Xenoblade Chronicles

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Xenoblade Chronicles
Xenoblade Chronicles 3D
Xenoblade-chronicles front-cover.jpg
Kūrėjas Monolith Soft
Leidėjas Nintendo
Dizaineris {{{dizaineris}}}
Kompozitorius {{{kompozitorius}}}
Išleidimo data JP 2010 m. birželio 10 d.
EU 2011 m. rugpjūčio 19 d.
ŠA 2012 m. balandžio 6 d.
Žanras (-ai) RPG
Režimas
Reitingai ESRB: T
PEGI: 12+
Platforma Nintendo Wii
New Nintendo 3DS
Versija
Variklis
Reikalavimai
Platinimas
Licencija {{{licencija}}}
Pirmtakas
Kitos dalys

Xenoblade Chronicles – atviro pasaulio veiksmo–nuotykių kompiuterinis vaidmenų žaidimas, skirtas „Nintendo Wii“ žaidimų konsolei. Sukurtas Japonijos studijos „Monolith Soft“ ir 2010 m. birželio 10 d. išleistas „Nintendo“. Žaidimas galimas žaisti su „Wii U“ ir 2015 m. išleista jo adaptacija „New Nintendo 3DS“ delninei konsolei.

Metacritic suvestinės duomenimis, žaidimą kritikai įvertino 92 balų iš 100 vidurkiu „Wii“ konsolei.[1] ir 86 iš 100 „New 3DS“ konsolei.[2]

Žaidimas pirmą kartą anonsuotas 2009 m. „Monado“ pavadinimu. Japonijoje išleistas „Xenoblade“ pavadinimu pagerbiant kūrėjų studijos „Monolith Soft“ vadovo Tetsuya Takahashi anksčiau kurtą „Xeno“ žaidimų seriją. Siužetiškai „Xenoblade Chronicles“ neturi nieko bendro su „Xeno“ serija. 2015 m. išleistas susijęs žaidimas „Xenoblade Chronicles X“, 2017 m. − tęsinys „Xenoblade Chronicles 2“.

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Žaidimo priešistorėje du pasaulio milžinai Bionis ir Mechonis susikovė tarpusavyje, kol iš jų liko tik sustingusios figūros, ant kurių įsikūrė dvi gyventojų rasės: žmogaus pavidalo homai ant Bionis kūno ir mechanizuotos būtybės mekonai ant Mechonis kūno. Žaidimo pradžioje mekonai įsiveržė į homų pasaulį siekdami jį užvaldyti. Herojus Dunbenas su kardu Monado padėjo atremti ataką prieš Koloniją 9, bet pats po to liko sužeista viena ranka. Monado yra stebuklingas kardas, jis negali sužeisti žmonių, bet lengvai perpjauna mašinas. Apie kardą sklinda įvairios legendos. Praėjus 1 metams po šių įvykių Kolonija 9 yra užpuolama mekonų antrą kartą. Dunbenas kovojo su kardu Monado, bet nebuvo pajėgus jo išlaikyti. Kardą paėmė jaunas herojus Šulkas, kuriam lemta įspėti jo paslaptis ir atremti mekonų invaziją, tik šį kartą kur kas pavojingesnę, nes kai kurie mekonai yra paprastai Monado nebesužeidžiami.

Mechanika[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Žaidimo kadras. Fiora ir Šulkas Kolonijoje 9

Žaidimo veiksmas vyksta 3D kompiuterine grafika sukurtoje aplinkoje valdant veikėjus iš trečiojo asmens perspektyvos. Žaidimo erdvė pasižymi atvirojo pasaulio savybėmis: žaidėjas gali vykdyti daugybę šalutinių misijų, laisvai pasirinkti judėjimo kryptis. Žaidime yra dienos-nakties ciklas ir kai kurie kompiuterio valdomi veikėjai (NPC) yra sutinkami tik tam tikru metu ir tam tikrose vietose. Su jais tekstinių dialogų pagalba galima vystyti dialogus, prekiauti, priimti misijas. Žaidimo erdvėje randami objektai, juos palieka nugalėti priešininkai.

Žaidimo kovos sistemoje dalyvauja maksimaliai trys herojai ir žaidėjas tiesiogiai valdo tik vieną iš jų, kiti priešininkus atakuoja automatiškai. Kiekvienam herojui galima parinkti ginklus, drabužius, apsauginius šarvus. Kiekvienas herojus turi tik sau būdingą kovos veiksmų rinkinį (Arts) ir efektyviausias kovos būdas yra suderinti jų eiliškumą galingesnei atakai. Ginklai ir šarvai turi savus pranašumus ir trūkumus, juos galima patobulinti brangakmeniais. Tarp herojų ir NPC yra speciali santykių Affinity schema: pasiekus tam tikrą santykių gerumo lygį galima aktyvuoti papildomus dialogus (Heart-to-Heart), įgyti papildomus pranašumus kovojant. Kovų metu kyla herojų patirties lygiai, renkami pinigai, santykių ir gebėjimų taškai.

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]