Tetris

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Tetris
Kūrėjas Alexey Pajitnov
Leidėjas ---
Dizaineris {{{dizaineris}}}
Kompozitorius {{{kompozitorius}}}
Išleidimo data 1985
Žanras (-ai) Loginis
Režimas Vieno arba daugelio žaidėjų
Reitingai {{{reitingai}}}
Platforma Daugiau kaip 200
Versija {{{versija}}}
Variklis {{{variklis}}}
Reikalavimai {{{reikalavimai}}}
Platinimas {{{media}}}
Licencija įvairios
Pirmtakas {{{pirmtakas}}}
Kitos dalys {{{kitos dalys}}}
supertux.berlios.de

Tetris – kompiuterinis žaidimas, kurio pirmą veikiančią versiją 1984 m. birželio 6 d. užbaigė Aleksejus Pažitnovas (rus. Алексей Пажитнов).[1] Jis tuo metu dirbo Maskvoje, mokslų akademijoje. Žaidimas (arba koks nors jo variantas) pritaikytas beveik visoms žaidimų konsolėms ir operacinėms sistemoms. Tetris labiausiai išpopuliarėjo XX a. 9 dešimtmetyje, pradedant 1988 m. Žaidimas vyraudavo geriausių visų laikų video žaidimų sąrašų viršūnėse. Pagal pardavimus per visą istoriją Tetris yra pats populiariausias – iš viso parduota apie 170 milijonų žaidimo kopijų.

Žaidimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Žaidime septynios įvairiai pasuktos figūros (tetrominai ar tetrados, kiekviena iš jų sudaryta iš keturių sujungtų kvadratinių blokų) krenta iš viršaus žemyn ant lauko pagrindo. Žaidimo tikslas yra sukrauti iš krentančių figūrų pilną horizontalią be tarpų blokų eilę. Kai eilutė susidaro, ją sudarantys blokai dingsta, o virš jų buvę nukrenta žemyn. Žaidžiant žaidimas vis sunkėja – figūros pradeda kristi vis greičiau. Žaidimas būna baigtas (pralaimėtas), tada, kai kuri nors figūra nukritusi ant jau buvusių nukritusiųjų krūvos liečia viršutinę žaidimo lauko ribą.

Septynios įvairiai pasuktos figūros Tetris žaidime primena stilizuotas raides „I“, „T“, „O“, „L“, „J“, „S“ ir „Z“. Sukurta įvairių žaidimo modifikacijų, kur neapsiribojama 7 tetrominais ir dviem dimensijomis.

Standartinės žaidimo tetromino figūros

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Franklin Paul „At 25, Tetris still eyeing growth“, Reuters June 2, 2009 / 7:35 AM [1]

Išorinės nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Commons-logo.svg

Vikiteka