Grupė (RPG)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Grupė, partija – vaidmenų žaidimuose tai žaidėjų valdomų veikėjų ir/ar ne žaidėjų valdomų veikėjų grupė, žaidimo pasaulyje keliaujanti ir veikianti kartu.

Grupės dydis būna įvairus – nuo 2 veikėjų iki keliasdešimties. Pvz., žaidime „World of Warcraft“ didžiausias grupės dydis – 40 narių.

Grupės ypatumai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Grupė skiriasi nuo kitokių grupuočių, būdingų MMORPG žaidimas, kaip kad gildijos ir klanai.

Vaidmenų žaidimuose grupėms paprastai būdingi šie žaidimo elementai:

  • Patirties dalinimas grupės viduje. Grupė veikdama kartu gauna tam tikrą kiekį patirties taškų, kurie padalinami visai grupei. Tokiu būdu žaidime patirties taškų gali gauti ir tie grupės nariai, kurie negali tiesiogiai dalyvauti kautynėse ir rinkti patirties taškus už nukautus priešus ir padarytą žalą. Taip grupėse vystomi ir lygius kelia gydantys nariai, kurie kautynėse paprastai nėra pajėgūs.
  • Grupę veikiantys kerai. Maginės fantastikos vaidmenų žaidimuose paprastai egzistuoja kerai, kurie veikia visą grupę iš karto (bet neveikia neutralių veikėjų ir priešininkų). Tokie grupiniai kerai gali gydyti, stiprinti gynybinius gebėjimus ar gebėjimą atakuoti.

Grupės sudėtis pagal valdomumą[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Stalo vaidmenų žaidimuose grupės pagrindas visada yra žaidėjų veikėjai, retkarčiais prie jų gali prisijungti žaidimo meistro valdomi NPC.

Kompiuteriniuose stalo žaidimuose grupės sudėtis gali būti įvairi:

  • interneto žaidimuose (pvz., MMORPG) grupių sudėtis būna panaši kaip ir stalo žaidimuose – vyrauja žaidėjų valdomi veikėjai. Grupėse gali būti veikėjų sąjungininkų, kurie valdomi vien kompiuterio (kartais jų veiksmus kažkiek gali valdyti grupės žaidėjai).
  • pavienio žaidėjo kompiuteriniuose vaidmenų žaidimuose grupė gali būti sudaryta iš įvairiai valdomų veikėjų:
    • žaidėjas valdo visus grupės narius vienu metu.
    • žaidėjas valdo vieną pagrindinį grupės narį, kitus grupės narius NPC valdo kompiuteris. Dažnai žaidėjas gali šiek tiek valdyti grupės narius NPC – nurodyti, kokios taktikos laikytis (agresyviai atakuoti, į kautynes nesivelti, ginti pagrindinį grupės veikėją).
    • žaidėjas gali persijungti ir imti valdyti bet kurį grupės narį, o likusius tuo metu valdo kompiuteris.

Kai kuriuose kompiuteriniuose VŽ žaidėjas grupės narių NPC elgesį gali paveikti tam tikrais poelgiais. Pvz., žaidimuose „Baldur's Gate“ ir „Neverwinter Nights“ žaidėjas atlikdamas tam tikras užduotis, tam tikrais veiksmais ar pašnekesiais su grupės nariais ir aplinkiniais NPC gali keisti savo grupės narių požiūrį į jį. Netinkamais veiksmais vidugrupinius santykius galima tiek sugadinti, kad vienas ar keli grupės nariai gali išeiti iš grupės dėl nesuderinamumo.
Šiuose žaidimuose veikėjai turi ir tam tikras pasaulėžiūrines savybes, dėl kurių kai kurie veikėjai iš principo negali sutarti vienoje grupėje, net jei tarp jų asmeniškai nėra buvę jokių konfliktų.

Profesinė grupės sudėtis[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Grupę paprastai sudaro skirtingų klasių (profesijų) veikėjai, kurių gebėjimai papildo vienas kitą ir didina grupės kovines ir išgyvenimo galimybes, kompensuoja klasių ar individualius veikėjų trūkumus. Tradiciškai „Dungeons & Dragons“ tipo sistemose grupes sudaro vienas ar keli kariai, magas, gydantis narys (klierikas ar vitalistas), vagis ar pėdsekys.

Kompiuteriniuose VŽ, kur grupę sudaro pagrindinis veikėjas, valdomas žaidėjo, ir kompiuterio valdomi papildomi nariai, žaidėjas dažnai gali keisti grupės sudėtį parinkdamas naujus tam tikrų profesijų (ar papildomų gebėjimų) veikėjus, kurie labiau tinka numatomai grupės veiklai. Pvz., numatant kautynes su nemirėliais į grupę gali įtraukti daugiau klierikų, kurie geriau saugo nuo nemirėlių ir geba juo nuvaryti.