Albinas Prižgintas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Albinas Prižgintas (g. 1947 m. sausio 21 d. Schweinfurte, Vokietija) – vargonininkas virtuozas ir chorvedys. Albino Jasenausko dukters – pianistės, vargonininkės ir chorvedės Teresės Jasenauskaitės-Prižgintienės – sūnus.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1949 m. iš Vokietijos su tėvais atvyko į JAV. 1969 m. baigė bakalauro, 1970 m. – muzikos magistro studijas Julliard School of Music.

Gavęs Fulbraito stipendiją, 19701971 m. vargonus studijavo pas Karlą Richterį Vokietijoje. Vargonų muzikos rečitalius surengė Harvardo universitete, Šv. Patriko katedroje Niujorke, Svč. Jėzaus Širdies katedroje Niudžersyje, Šv. Petro bažnyčioje Bostone, Kolumbijos universitete, Šv. Severino bažnyčioje Paryžiuje ir kitur.

Su „Camerata Singers“ grupe gastroliavo trisdešimtyje JAV valstijų. Dažnai koncertavo ir su kitomis muzikos grupėmis, 1971 m. vargonavo Roberto F. Kennedžio vaikų teatre. Buvo muzikos vadovas St. Mary's of Angeles bažnyčioje Brukline. Šioje parapijoje vargonininkavo ir vadovavo chorui. Dalyvavo tarptautiniame vargonininkų konkurse Paryžiuje, konkursinę programą atliko ir Apreiškimo parapijos bažnyčioje Brukline. Daug metų vargonininkauja ir vadovauja chorui Šv. Mykolo ir Visų Angelų amerikiečių parapijose Tucsone, Arizonoje. Reiškiasi ir kaip džiazo pianistas. Jo brolis Viktoras taip pat muzikas (klarnetininkas).

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Boleslovas Zubrickas. Pasaulio lietuvių chorvedžiai: enciklopedinis žinynas. Vilnius, 1999. Informacijos publikavimui gautas žodinis autoriaus leidimas.