Hyrule Warriors

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Hyrule Warriors
Kūrėjas „Omega Force“,
Team Ninja
Leidėjas Koei Tecmo“,
Nintendo
Dizaineris {{{dizaineris}}}
Kompozitorius {{{kompozitorius}}}
Išleidimo data 2014 m. rugpjūčio 14 d. (Japonija)
Žanras (-ai) nuotykių, veiksmo
Režimas Vieno arba dviejų žaidėjų
Reitingai ESRB: Teen (T, 13+)
Platforma Nintendo Wii U,
Nintendo 3DS
Nintendo Switch
Versija
Variklis
Platinimas
Licencija {{{licencija}}}
Pirmtakas
Kitos dalys
Oficiali svetainė

Hyrule Warriors (jap. ゼルダ無双 = Zeruda/Zelda Musō/Zelda Musou, liet. Hairulės kariai) – 2014 m. veiksmo ir nuotykių žaidimas „Nintendo Wii U“ konsolei. Sukurtas bendrai „The Legend of Zelda“ ir „Dynasty Warriors“ žaidimų serijų pagrindu. 2015 m. vidurio duomenimis žaidimas išplatintas daugiau nei 1 mln. kopijų tiražu.[1]

2016 m. išleista žaidimo adaptacija su keletu naujų veikėjų nešiojamai „Nintendo 3DS“ konsolei pavadinimu Hyrule Warriors Legends. 2018 m. išleista versija „Switch“ konsolei pavadinimu Hyrule Warriors Definitive Edition su visais „Wii U“ ir „3DS“ versijų veikėjais ir misijų žemėlapiais.[2]

„Hyrule Warriors“ sulaukė vidutiniško kritikų įvertinimo. Metacritic suvestinės duomenimis, žaidimas kritikų įvertintas 76 balų iš 100 vidurkiu.[3]

Leidimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • 2014 m. „Hyrule Warriors“ „Nintendo Wii U“ konsolei;
  • 2016 m. „Hyrule Warriors Legends“ „Nintendo 3DS“ konsolei;
  • 2018 m. „Hyrule Warriors Definitive Edition“ „Nintendo Switch“ konsolei.

Apie žaidimą[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Hyrule Warriors“ yra dviejų japoniškų žaidimų serijų: „The Legend of Zelda“ (priklauso „Nintendo“) ir „Dynasty Warriors“ (priklauso „Koei Tecmo“), motyvų sudurtinis žaidimas. Veiksmo metu valdomi „The Legend of Zelda“ žaidimų serijos herojai ir suvienytos nuotykių žanro ypatybės su „Dynasty Warriors“ žaidimų hack and slash kovos mechanika. Veiksmas vyksta „The Legend of Zelda“ serijos Hyrule (Hairulės) pasaulyje ir žaidimo istorija naudoja būdingą serijai siužetą: tamsiosios jėgos užpuola taikią karalystę, princesė Zelda yra pagrobiama (ar dingsta) ir žaidimo herojams tenka leistis į pavojingus nuotykius išgelbstint princesę ir karalystę. Žaidimas suderinamas su „Nintendo“ išleistomis amiibo žaislų figūrėlėmis su NFC funkcija.

Žaidimo pradžioje pristatomi du „The Legend of Zelda“ herojai: Link ir Impa. Žaidimą galima žaisti vieno žaidėjo arba dviejų žaidėjų režimu. Žaidžiant dviem žaidėjams, vienas žaidėjas valdo savo veikėją „Nintendo Wii U“ kontroleriu „Wii U GamePad“ su miniekranu, kuriame mato veiksmą, o kitas žaidėjas valdo savo veikėją TV ekrane matomame vaizde kitu kontroleriu. Tuo būdu sudaryta galimybė žaisti žaidimą dviem žaidėjams tame pačiame kambaryje. Žaidimo veiksmui vystantis pristatomi nauji valdomi herojai. Žaidimo eigoje renkami pinigai (Rupees), medžiagos (Materials), kurių pagalba vėliau galima tobulinti herojų aksesuarus. Atitinkamai, veikėjus galima apginkluoti geresniais ginklais, parinkti drabužius ir kita. Žaidimo veiksmas imituoja viduramžius: kovojama kardais, lankais, veikia burtininkai.

„Hyrule Warriors“ žaidimo kadras. Princesės Zeldos speciali ataka. Paprastai žaidimo laukuose kovojama su dešimtimis ar šimtais eilinių priešininkų ir vienu ar keliais „bosais“

Be linijinės istorijos siužeto režimo (Legend), žaidimas turi tris kitus scenarijus: peržaidžiamų misijų su skirtingais herojais (Free), kovų tam tikromis sąlygomis (Challenge) ir papildomų misijų (Adventure) pagal stalo žaidimą, imituojantį 8 bitų originalaus „The Legend of Zelda“ žaidimo grafiką. Šiuose scenarijuose laimimi nauji trofėjai, pasiekiami veikėjų patirties lygiai, rangai, įmanomi nauji ginklai, aksesuarai, kostiumai ir pan. DLC pavidalo turiniu žaidimą galima dar labiau praplėsti.

„Hyrule Warriors Legends“ yra žaidimo adaptacija nešiojamai „Nintendo 3DS“ konsolei. Ji yra paprastesnės grafikos ir joje pristatomi nauji veikėjai, kuriuos, turint abi žaidimo versijas, galima perkelti į aukštos raiškos grafikos „Nintendo Wii U“ žaidimo versiją.

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. wiiudaily.com Archyvuota kopija 2015-09-23 iš Wayback Machine projekto.
  2. ign.com
  3. „metacritic.com“. Nuoroda tikrinta 2015 m. spalio 18 d..

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]