Mykolo Romerio universitetas: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
2 401 pridėtas baitas ,  prieš 1 metus
(Universiteto įkūrimo datą)
}}
 
'''Mykolo Romerio universitetas''' '''(MRU)''' – didžiausias Lietuvoje specializuotas socialinių mokslų universitetas, kurio ryškiausi studijų ir mokslo komponentai yra teisė, visuomenės saugumas ir viešasis valdymas. Universitetas pavadintas Lietuvos konstitucinės teisės patriarcho Mykolo Romerio (1880 – 1945) vardu.
'''Mykolo Romerio universitetas''' – veikianti valstybinė aukštoji mokykla.
 
Universitetas turi pajėgius ir reikšmingus edukologijos, ekonomikos, humanitarinių mokslų, komunikacijos, politikos, psichologijos, sociologijos, vadybos branduolius.
 
MRU studijų programų portfelyje dominuoja socialinių mokslų srities studijų programos (95 % viso studijų portfelio – AIKOS duomenų bazė).
 
== Apie universitetą ==
[[Vaizdas:Mykolas Romeris University.jpg|thumb|250px|Mykolo Romerio universitetas]]
Universitete studijuoja apie 7500 studentų ir klausytojų.
Universitete vykdomos: apskaitos, ekonomikos, filologijos, filosofijos, informatikos, komunikacijos, pedagogikos, politikos mokslų, psichologijos, socialinio darbo, socialogijos, švietimo ir ugdymo, teisės, verslo, verslo ir vadybos, viešojo administravimo, visuomenės saugumo studijų krypčių bakalauro, magistro ir doktorantūros studijos. Studentai gali rinktis iš daugiau kaip 90 studijų programų ir specializacijų lietuvių, anglų kalbų. Mykolo Romerio universitetas – daugelio tarptautinių organizacijų narys, aktyviai bendradarbiaujantis su daugiau nei 150 pasaulio universitetų.
 
MRU vykdomi reikšmingi tarptautiniai ir nacionaliniai studijų ir mokslo projektai (vidutiniškai per metus vykdoma apie 50 projektų).
 
Europos Komisijos finansuotas tarptautinis  „Socialinių inovacijų kultūros kūrimas aukštajame moksle“ tyrimas parodė, kad MRU tarp kelių šimtų Vidurio ir Rytų Europos universitetų yra geriausias socialines inovacijas plėtojantis universitetas.
 
MRU pirmasis Lietuvoje pradėjo įgyvendinti jungtines studijų programas su Prancūzijos, Austrijos ir Suomijos užsienio universitetais, stipriai išplėtojo mokslo partnerystę su Pietų Korėjos ir kitais Azijos regiono universitetais.
 
Pietų Korėja, Japonija, Kinija ir Indija buvo ir toliau lieka pagrindinėmis universiteto bendradarbiavimo plėtros Azijos regione valstybėmis. Dongseo (Pietų Korėjos), Josai (Japonijos), Huazongo mokslo ir technologijų (Kinija) universitetai yra tik keletas iš aktyviausių universiteto Azijos regiono partnerių.
 
21 MRU studijų programa yra vykdoma anglų kalba (10 – pirmojoje pakopoje, 17 – antrojoje pakopoje. Iš jų 9 yra jungtinės, 6 – validuotos arba dviejų diplomų bei 6 nacionalinės, dėstomos anglų kalba).
* Universiteto rektorius prof. dr. [[Inga Žalėnienė]]
* Vicerektorius doc. dr. [[Saulius Spurga]]
 
== Fakultetai ==
Universitete veikia šie fakultetai:
Šiuo metu keturiuose fakultetuose studijuoja apie 6000 studentų.
 
Fakultetai:
* [[Ekonomikos ir verslo fakultetas]]
* [[Mykolo Romerio universiteto Viešojo valdymo fakultetas|Viešojo valdymo fakultetas]]
* [[MRU Teisės fakultetas|Teisės fakultetas]]
* [[MRU Viešojo saugumo fakultetas|Viešojo saugumo akademija]] (Kaune)
 
* Teisės mokykla;
=== Institutai ===
* [[MRU Viešojo saugumo fakultetas|Viešojo saugumo akademija]] (Kaune);
*   Komunikacijos institutas
* Žmogaus ir visuomenės studijų faktultetas;
*   Edukologijos ir socialinio darbo institutas
* [[EkonomikosViešojo valdymo ir verslo fakultetas]].
*   Humanitarinių mokslų institutas
*   Psichologijos institutas
 
=== Kiti padaliniai ===
* Teisė
* Vadyba
 
== Mokslas ==
Mykolo Romerio universitetas sėkmingai įgyvendina vieną svarbiausių savo misijų – puoselėti mokslinių tyrimų ir inovacijų kultūrą.
 
Mykolo Romerio universiteto mokslininkai ir tyrėjai vykdo socialinių ir humanitarinių mokslų disciplininius ir tarpdisciplininius fundamentinius ir taikomuosius mokslo tyrimus. Kasmet publikuojama beveik 600 mokslo darbų, įgyvendinama beveik 50 mokslo projektų, suteikiame apie 50 užsakomųjų paslaugų, vykdomos 6 mokslo krypčių doktorantūros studijos, teikiamos moksliniais tyrimais grindžiamos ekspertinės paslaugos ir sprendimai atsakingoms institucijoms ir visuomenei.
 
2015 m. atidarytas Mykolo Romerio universiteto padalinys – socialinių inovacijų laboratorijų tinklas MRU LAB.
 
MRU LAB veikia tarpdisciplininės laboratorijos, kurių misija – naujausių socialinių, humanitarinių, technologinių mokslo tyrimų bei pasiekimų pritaikymas visuomenės ir verslo poreikiams. Laboratorijose dirba apie 600 mokslininkų ir tyrėjų.
 
MRU LAB įrengtos viešos erdvės su mobiliomis darbo vietomis, dvi (80 ir 30 vietų) auditorijos su visa reikalinga įranga seminarams, susitikimams, konferencijoms.
 
Universiteto biblioteka prilygsta moderniausioms Europos akademinėms bibliotekoms.
 
Aktyviai vykdoma atvirosios prieigos politika, itin išvystytas IT tinklas ir infrastruktūra – „Rotten WiFi“ pagal bevielio interneto ryšio kokybę Mykolo Romerio universitetą paskelbė antru geriausiu universitetu pasaulyje.
 
== Istorija ==
21

pakeitimas

Naršymo meniu