Pereiti prie turinio

Aleksandar Vučić

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Aleksandras Vučičius
Aleksandar Vučić
A. Vučičius 2017 m.
Gimė 1970 m. kovo 5 d. (54 metai)
Belgradas, Jugoslavijos Socialistinė Federacinė Respublika Jugoslavija
Veikla politikas
Partija Serbijos progresyvinė partija
Serbijos radikalų partija
Išsilavinimas Belgrado universitetas
Vikiteka Aleksandar Vučić

Aleksandras Vučičius (serb. Александар Вучић, Aleksandar Vučić, g. 1970 m. kovo 5 d. Belgrade, Jugoslavijoje) – serbų politinis ir valstybės veikėjas, nuo 2017 m. – Serbijos prezidentas.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

A. Vučičius gimė Belgrade ekonomisto ir žurnalistės šeimoje. Giminės iš tėvo Anđelko pusės buvo kilę nuo Bugoino (dab. Bosnija ir Hercegovina), per II pasaulinį karą nukentėję nuo kroatų ustašių. Naujaisiais laikais jo giminės namai buvo sugriauti per Kroatijos nepriklausomybės karą.

Baigė Belgrado universiteto Teisės fakultetą. Mokėsi anglų kalbos Braitone (Anglija). Kurį laiko turėjo verslą Londone. Po to grįžo į Jugoslaviją, kur dirbo žurnalistu Palėje, Bosnijoje. Ėmė interviu iš Bosnijos serbų lyderių Ratko Mladičiaus ir Radovano Karadžičiaus.

Politinė karjera[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Praeityje – Serbijos ministras pirmininkas (20142017), Serbijos progresyvinės partijos pirmininkas, gynybos ministras. Keturiolika metų buvo Serbijos radikalų partijos generalinis sekretorius.

2017 m. gegužės 31 d. pradėjo eiti Serbijos prezidento pareigas.

Politinės pažiūros[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Balkanų karo metu jis buvo artimas Slobodano Miloševičiaus sąjungininkas.

A. Vučičius 2016 m. rugpjūčio mėn. pareiškė, kad geriausias sprendimas Kosovo problemai būtų, jei Serbija pripažintų Kosovo nepriklausomybę, tačiau tai neįmanoma ir to nebus. Tapęs prezidentu, pabrėžė būtinumą normalizuoti santykius su Kosovu.[1] Save pristato kaip proeuropietišką politiką. Pritaria bendradarbiavimui su NATO, tačiau su sąlyga, kad Serbija laikysis karinio neutralumo ir neprisijungs prie šio karinio bloko.

Palaikydamas tradicinę Serbijos sąjungininkę Rusiją nepritarė prieš ją nukreiptoms Vakarų šalių sankcijoms.[2]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Pekusic, Biljana (20 May 2013). „Vucic urges Kosovo Serbs to accept 'the future'“. Southeast European Times. Nuoroda tikrinta 18 September 2013.
  2. „Сербия никогда не введет санкций против России, заверил Вучич“. РИА Новости (rusų). 2017-12-19. Nuoroda tikrinta 2017-12-26.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Politinis postas
Prieš tai:
Tomislav Nikolić
Serbijos prezidentas
2017-
Po to:
-