The Legend of Zelda

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
Zeldalogowhite.PNG

The Legend of Zelda (jap. ゼルダの伝説 = Zeruda no Densetsu) − fantastinis veiksmo−nuotykių kompiuterinis žaidimas, kurį kūrė Shigeru Miyamoto, o platino „Nintendo“ ir tai viena populiariausių žaidimų serijų „Nintendo“ žaidimų konsolėms. Gerai žinoma tiek Rytuose tiek Vakaruose ir kartu Europoje. Bet Lietuvoje serija nėra populiari dėl sunkiai paaiškinamų priežasčių. Viso parduota daugiau nei 52 milijonai žaidimo kopijų.

Istorija[taisyti | redaguoti kodą]

Beveik kiekvieno serijos žaidimo istorija atsikartoja ta pati. Princesė vardu Zelda pagrobiama, o žaidėjas perima jaunuolio Link vaidmenį ir jam tenka gelbėti princesę, o kartais ir visą pasaulį nuo piktojo burtininko. The Legend of Zelda: Ocarina of Time yra laikomas vienu iš geriausių visų laikų žaidimų.

Žaidimo eiga[taisyti | redaguoti kodą]

Žaidimo eiga apjungia veiksmo, nuotykių, vaidmenų ir galvosūkių žaidimų žanrus. Pereidinėjant žaidimo lygius reikia įveikti daugelį galvosūkių ir nugalėti kiekvieno lygio pabaigoje esantį bosą. Pereinant lygius tenka pasinaudoti įvairiais sugebėjimais. Tai kautis kardu ar šaudyti lanku, o kai priešininkai per stiprūs nuo jų tenka bėgti. Tą dar labiau paįvairina sinchroniškai išdėliotos tai dingstančios tai atsirandančios kliūtis arba tik labai trumpas atsikartojantis momentas, kada priešas pažeidžiamas, todėl tenka pirmiausia išvengti jo smūgių judant į šalis ir atgal, o pasinaudojus ritmiškai atsirandančia akimirka, smogti. Tą pagyvina elektroninė muzika puikiai suderinta su žaidimo veiksmu. Kartais tenka spręsti ir galvosūkius ar žaisti kaip RPG, bet apibendrintai galima sakyti, kad žaidimas tiesiog reikalauja greitos reakcijos ir veiksmų planavimo. Daugumą itin gudriai sukurtų Zelda valdymo ir eigos elementų perėmė kiti žaidimai. Kartais Zelda stilius įvardinamas kaip atskiras žaidimų žanras Bounding ir jis puikiai žinomas net StarCraft mėgėjų kurtuose lygiuose.

Serijos žaidimai[taisyti | redaguoti kodą]

Vikiteka