Xenoblade Chronicles X

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Xenoblade Chronicles X
Xenoblade Chronicles X cover.jpg
Kūrėjas Monolith Soft
Leidėjas Nintendo
Dizaineris {{{dizaineris}}}
Kompozitorius {{{kompozitorius}}}
Išleidimo data JP 2015 m. balandžio 29 d.
ŠA 2015 m. gruodžio 4 d.
EU 2015 m. gruodžio 4 d.
Žanras (-ai) RPG
Režimas
Reitingai ESRB: T (paaugliams ir vyresniems)
Platforma Nintendo Wii U
Versija
Variklis
Reikalavimai
Platinimas
Licencija {{{licencija}}}
Pirmtakas Xenoblade Chronicles
Kitos dalys

Xenoblade Chronicles X – 2015 m. RPG nuotykių kompiuterinis žaidimas, skirtas „Nintendo Wii U“ žaidimų konsolei. Sukurtas Japonijos „Monolith Soft“ studijos ir išleistas „Nintendo“.

Metacritic suvestinės duomenimis, žaidimą kritikai įvertino 85 balų iš 100 vidurkiu.[1]

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Siužetiškai „Xenoblade Chronicles X“ nėra 2010 m. žaidimo „Xenoblade Chronicles“ tąsa, tačiau žaidimus sieja panašus meno stilius, kai kurie pasikartojantys elementai, pavyzdžiui, draugiški žmonėms ateiviai Nopon, atviro pasaulio struktūra.

Karo tarp nežemiškųjų civilizacijų metu 2054 m. Žemės planeta buvo sunaikinta. Žmonės pasistatė milžiniškus kosminius laivus, kuriais leidosi į kelionę po kosmosą. Amerikiečių kosminis laivas „White Whale“ (Baltasis banginis) po dvejų metų klajonių po kosmosą buvo pasivytas ir atakuotas priešiškų ateivių pajėgų. Praradus kontrolę laivas pasuko į gretimą Miros planetą ir suiro jos atmosferoje dėl gravitacijos jėgų.

Žaidimo pradžioje žaidėjas pradeda valdyti veikėją, pažadintą iš miego stazės būsenos vienoje į planetą Mira nukritusių laivo kapsulių. Jį pažadina veikėja, vardu Elma, ir parveda į žmonių koloniją, pavadinimu Naujasis Los Andželas, praėjus dviem mėnesiams po laivo sudužimo. Žaidėjas gali parinkti pagrindinio veikėjo lytį, veido bruožus, ūgį, plaukų spalvą ir pan. Pagrindinis veikėjas, įstoja į žmonių kolonijos sukarintą organizaciją BLADE ir kartu su bendražygiais turi atlikti misijas ieškant Miros planetoje nukritusių kosminio laivo dalių su kapsulėmis, kuriose gali būti išlikusių miego stazės būsenoje gyvų žmonių.

Mechanika[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Miros planeta sudaryta iš 5 didelių žemynų, kiekvieno su unikalia geologine ir biologine aplinka. Veikėjai gali keliauti po planetą pėsčiomis arba naudoti skraidančius, važiuojančius ir plaukiančius save transformuojančius kovinius mechanizmus, pavadinimu Skell (pavaizduotas žaidimo viršelyje). Veikėjas galimybę įsigyti Skell mechanizmą įgauna žaidimo eigoje. Skirtingose Miros planetos vietovėse galima sukurti greitojo keliavimo taškus, į kuriuos veikėjai persikelia akimirksniu.

Žaidimo kadras. Didžiausią žaidimo dalį užima kelionės ir ieškojimai po Miros planetą

Žaidimą galima vykdyti tiek iš pirmojo, tiek iš trečiojo asmens perspektyvos. Žaidimas žaidžiamas valdant grupelę veikėjų iš BLADE organizacijos. Žaidėjas gali pasirinkti savo komandos sudėtį ir žaisti valdydamas ne vien savo susikurtą herojų, bet ir bet kurį iš grupės. Žaidimo siužetas atskleidžiamas iš vaizdo intarpų ir NPC paaiškinimų dialoguose. Žaidėjo susikurtas veikėjas žaidime neištaria nei žodžio.

Žaidimo eigoje kovojama naudojantis realaus laiko RPG žaidimų pobūdžio kovos sistema su pavojingais planetos gyvūnais ir priešiškais ateiviais, kurie siekia sunaikinti žmonijos likučius. Kovų metu renkami taškai, kuriais galima pasitobulinti veikėjo sugebėjimus. Naujojo Los Andželo parduotuvėse galima įsigyti ginklų ir įvairių patobulinimų Skell mechanizmui. Žaidimo eigoje kyla veikėjų patirties lygiai ir jie gali kautis su vis galingesniais planetos Miros monstrais.

Žaidime yra pasyvaus daugelio žaidėjų žaidimo pasirinkimo galimybė, kurio metu skirtingomis konsolėmis žaidžiantys „Xenoblade Chronicles X“ žaidėjai gali suformuoti komandas ir kitų žaidėjų susikurti veikėjai pasirodo nevaldomo veikėjo pavidalu žaidimo erdvėje. Šiuos veikėjus, vadinamus „skautais“, galima įtraukti į herojų grupelę. Komandinio žaidimo metu suformuojamos užduotys, kurias įvykdžius įmanomos bendratinklės iki 4 žaidėjų būrio misijos, kaip tikrame MMORPG žaidime.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • metacritic.com