Pasaulio paveldo sąrašas: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
S
Atmestas 82.135.199.21 pakeitimas, grąžinta ankstesnė versija (Homo ergaster keitimas)
S (Atmestas 82.135.199.21 pakeitimas, grąžinta ankstesnė versija (Homo ergaster keitimas))
Žyma: Atmesti
[[2006]] m. Pasaulio paveldo sąrašą sudarė 830 objektai: 644 kultūros objektų, 162 gamtos objektai ir 24 mišrūs kultūros ir gamtos objektai 138 valstybėse.
 
==jk lol Pasaulio kultūros paveldo vietovių atrankos kriterijai ==
Konvencijos įgyvendinimo gairėse nurodomi šeši kriterijai, taikomi atrenkant kultūros paveldo paminklus, pastatų grupes bei vietoves, kuriuos būtų galima priskirti pasaulio paveldui. Kultūros paveldo objektas gali būti nominuojamas, jeigu jis:
* yra išskirtinės reikšmės žmogaus kūrybos šedevras; arba
 
Nominuojama vietovė taip pat turi atitikti autentiškumo kriterijų, būti tinkamai saugoma ir administruojama. Pati svarbiausia sąlyga yra objekto autentiškumo pripažinimas.
 
JK lol jų nėra
 
== Pasaulio gamtos paveldo vietovių atrankos kriterijai ==
* yra natūralus gamtinis biotopas, kurio išsaugojimas būtinas unikalios jo biologinės įvairovės, įskaitant nykstančių pasaulinės reikšmės rūšių, išsaugojimui.
 
== Mišraus kultūros ir gamtos paveldo atrankos kriterijai ==
== Labas panele ==
Mišraus paveldo vietovės yra išskirtinės gamtos ir kultūros vertybės, todėl į Pasaulio paveldo sąrašą yra įtraukiamos remiantis ir kultūros, ir gamtos paveldą apibrėžiančiais kriterijais. Šiuo metu Pasaulio paveldo sąraše yra 23 mišraus kultūros ir gamtos paveldo vietovės (tarp jų istorinė [[Maču Pikču]] šventovė [[Peru]], [[Laplandija]] [[Švedija|Švedijoje]] ir [[Suomija|Suomijoje]], [[Uluru-Kata Tjuta nacionalinis parkas]], [[Australija|Australijoje]]).
 

Naršymo meniu