Užlieknės Šv. Marijos Magdalietės bažnyčia

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Kazimiero-bazn-kryzius-64.png
Užlieknės Šv. Marijos Magdalietės bažnyčia
Uzlieknes baznycia, vak.p. 2006-07-12.jpg
Vyskupija Telšių
Dekanatas Mažeikių
Savivaldybė Mažeikių rajonas
Gyvenvietė Užlieknė
Statybinė medžiaga medis
Pastatyta 1807 m.

Užlieknės Šventos Marijos Magdalietės bažnyčia – bažnyčia, stovinti Užlieknės kaime, 7,5 km į vakarus nuo Viekšnių, Šventupio (Ventos kairiojo intako) kairiajame krante. Liaudies architektūros formų.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Koplyčia Užlieknėje žinoma nuo 1784 m. Kanauninkas Kasparas Bytautas 1807 m. pastatė naują medinę, kuri 1857 m. buvo perstatyta; priklausė Viekšnių parapijai. Dukart per metus (gegužės ir liepos mėn.) vykdavo atlaidai.

1931 m. užliekniškė Januškaitė savo 24 ha ūkį pavedė šventovei, į ją buvo paskirtas klebonas ir Užlieknė tapo bažnytkaimiu. 1931 m. lapkričio 13 d. bažnyčia iš senosios vietos buvo perkelta į dovanotąją žemę (maždaug 300 m nuo buvusios vietos) – Medžialenkės kaimo statybininkui P. Garaliui vadovaujant, ji buvo užkelta ant apvalių rąstų ir perridenta. Pastatas buvo atnaujintas, o šventorius aptvertas. Tarpukaryje garsėjo Šv. Marijos Magdalietės atlaidais (liepos 22 d.), bažnyčioje klebonavo kun. Liaudanskis, kun. Stanislovas Ercius, kun. Kazimieras Vilkickas (abu pastarieji palaidoti Užlieknėje) ir kt.

2007 m. kovo pradžioje bažnyčia smarkiai apdegė.

Architektūra[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pastatas liaudiškos architektūros formų, stačiakampio plano, vienabokštis. Įrengti keturi altoriai. Šventoriaus tvora medinių statinių. Prie vartų stovi 1904 m. metalinis kryžius, atgabentas iš senosios bažnyčios vietos. Į Kultūros vertybių registrą įrašyti: šviestuvas, du altoriai ir pavieniai paveikslai.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]