Volodymyras Zelenskis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Bullet purple.png
Bullet purple.png
Volodymyras Zelenskis
ukr. Володимир Олександрович Зеленський
Ukrainos prezidentas
Volodymyr Zelensky 2019 presidential inauguration 05 (cropped).jpg
V. Zelenskis, 2019 m.
Gimė: 1978 m. sausio 25 d. (41 metai)
Ukrainos vėliava Ukrainos TSR, Kryvyj Rihas
Tėvai: Aleksandras Zelenskis, Rima Zelenskaja
Sutuoktinis(-ė): Elena Zelenskaja (Kijaško)
Vaikai:

Saša, Kirilas

Ukrainos prezidentas
Kelintas: šeštasis
Ankstesnis: Petro Porošenka
Išsilavinimas: Kryvyj Riho ekonomikos institutas
Commons-logo.svg Vikiteka: Volodymyras ZelenskisVikiteka
Parašas
Autograph-VolodymyrZelensky.png

Volodymyras Zelenskis (ukr. Володимир Олександрович Зеленський, g. 1978 m. sausio 25 d. Kryvyj Rihe, Dnepropetrovsko sr.) – Ukrainos politikos ir visuomenės veikėjas, šeštasis Ukrainos Prezidentas, iki 2019 m. – aktorius, šoumenas, televizijos laidų vedėjas, režisierius.

2019 m. Ukrainos prezidento rinkimų antrajame ture didele persvara nugalėjo Petro Porošenką, surinkęs 73 proc. balsų.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

V. Zelenskis pirmuosius 4 gyvenimo metus praleido Kryvyj Rihe, Ukrainoje. Jo šeima - žydų kilmės. Kartu su motina Rima Zelenskaja (g. 1950) persikėlė į Mongoliją, Erdenetą, kur dirbo jo tėvas, technikos mokslų daktaras, profesorius Aleksandras Zelenskis (g. 1947). Po 4 metų šeima grįžo į Ukrainą, Kryvyj Rihą. Mokėsi 95–ojoje gimnazijoje, kurioje buvo sustiprinta anglų kalba. Buvo gabus mokinys ir klasės seniūnas, užsiėmė įvairiapusiška veikla: lankė įvairias sporto treniruotes, dalyvavo mokyklos saviveikloje. 16 metų gavo grantą nemokamam mokslui Izraelyje, bet tam paprieštaravo tėvas. Mokyklą baigė 1995 m. Įstojo į Kijevo nacionalinio ekonomikos universiteto Kryvyj Riho ekonomikos institutą, kuriame įgijo teisinį išsilavinimą. Pagal specialybę vėliau nedirbo.

2003 m. V. Zelenskis vedė Eleną Kijaško (g. 1978), kuri Kryvyj Rihe baigė architektūros studijas, dirbo šeimos šou versle. 2004 m. gimė dukra Saša, o 2013 m. - sūnus Kirilas.

Kūryba[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuo pirmųjų studijų mėnesių V.Zelenskis įsitraukė į KVN (rus. КВН, Клуб весёлых и находчивых, 'Linksmųjų ir išradingųjų klubas') veiklą. Vėliau subūrė savo KVN komandą „95-ąjį kvartalą“, pavadintą pagal miesto „95-ąjį kvartalą“, kuriame buvo V. Zelenskio mokykla. Jis buvo komandos kapitonas ir daugumos numerių autorius. Po dvejų metų ukrainiečių komanda buvo pakviesta į Maskvą dalyvauti KVN aukščiausioje lygoje.

Vėliau įkurta „Studija Kvartalas-95“, o vienu jos savininkų ir autorių buvo V.Zelenskis. Studija kūrė sėkmės susilaukusius TV projektus: parodijų programa „Vakaro kvartalas“ (2005), humoro šou „Prajuokink komiką“ (2011), laida „Juoko lyga“ (2014), sukurta KVN pavyzdžiu, serialas „Svotai“ (2008) ir jo tęsiniai, tapę sėkmingiausiu ukrainietišku televizijos projektu. Studija filmavo ir pilno metražo filmus. Ypač sėkmingas buvo komiškas serialas „Liaudies tarnas“ (2015–2019), kuriame V. Zelenskis vaidino Ukrainos prezidentą.

Politinės pažiūros[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2014 m. jis palaikė Maidaną, Ukrainos armijos veiksmus Donbase, koncertavo ukrainiečiams kariškiams.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]


Politinis postas
Prieš tai:
Petro Porošenka
Ukrainos prezidentas
Flag of the President of Ukraine.svg

2019 -
Po to:
'