroorganizmų.

Panaudojimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Amoksicilinas skirtas gydyti įvairias infekcijas tokias kaip: vidurinės ausies uždegimą, anginą (lot. streptococcal pharyngitis), plaučių uždegimą (lot. pneumonia), odos infekcijas, šlapiminio trakto infekcijas, salmoneliozės bakterijos sukeltas infekcijas, Laimo ligą ar chlamidiozę.

Šalutiniai efektai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šalutiniai efektai taikomi kaip ir visiem beta-lactam žiedo antibiotikams. Šalutiniai efektai gali būti: pykinimas, vėmimas, išbėrimas ir su antibiotikais susijęs kolitas (storosios žarnos uždegimas). Reti atvejai, bet kartais pasitaiko nemiga, sumišimas, susirūpinimas, jautrumas šviesai ir garsams, nesklandus mąstymas, rijimo, kalbėjimo pasunkėjimas, veido kaklo pabrinkimas, labai stiprus galvos svaigimas ar kolapsas. Burnos bei lyties organų skausmingumas, šlapimo patamsėjimas. Galimas viduriavimas, kuris yra sunkus, trunka ilgai, išmatose gali būti kraujo.

Alerginė reakcija amoksicilinui gali būti staigi ir intesyvi – sąmonės pakitimas, išbėrimas, su stipriu niežuliu (gaktos, pirštų galuose), temperatūros kilimo pojūtis, pykinimas, vėmimas. Alergiškiems amoksicilinui, itin didelis kiekis gali sukelti ir mirtį.

Amoksicilino ir klavulaninės rūgšties kombinacija 7 dienų laikotarpyje gali sukelti virusinį hepatitą. Būta atvejų, kai vaikus perdozavimo atveju ištikdavo letargija, vėmimas arba inkstų disfunkcija, pabėrimas.