Mykolo Romerio universitetas: Skirtumas tarp puslapio versijų

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Ištrintas turinys Pridėtas turinys
Nėra keitimo santraukos
S Atmestas 193.219.57.45 pakeitimas, grąžinta ankstesnė versija (POLNET55 keitimas)
Žyma: Atmesti
Eilutė 1: Eilutė 1:
{{Infolentelė universitetas
{{Infolentelė universitetas
|pavadinimas = Mykolo Romerio universitetas
|pavadinimas = Mykolo Romerio universitetas
|vieta = [[Vilnius]], [[Kaunas]], [[Lietuva]]
|vieta = [[Vilnius]], [[Lietuva]]
|įkurtas = [[1990]] m.
|įkurtas = [[2004]] m.
|tipas = Aukštoji mokykla, universitetas
|tipas = Viešoji įstaiga
|rektorius = prof. dr. Inga Žalėnienė
|rektorius = prof. dr. Inga Žalėnienė
|fakultetai = 4
|fakultetai = 6
|darbuotojai =
|darbuotojai =
|studentai = 7,5 tūkst. (2019 m.)
|studentai = 7,4 tūkst. (2018 m.)
|doktorantai =
|doktorantai =
|svetainė = http://www.mruni.eu/
|svetainė = http://www.mruni.eu/
}}
|logotipas=|paveikslėlis=}}


'''Mykolo Romerio universitetas''' – veikianti valstybinė aukštoji mokykla.
'''Mykolo Romerio universitetas (MRU)''' – didžiausias Lietuvoje profilinis socialinių mokslų universitetas, kurio ryškiausi studijų ir mokslo komponentai yra teisė, visuomenės saugumas ir viešasis valdymas.


== Apie universitetą ==
== Apie universitetą ==
[[Vaizdas:Mykolas Romeris University.jpg|thumb|250px|Mykolo Romerio universitetas]]
[[Vaizdas:Mykolas Romeris University.jpg|thumb|250px|Mykolo Romerio universitetas]]
Universitete vykdomos: apskaitos, ekonomikos, filologijos, filosofijos, informatikos, komunikacijos, pedagogikos, politikos mokslų, psichologijos, socialinio darbo, socialogijos, švietimo ir ugdymo, teisės, verslo, verslo ir vadybos, viešojo administravimo, visuomenės saugumo studijų krypčių bakalauro, magistro ir doktorantūros studijos. Studentai gali rinktis iš daugiau kaip 90 studijų programų ir specializacijų lietuvių, anglų kalbų. Mykolo Romerio universitetas – daugelio tarptautinių organizacijų narys, aktyviai bendradarbiaujantis su daugiau nei 150 pasaulio universitetų.
Universitetas turi pajėgius ir reikšmingus edukologijos, ekonomikos, humanitarinių mokslų, komunikacijos, politikos, psichologijos, sociologijos, vadybos branduolius. MRU studijų programų portfelyje dominuoja socialinių mokslų srities studijų programos (95 % viso studijų portfelio – AIKOS duomenų bazė).


Universitete veikia Teisės mokykla, Viešojo saugumo akademija, Viešojo valdymo ir verslo fakultetas, Žmogaus ir visuomenės studijų fakultetas.

Universitete studijuoja apie 7500 studentų ir klausytojų.

Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų ir absolventų karjeros valdymo informacinės sistemos, „Sodra“ ir Studentų registro 2018 m. duomenys rodo, kad: tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų pagal absolventų įsidarbinimo rodiklius praėjus 6 mėnesiams po studijų baigimo MRU užima 1 vietą.

MRU vykdomi reikšmingi tarptautiniai ir nacionaliniai studijų ir mokslo projektai (vidutiniškai per metus vykdoma apie 50 projektų).

Europos Komisijos finansuotas tarptautinis  „Socialinių inovacijų kultūros kūrimas aukštajame moksle“ tyrimas parodė, kad MRU tarp kelių šimtų Vidurio ir Rytų Europos universitetų yra geriausias socialines inovacijas plėtojantis universitetas.

MRU pirmasis Lietuvoje pradėjo įgyvendinti jungtines studijų programas su Prancūzijos, Austrijos ir Suomijos užsienio universitetais, stipriai išplėtojo mokslo partnerystę su Pietų Korėjos ir kitais Azijos regiono universitetais.

Pietų Korėja, Japonija, Kinija ir Indija buvo ir toliau lieka pagrindinėmis universiteto bendradarbiavimo plėtros Azijos regione valstybėmis. Dongseo (Pietų Korėjos), Josai (Japonijos), Huazongo mokslo ir technologijų (Kinija) universitetai yra tik keletas iš aktyviausių universiteto Azijos regiono partnerių. 

'''MOKSLAS'''

Mykolo Romerio universitetas sėkmingai įgyvendina vieną svarbiausių savo misijų – puoselėti mokslinių tyrimų ir inovacijų kultūrą.

Mykolo Romerio universiteto mokslininkai ir tyrėjai vykdo socialinių ir humanitarinių mokslų disciplininius ir tarpdisciplininius fundamentinius ir taikomuosius mokslo tyrimus. Dalyvaujama tarptautiniuose ir nacionaliniuose akademiniuose bei profesiniuose tinkluose, rengiami ir įgyvendinami projektai, teikiamos užsakomųjų tyrimų, kvalifikacijos kėlimo, mokymų, ekspertinės ir konsultacinės paslaugos. Kasmet publikuojama beveik 600 mokslo darbų, įgyvendinama beveik 50 mokslo projektų, suteikiama apie 50 užsakomųjų paslaugų, vykdomos 6 mokslo krypčių doktorantūros studijos, teikiamos moksliniais tyrimais grindžiamos ekspertinės paslaugos ir sprendimai atsakingoms institucijoms ir visuomenei.

2015 m. atidarytas naujasis Mykolo Romerio universiteto padalinys – socialinių inovacijų laboratorijų centras MRU LAB.

MRU LAB veikia 16 tarpdisciplininių laboratorijų, kurių misija – naujausių socialinių, humanitarinių, technologinių mokslo tyrimų bei pasiekimų pritaikymas visuomenės ir verslo poreikiams. Laboratorijose dirba apie 600 mokslininkų ir tyrėjų.

MRU LAB įrengtos viešos erdvės su mobiliomis darbo vietomis, dvi (80 ir 30 vietų) auditorijos su visa reikalinga įranga seminarams, susitikimams, konferencijoms. Naujajame MRU LAB centre taip pat veikia  Mokslo ir inovacijų paramos centras bei Socialinių inovacijų doktorantūros mokykla.

Mykolo Romerio universitetas garsėja viena geriausių infrastruktūrų – erdviomis auditorijomis su modernia konferencine technine įranga, kompiuterizuotomis darbo vietomis dėstytojams ir studentams.  Lietuvai 2013 pirmininkaujant ES Tarybai universitete vyko nemažai tarptautinių švietimo ir mokslo renginių.

Universiteto biblioteka prilygsta moderniausioms Europos akademinėms bibliotekoms. Aktyviai vykdoma atvirosios prieigos politika, itin išvystytas IT tinklas ir infrastruktūra – „Rotten WiFi“ pagal bevielio interneto ryšio kokybę Mykolo Romerio universitetą paskelbė antru geriausiu universitetu pasaulyje.
* Universiteto rektorius prof. dr. [[Inga Žalėnienė]]
* Universiteto rektorius prof. dr. [[Inga Žalėnienė]]
* Vicerektorius doc. dr. [[Saulius Spurga]]
* Vicerektorius doc. dr. [[Saulius Spurga]]
*Vicerektorė akademiniams reikalams prof. dr. Regina Valutytė
*Vicerektorė akademiniams reikalams prof. dr. Regina Valutytė
* Senato pirmininkas doc. dr. Romas Prakapas
* Senato pirmininkas prof. dr. [[Vainius Smalskys]]


== Fakultetai ==
== Fakultetai ==
Šiuo metu keturiuose fakultetuose studijuoja apie 6000 studentų.

Fakultetai:
Fakultetai:
* Viešojo valdymo ir verslo fakultetas
* [[Ekonomikos ir verslo fakultetas]]
* [[Mykolo Romerio universiteto Viešojo valdymo fakultetas|Viešojo valdymo fakultetas]]
* Teisės mokykla
* Žmogaus ir visuomenės studijų fakultetas
* [[MRU Teisės fakultetas|Teisės fakultetas]]
* Viešojo saugumo akademija (Kaune ir Vilniuje)
* [[MRU Viešojo saugumo fakultetas|Viešojo saugumo akademija]] (Kaune)


=== Institutai ===
=== Institutai ===
Eilutė 68: Eilutė 41:
*     Azijos centras
*     Azijos centras
*     Frankofoniškų šalių studijų centras
*     Frankofoniškų šalių studijų centras
*     Karaliaus Sedžiongo institutas
*     Biblioteka


== Studijos ==
== Studijos ==
Eilutė 193: Eilutė 166:


== Istorija ==
== Istorija ==
Aukštoji mokykla pradžioje buvo aukštosios mokyklos [[Baltarusija|Baltarusijoje]] padalinys:
Universitetas buvo įkurtas kaip Lietuvos policijos akademija vos užgimus Lietuvos Nepriklausomybei ir ši mokslo įstaiga buvo tarsi tvirtas žingsnis laisvės link, nes pradėjo kurti autonomišką Lietuvos policiją. Vėliau universitete stiprėjo teisės studijų programos, jo pavadinimui pasirinktas Mykolo Romerio vardas.
* Minsko aukštosios milicijos mokyklos Vilniaus filialas
* Minsko aukštosios milicijos mokyklos Vilniaus fakultetas
* Lietuvos policijos akademija (1990–1997)
* Lietuvos teisės akademija (1997–2000)
* Lietuvos teisės universitetas (2000–2004)

* 2004 m. spalio 28 d. Lietuvos Respublikos Seimui priėmus nutarimą Nr. IX-2515 „Dėl Lietuvos teisės universiteto pavadinimo pakeitimo ir Mykolo Romerio universiteto statuto patvirtinimo“ Lietuvos teisės universitetas reorganizuotas į Mykolo Romerio universitetą.

* 2004 m. gruodžio 16 d. įvyko Mykolo Romerio universiteto senato posėdis, kuriame prof. Alvydas Pumputis vienbalsiai išrinktas universiteto rektoriumi (nutarimas Nr. 1SN-9).

* 2009 m. liepos 23 d. Lietuvos Respublikos Seimas nutarimu Nr. XI-411 patvirtino Mykolo Romerio universiteto – pirmojo tarp Lietuvos universitetų, naująjį Statutą.


* Pagal Lietuvos Respublikos Seimo 2009 m. liepos 23 d. nutarimu Nr. XI-411 patvirtintą Mykolo Romerio universiteto statutą ir Mykolo Romerio universiteto Senato 2009 m. spalio 6 d. nutarimą Nr. 1SN-10, valstybinė aukštojo mokslo ir studijų biudžetinė įstaiga Mykolo Romerio universitetas pertvarkyta į valstybinę aukštąją mokyklą viešąją įstaigą Mykolo Romerio universitetą.
Universitetas įkurtas 1990-ųjų liepą kaip Lietuvos policijos akademija – tuo metu tarybų sąjungos valdžia vis dar nepripažino Lietuvos Nepriklausomybės, o čia dar atsirado ir autonomiška aukštoji mokykla. Tais metais Lietuvos Aukščiausioji Taryba patvirtino Laikinąjį akademijos statutą. Dar po metų, priėmus nuolatinį statutą, buvo panaikintas akademijos pavaldumas Vidaus reikalų ministerijai – ji tapo autonomiška aukštąja mokykla. Tai žymėjo milicijos pertvarkymo į policiją pradžią – tikrą iššūkį tuometinės tarybų Lietuvos institucijoms. Policijos pareigūnai jau buvo ugdomi dirbti nepriklausomoje demokratiškoje aplinkoje. Nuo pat veiklos pradžios akademijoje siekta perimti pažangiausią Vakarų Europos valstybių praktiką. Jau 1994 m. metais akademijoje atsirado studijų kreditų sistema, buvo sukurtos bakalauro ir magistro studijų pakopos.


* Švietimo ir mokslo ministrui patvirtinus keturis visuomenės pasiūlytus tarybos narius, gruodžio 2 d. buvo paskelbta nauja Mykolo Romerio universiteto tarybos sudėtis. Taryba sudaryta vadovaujantis naujuoju Mokslo ir studijų įstatymu, kuriame numatyta į valstybinių aukštųjų mokyklų valdymą įtraukti visuomenės atstovus. Naująją Mykolo Romerio universiteto tarybą sudaro devyni nariai. Keturis iš jų skyrė universiteto bendruomenė: studentams taryboje atstovauja MRU studentų atstovybės narys [[Vytautas Vilys]], dėstytojams ir mokslo darbuotojams – Ekonomikos ir finansų valdymo fakulteto Ekonomikos katedros vedėjas [[Algis Dobravolskas]] ir Teisės fakulteto Konstitucinės teisės katedros profesorius [[Juozas Žilys]], universiteto administracijai – Teisės fakulteto dekanas [[Egidijus Jarašiūnas]].
Toliau kuriantis įvairioms šalies institucijoms bei privačioms įmonėms, tūkstantmečio pabaigoje ėmė itin trūkti teisės ir viešojo valdymo specialistų. Jų reikėjo tiek, kad Vilniaus universiteto Teisės fakultetas nebepajėgė paruošti, todėl, Vyriausybės įpareigojimu, ši užduotis padalinta tarp Vilniaus universiteto ir Lietuvos policijos akademijos. 1997 m. čia įkurtos teisės bei teisės ir valdymo studijų programos. Netrukus aukštoji mokykla pakeitė pavadinimą į Lietuvos teisės akademiją, o 2000 m. jau vadinosi Lietuvos teisės universitetu.


Bendru MRU senato ir švietimo ir mokslo ministro sutarimu tarybos nare tapo Pasaulio universitetų asociacijos generalinė sekretorė Eva Egron-Polak.
2004 m. universitetas pasirinko garbingą, jį tinkamai reprezentuojantį Mykolo Romerio vardą. Šis žmogus buvo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo ideologas tarpukario laikotarpiu, konstitucionalistas, pirmasis Kaune įkurto Lietuvos universiteto rektorius. Netrukus Mykolo Romerio universitete įsteigtos ir pradėtos stiprinti psichologijos, komunikacijos, vadybos, edukologijos, filologijos krypčių studijų programos. Universitetas vykdo dviejų diplomų studijų programas su partneriais iš Austrijos, Suomijos, Prancūzijos, Ukrainos, Pietų Korėjos. 2015 m. čia atidarytas Tarptautinis studijų mokslo ir akademinio mobilumo centras, jungiantis Socialinių inovacijų mokslines laboratorijas.


Keturis tarybos narius iš visuomenės pasiūlyto 21 kandidato Aukštojo mokslo tarybos teikimu paskyrė švietimo ir mokslo ministras: Vilniaus miesto savivaldybės Finansų valdymo ir apskaitos departamento direktorių Edmundą Kačkų, Teisėjų etikos ir drausmės komisijos narį Stasį Stačioką, Lietuvos notarų rūmų prezidentą Marių Stračkaitį, koncerno „Achemos grupė“ komercijos direktorių Rimą Varkulevičių.
Mykolo Romerio universitetas daugiau nei 10 metų savo infrastruktūra dalinosi su „tremtinio“ sąlygomis veikusiu Europos humanitariniu universitetu. Jo veiklą Minske nutraukė Aliaksandro Lukašenkos režimas. 2017 m., bendradarbiaujant su Pietų Korėjos universitetu, MRU įkurtas Karaliaus Sedžongo institutas – korėjiečių kalbai ir kultūrai ugdyti.


* Mykolo Romerio universiteto Taryba 2010 m. sausio 19 d. viešo konkurso tvarka Mykolo Romerio universiteto rektoriumi vienbalsiai išrinko prof. Alvydą Pumputį.
Šiandien universitetas krikštijamas „tarptautiškiausiu“ šalyje. Pagal pasaulinį universitetų dalykinį reitingą „QS World University Rankings by Subject“, kuriame pasaulio universitetai reitinguojami pagal konkrečias studijų ir mokslo kryptis, 2020-aisiais MRU pateko tarp 250 geriausių pasaulio universitetų teisės srityje.


== Taip pat skaityti ==
== Taip pat skaityti ==
Eilutė 209: Eilutė 193:
* [[Sąrašas:Mykolo Romerio universiteto Tarybos nariai]]
* [[Sąrašas:Mykolo Romerio universiteto Tarybos nariai]]


== Nuorodos ==
{{commonscat|Mykolas Romeris University}}
* [http://www.mruni.eu/lt/ Mykolo Romerio universiteto tinklalapis]
* [http://www.mruni.eu/lt/ Mykolo Romerio universiteto tinklalapis]



14:51, 10 rugsėjo 2020 versija

Mykolo Romerio universitetas
Įkurtas2004 m.
TipasViešoji įstaiga
Rektoriusprof. dr. Inga Žalėnienė
Studentų7,4 tūkst. (2018 m.)
VietaVilnius, Lietuva
Svetainėhttp://www.mruni.eu/

Mykolo Romerio universitetas – veikianti valstybinė aukštoji mokykla.

Apie universitetą

Mykolo Romerio universitetas

Universitete vykdomos: apskaitos, ekonomikos, filologijos, filosofijos, informatikos, komunikacijos, pedagogikos, politikos mokslų, psichologijos, socialinio darbo, socialogijos, švietimo ir ugdymo, teisės, verslo, verslo ir vadybos, viešojo administravimo, visuomenės saugumo studijų krypčių bakalauro, magistro ir doktorantūros studijos. Studentai gali rinktis iš daugiau kaip 90 studijų programų ir specializacijų lietuvių, anglų kalbų. Mykolo Romerio universitetas – daugelio tarptautinių organizacijų narys, aktyviai bendradarbiaujantis su daugiau nei 150 pasaulio universitetų.

Fakultetai

Šiuo metu keturiuose fakultetuose studijuoja apie 6000 studentų.

Fakultetai:

Institutai

  •   Komunikacijos institutas
  •   Edukologijos ir socialinio darbo institutas
  •   Humanitarinių mokslų institutas
  •   Psichologijos institutas

Kiti padaliniai

  •     Azijos centras
  •     Frankofoniškų šalių studijų centras
  •     Biblioteka

Studijos

Mykolo Romerio universitetas

Bakalauro studijų programos

Ekonomikos ir verslo fakultetas

  • Finansų industrija (anglų k.)
  • Informatika ir skaitmeninis turinys (anglų k.) dviejų diplomų kartu su Dongseo universitetu, P.Korėja
  • Tarptautinė apskaita ir auditas
  • Tarptautinis verslas ir muitinės logistika
  • Verslo sistemų kūrimas ir valdymas (nuolatinės)

Viešojo valdymo fakultetas

  • Turizmo vadyba ir paveldas (anglų k.)
  • Viešasis administravimas
  • Viešoji politika ir vadyba

M. Romerio teisės mokykla

  • Teisė
  • Teisė ir muitinės veikla

Viešojo saugumo akademija

  • Teisė ir ikiteisminis procesas
  • Teisė ir policijos veikla (jeigu Vidaus reikalų ministerija pateiks užsakymą pareigūnų ruošimui)
  • Teisė ir valstybės sienos apsauga (jeigu Vidaus reikalų ministerija pateiks užsakymą pareigūnų ruošimui)
  • Policijos veikla (nuolatinės) (VSA) (studijos Vilniuje)

Komunikacijos institutas

  • Komunikacija ir skaitmeninė rinkodara

Edukologijos ir socialinio darbo institutas

  • Socialinis darbas ir teisės pagrindai (lietuvių arba anglų k.)

Humanitarinių mokslų institutas

  • Dalykinė (Teisės, Verslo) anglų ir kita užsienio kalba (norvegų, ispanų, prancūzų, vokiečių arba korėjiečių ) (anglų k.)
  • Vertimas ir redagavimas (norvegų, ispanų, prancūzų, vokiečių arba korėjiečių )
  • Dalykinė (Teisės, Verslo) anglų k. ir Korėjos studijos (nuolatinės) (anglų k.)

Psichologijos institutas

  • Psichologija (lietuvių arba anglų k.)

Magistrantūros studijų programos

Ekonomikos ir verslo fakultetas

  • Elektroninio verslo vadyba
  • Finansų rinkos
  • Finansų valdymas
  • Informatika ir vaizdo turinys (su Pietų Korėja)
  • Kibernetinio saugumo valdymas
  • Logistikos vadyba
  • Muitinė tarptautinėje prekyboje (Studijų programos "Tarptautinė prekyba" specializacija)
  • Veiklos auditas
  • Verslo administravimas (MBA)
  • Verslo apskaita (Studijų programos "Finansų valdymas" specializacija)
  • Verslo sistemų ekonomika


Viešojo valdymo fakultetas

  • Sveikatos politika ir vadyba
  • Tarptautinė politika ir ekonomika
  • Sporto industrijų vadyba
  • Strateginio organizacijų valdymo specializacija Projektų vadyba
  • Nepaprastųjų situacijų valdymas
  • Turizmo sektoriaus valdymas
  • Viešasis administravimas (papildomos specializacijos: Energetikos politika ir vadyba, Nevyriausybinių organizacijų ir vietos bendruomenių politika ir vadyba, Švietimo ir mokslo politika ir vadyba)
  • Aplinkos valdymas
  • Lyderystė ir pokyčių vadyba

Mykolo Romerio teisės mokykla

  • Administracinė teisė
  • Bioteisė
  • Darbo teisė
  • Mediacija
  • Tarptautinė teisė ( anglų k. )
  • Teisė (specializacija – baudžiamoji teisė ir kriminologija
  • Teisė (specializacija – civilinė ir verslo teisė)
  • Teisė (specializacija – tarptautinė teisė)
  • Teisė (specializacija - mokesčių ir finansų teisė)
  • Teisė (specializacija - Teisė, technologijos ir verslas (anglų k.))
  • Europos Sąjungos teisė ir valdymas (European Union Law and Governance* (kartu su Bordeaux IV universitetu (Prancūzija)
  • Viešojo administravimo teisinis reguliavimas ir žmogaus teisės (jungtinė studijų programa kartu su Taraso Ševčenkos nacionaliniu universitetu (Ukraina))
  • Europos ir tarptautinė verslo teisė (jungtinė studijų programa kartu su Savojos universitetu (Prancūzija))

Teisės LL.M. studijos

  • Mediacija LL.M. (anglų k., Mediation LL.M)
  • Sveikatos teisė LL.M. (Health law LL.M)
  • Teisė ir technologijos LL.M. (anglų k., Legaltech LL.M)

Viešojo saugumo akademija

  • Aplinkosaugos teisė (VSA)
  • Ikiteisminis procesas (specializacija Teisės ir policijos veiklos programos) (VSA)
  • Teisė ir policijos veikla (VSA)
  • Strateginis valstybių sienų apsaugos valdymas (anglų k.) (jungtinė studijų programa, jungtinį diplomą išduoda Nyderlandų gynybos akademija kartu su Ispanijos Salamankos universitetu, Ispanijos nuotolinio mokymosi universitetu, Latvijos Rezeknės technologijų akademija ir MRU) (VSA)
  • Policijos veikla Europoje

Komunikacijos institutas

  • Viešųjų ryšių vadyba (lietuvių k. ir anglų k.)
  • Komunikacija ir kūrybinės technologijos

Edukologijos ir socialinio darbo institutas

  • Edukacinių technologijų valdymas
  • Teisės edukologija
  • Socialinis darbas
  • Vaiko teisių apsauga
  • Socialinis darbas su vaikais ir jaunimu

(jungtinė studijų programa)

  • Socialinė demografija
  • Lyginamoji socialinė politika ir gerovė (anglų k.) (jungtinė studijų programa)

Psichologijos institutas

  • Taikomoji kriminalinė psichologija
  • Verslo psichologija

Doktorantūra

  • Edukologija
  • Ekonomika
  • Filologija
  • Psichologija
  • Teisė
  • Vadyba

Atvirosios nuotolinės studijos

Į šias studijas priimami visi norintieji įgyti aukštąjį universitetinį išsilavinimą ar tobulinti profesinę kvalifikaciją. Galima pasirinkti vieną ar kelis atskirus studijų dalykus, tapti nuotolinių studijų klausytojais, kaupti studijų dalykų kreditus ir tokiu būdu „susirinkti“ visą studijų programą. Taip pat, surinkus 24 vienos studijų programos kreditus, yra galimybė keisti studijų būdą ir pasirinkti kurią nors labiau įprastą studijų formą – nuolatines dienines, vakarines ar ištęstines studijas. Atvirųjų nuotolinių studijų klausytojai studijuoja jiems patogiu laiku ir tempu, o visos studijos organizuojamos specialiai nuotolinėms studijoms sukurtoje virtualioje mokymosi aplinkoje. Registracija į atskirus studijų dalykus vykdoma nuolat, o studijos vyksta semestrais (pradedamos rugsėjo ir vasario mėnesiais).

Istorija

Aukštoji mokykla pradžioje buvo aukštosios mokyklos Baltarusijoje padalinys:

  • Minsko aukštosios milicijos mokyklos Vilniaus filialas
  • Minsko aukštosios milicijos mokyklos Vilniaus fakultetas
  • Lietuvos policijos akademija (1990–1997)
  • Lietuvos teisės akademija (1997–2000)
  • Lietuvos teisės universitetas (2000–2004)
  • 2004 m. spalio 28 d. Lietuvos Respublikos Seimui priėmus nutarimą Nr. IX-2515 „Dėl Lietuvos teisės universiteto pavadinimo pakeitimo ir Mykolo Romerio universiteto statuto patvirtinimo“ Lietuvos teisės universitetas reorganizuotas į Mykolo Romerio universitetą.
  • 2004 m. gruodžio 16 d. įvyko Mykolo Romerio universiteto senato posėdis, kuriame prof. Alvydas Pumputis vienbalsiai išrinktas universiteto rektoriumi (nutarimas Nr. 1SN-9).
  • 2009 m. liepos 23 d. Lietuvos Respublikos Seimas nutarimu Nr. XI-411 patvirtino Mykolo Romerio universiteto – pirmojo tarp Lietuvos universitetų, naująjį Statutą.
  • Pagal Lietuvos Respublikos Seimo 2009 m. liepos 23 d. nutarimu Nr. XI-411 patvirtintą Mykolo Romerio universiteto statutą ir Mykolo Romerio universiteto Senato 2009 m. spalio 6 d. nutarimą Nr. 1SN-10, valstybinė aukštojo mokslo ir studijų biudžetinė įstaiga Mykolo Romerio universitetas pertvarkyta į valstybinę aukštąją mokyklą viešąją įstaigą Mykolo Romerio universitetą.
  • Švietimo ir mokslo ministrui patvirtinus keturis visuomenės pasiūlytus tarybos narius, gruodžio 2 d. buvo paskelbta nauja Mykolo Romerio universiteto tarybos sudėtis. Taryba sudaryta vadovaujantis naujuoju Mokslo ir studijų įstatymu, kuriame numatyta į valstybinių aukštųjų mokyklų valdymą įtraukti visuomenės atstovus. Naująją Mykolo Romerio universiteto tarybą sudaro devyni nariai. Keturis iš jų skyrė universiteto bendruomenė: studentams taryboje atstovauja MRU studentų atstovybės narys Vytautas Vilys, dėstytojams ir mokslo darbuotojams – Ekonomikos ir finansų valdymo fakulteto Ekonomikos katedros vedėjas Algis Dobravolskas ir Teisės fakulteto Konstitucinės teisės katedros profesorius Juozas Žilys, universiteto administracijai – Teisės fakulteto dekanas Egidijus Jarašiūnas.

Bendru MRU senato ir švietimo ir mokslo ministro sutarimu tarybos nare tapo Pasaulio universitetų asociacijos generalinė sekretorė Eva Egron-Polak.

Keturis tarybos narius iš visuomenės pasiūlyto 21 kandidato Aukštojo mokslo tarybos teikimu paskyrė švietimo ir mokslo ministras: Vilniaus miesto savivaldybės Finansų valdymo ir apskaitos departamento direktorių Edmundą Kačkų, Teisėjų etikos ir drausmės komisijos narį Stasį Stačioką, Lietuvos notarų rūmų prezidentą Marių Stračkaitį, koncerno „Achemos grupė“ komercijos direktorių Rimą Varkulevičių.

  • Mykolo Romerio universiteto Taryba 2010 m. sausio 19 d. viešo konkurso tvarka Mykolo Romerio universiteto rektoriumi vienbalsiai išrinko prof. Alvydą Pumputį.

Taip pat skaityti

Nuorodos