Pereiti prie turinio

T-14 Armata

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
T-14 „Armata“
Tipas Pagrindinis kovinis tankas
Kilmės šalis Rusija Rusija
Tarnavimas
Naudotas
Naudoja Rusija Rusija
Naudojo
Karai
Gamyba
Dizainas Uralvagonzavod
Projektuotas Uralo transporto mašinų gamybos konstravimo biuras
Gamintojas Uralvagonzavod
Kaina 7,6–9 mln. $
Gaminama 2015 –
Variantai
Pagaminta 20 +
Specifikacijos
Svoris 48–49 t
Ilgis 10,8 m
Plotis 3,5 m
Aukštis 3,3 m
Įgula 3
Šarvai 44S-sv-Sh
Pirminė ginkluotė 125 mm lygiasienė 2A82-1M patranka
Antrinė ginkluotė 12,7 mm Kord kulkosvaidis (6P49),
7,62 mm PK kulkosvaidis (6P7К)
Variklis ChTZ 12Н360 (A-85-3A) dyzelis 1500 AG (1100 kW), ribojamas iki 1200 AG (890 kW) įprastoje eigoje
Galios/Svorio santykis 31 AG/tona
Transmisija 12 režimų automatinė pavarų dėžė
Važiuoklė 7 poros ratų
Kuro talpa
Veikimo nuotolis 500 km
Greitis 80–90 km/h

T-14 „Armata“rusiškas pagrindinis kovinis tankas, naujesnis už T-72 ir T-90. 2015 m. gegužės 9 d. pristatytas kariniame parade Raudonojoje aikštėje.

Konstrukcija ir ginkluotė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Su maskuote
T-14 Maskvos gatvėse

Sukurtas ant universalios kovinės platformos „Armata“. Tai unifikuota sunkioji vikšrinė platforma, kurios pagrindu bus gaminamas ne tik tankas T-14, bet ir pėstininkų kovos mašinos, sunkiosios haubicos, savaeigiai artilerijos pabūklai ir kitos karinės mašinos. T-14 pagal masę yra vidutinis tankas, turintis 1500 arklio jėgų dyzelinį variklį. Važiuoklę sudaro 7 poros ratų (T-72 tanke – 6 poros).

Tanko įgula įkurdinta izoliuotoje kapsulėje, iš kurios valdo automatizuotą tanko bokštelį. Šarvuota kapsulė atskirta nuo tanko amunicijos saugyklos. Nauji išoriniai šarvai padengti specialiu sluoksniu, kuris radaruose sumažina tanko matomumą. Tanke yra naujas dinaminės apsaugos kompleksas, todėl tankui mažiau pavojingi sprogmenys ir kitos prieštankinės priemonės. Įmontuotas aktyviosios apsaugos kompleksas „Afganit“ naudoja „Dopplet“ radarą, kurio pagalba aptinka į tanką nutaikytus objektus, pvz. prieštankines raketas. Priešo ginklo aptikimo atveju, ši sistema paleidžia jį sunaikinančią raketą. Apginkluotas 125 mm lygiavamzde patranka, iš kurios gali šaudyti valdomąsias raketas. Patrankos šūvio nuotolis – iki 8 km. Papildomai komplektuojamas priešlėktuviniu 30 mm pabūklu, skirtu kovoti su priešininko bepiločiais orlaiviais ir atakos sraigtasparniais, o 12,7 mm sunkioju kulkosvaidžiu – su pėstininkais.

Vertinimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Teigiama, kad „Armatos“ kūrėjai panaudojo kai kurias vokiškojo tanko „Leopard 2“ technologijas.[1]

Rusijoje tikėtasi, kad tankas prisidės prie kariuomenės modernizacijos, bet tanko kaina per didelė. Tad abejojama, ar „Armata“ taps Rusijos kariuomenės ašimi. Pasak apžvalgininkų, tankas gerokai brangesnis, nei buvo numatyta rusų 2020 m. planuose. Dėl to tikimasi, kad Gynybos ministerija sumažins planuojamų įsigyti „Armata“ tankų skaičių ir nukreips dėmesį į jau esamų tankų T-72 modernizavimą.[2]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]