Vincas Deniušis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Bullet purple.png
Bullet purple.png
Vincas Deniušis
Gimė: 1903 m. lapkričio 14 d.
Viekšniai, Šiaulių apskritis
Mirė: 1978 m. gegužės 2 d. (74 metai)
Viekšniai, Mažeikių rajonas
Tėvas: Antanas Deniušis
Veikla: muzikos mokytojas, orkestro ir choro dirigentas

Vincas Deniušis (1903 m. lapkričio 14 d. Viekšniuose1978 m. gegužės 2 d. Viekšniuose) – Lietuvos muzikos mokytojas, orkestro ir choro dirigentas.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Baigęs tuometinę vietos mokyklą, 19241929 m. mokėsi Klaipėdos muzikos mokykloje (trimito specialybė) ir grojo orkestruose. 1930 m. trumpai studijavo Leipcigo konservatorijoje. 1932 m. vasarą lankė kūno kultūros kursus Palangoje, o 1933 m. vasarą panašius kursus Juodkrantėje.

Nuo 1930 m. gyveno ir dirbo Viekšnių miestelyje: dėstė muziką ir kitus dalykus to meto mokykloje (pradinė, progimnazija, vidurinė), vadovavo Šaulių pučiamųjų orkestrui, kuriame klarnetu grojo ir tėvas Antanas Deniušis, o altu – brolis Antanas Deniušis. Organizavo chorus, rengė koncertus ir kitus kultūros renginius, 1932 m. pastatė Miko Petrausko operą „Birutė“, kuri parodyta Kuršėnuose ir Papilėje. 1938 m. Klaipėdos krašto dainų šventei parengė Viekšnių šaulių būrio 36 dalyvių chorą.

Pokario metais Viekšnių vidurinėje mokykloje dėstė muziką ir dainavimą, vadovavo moksleivių chorams ir orkestrams. Vyresniųjų klasių moksleivių mišrųjį chorą parengė 1950 m. respublikinei dainų šventei, o vaikų chorą – ir kitoms dainų šventėms. Jo parengti chorai ir orkestrai nuolat dalyvavo Akmenės rajono dainų šventėse, pirmąsias ir kitas prizines vietas laimėdavo meno mėgėjų apžiūrose, nemažai koncertuodavo. Buvo Akmenės rajono dainų švenčių dirigentas ir nusipelnęs mokytojas.

2003 m. spalio mėn. V. Deniušio garbei pavadinta Viekšnių muzikos mokykla, prie kurios pastato atidengta memorialinė lenta.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]