eBay

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
„eBay“ logotipas

„eBay“ – internetinių aukcionų ir elektroninės prekybos svetainė.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„eBay“ įkūrėjas Pierre Omidyar
„eBay“ logotipas (1995–2012)

1995 m. rugsėjo mėn. Pierre Omidyar, Silicio slėnio programuotojas, gimęs Paryžiuje, greitosiomis sukūrė namų tinklalapį, kuris vadinosi „Auctionweb“ tam, kad savo merginai padėtų parduoti kai kuriuos daiktus. Idėjos esmė – automatizuoti varžytines, kad jose dalyvauti galėtų kiekvienas, nesvarbu, kur būtų. Pavadinimas „eBay“ atsirado vėliau, kai jis bandė užregistruoti sugalvotą pavadinimą EchoBay. Kadangi jis jau buvo užimtas, pavadinimas sutrumpintas iki „eBay“.

1998 m. Pierre ir jo draugas Jeffrey Skoll pasikvietė Meg Whitman, kad ji padėtų išlaikyti sėkmę. Meg studijavo Harvardo verslo mokykloje ir buvo išmokusi, kokia yra prekinio ženklo svarba.

Meg surinko savo buvusius kolegas iš tokių kompanijų, kaip Pepsi ir Disney, subūrė patyrusią komandą, kurios nariai turėjo daugiau nei dvidešimties metų verslo patirtį ir sukūrė stiprią kompanijos viziją – „eBay“ yra kompanija, kuriai pagrindinis dalykas yra žmonių subūrimas, o ne daiktų pardavinėjimas.

Jie greitai atsikratė kolekcionuojamus daiktus pardavinėjančios įmonės įvaizdžio ir persikėlė į rinkas, kuriose vidutinės prekių pardavimo kainos (VPK) buvo didesnės. VPK yra pagrindinis dalykas nustatantis „eBay“ gaunamą procentą už pervedimą, todėl VPK kėlimas buvo vienas iš pagrindinių uždavinių.

Sudarydama sutartis su tokiomis kompanijomis, kaip GM, Disney ir Sun, „eBay“ sugebėjo pasiekti didesnį VPK. Sun pardavė prekes, kurių vertė sudaro apie 10 milijonų dolerių ir šiuo metu per dieną parduoda nuo 20 iki 150 savo prekių „eBay“ sistemos pagalba.

Klientų saugumo užtikrinimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kalbant apie klientų saugumą, „eBay“ jį užtikrina „Patikimumo ir Saugumo“ (angl. Trust and Safety) centro pagalba. Šis centras siūlo šias paslaugas bei įrankius:

  • „eBay“ atgalinis ryšys (angl. feedback). Tai kiekvieno vartotojo reputacija „eBay“ sistemoje. Ji gali būti teigiama, neigiama arba neutrali. Ši rodiklis yra rodomos kiekvieno pardavėjo asmeniniame informaciniame puslapyje. Tokiu būdu galima nustatyti, kuris pardavėjas yra sąžiningas ir kuris apgaudinėja.
  • Pirkėjų apsauga. Besinaudojant PayPal pirkėjo apsauga ir pasitaikius apgavystės atvejui, klientui kompensuojama iki 2000 JAV dolerių.[1]
  • „eBay“ įrankių juosta (angl. toolbar) su sąskaitos sargu (angl. account guard) padeda vartotojams apsaugoti savo sąskaitą.
  • „eBay“ saugumo centras (angl. Security center). Tai „eBay“ gidas saugiam pirkimui bei pardavimui.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. PayPal Inc. PayPal Buyer Protection žiūrėta 2008-09-25

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Commons-logo.svg

Vikiteka