Silicio slėnis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
San Chosė, Silicio slėnio centras

Silicio slėnis (angl. Silicon Valley) – regionas JAV, esantis San Francisko įlankos pakrantėje, Kalifornijoje. Laikomas JAV informacinių technologijų lopšiu, jame įsikūrė tūkstančiai IT įmonių. Anksčiau terminas buvo naudojamas apibūdinti regiono silicio mikroschemų gamintojus, bet dabar apibūdina visas aukštųjų technologijų (angl. high-tech) verslo įmones šioje teritorijoje.

Silicio slėnyje yra įsikūrusios tokios bendrovės, kaip „Advanced Micro Devices“, „Apple Inc.“, „Cisco Systems“, „eBay“, „Google“, „Hewlett-Packard“, „Intel“, „GetJar“ ir daugelis kitų.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

XX a. pr. Silicio slėnis buvo JAV elektronikos pramonės lopšys. Čia buvo įgyvendinami įvairiausi eksperimentai radijo, televizijos ir karinės elektronikos inovacijų srityje. 5-ajame ir 6-ajame dešimtmečiuose labiausiai prie teritorijos plėtojimo prisidėjo Stanfordo universiteto mokslininkai ir absolventai.[1] Frederikas Termanas (Frederick Terman), tuometinis universiteto inžinerijos fakulteto dekanas (vėliau ir universiteto rektorius), pakvietė studentus pradėti savo verslą ir jį steigti apie Stanfordo universitetą. Viena iš tokių įmonių buvo šiuo metu viena stambiausių kompiuterių gamintoja „Hewlett-Packard“.

Terminą „Silicio slėnis“ 8-ojo dešimtmečio pradžioje pirmasis vartoti pradėjo verslininkas Ralfas Vaerstas (Ralph Vaerst). Toks slėnio pavadinimas kilo nuo jame veikusių daugybės įmonių, kūrusių puslaidininkius prietaisus, kurių gamyboje naudojamas silicis. Ir dabar Silicio slėnyje yra pagaminama apie ketvirtadalis pasaulio puslaidininkių produkcijos.

Silicio slėnio panorama

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Markoff, John. "Searching for Silicon Valley", New York Times, The New York Times Company, 2009-04-17. Nuoroda tikrinta 2009-04-17. (angl.)

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Koordinatės: 37°22′š. pl. 122°02′v. ilg. / 37.37°š. pl. 122.04°v. ilg. / 37.37; -122.04

Commons-logo.svg

Vikiteka