Shadowrun

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
(Nukreipta iš puslapio Shadowrun (serija))
Shadowrun
Shadowrun4A.jpg
„Shadowrun“ 20-mečio proginio taisyklių leidimo viršelis
Kūrėjas Jordan Weisman
Bob Charrette
Paul Hume
Tom Dowd
L. Ross Babcock III
Sam Lewis
Dave Wylie
Mike Mulvihill
ir kt.
Leidėjas FASA Corporation
Fantasy Productions
Catalyst Game Labs
Leidimo metai 1989 (pirmasis leidimas)
2013 (penktasis, naujausias leidimas)
Žanras postmoderni magija, kiberpankas, maginė fantastika
Mechanika Shadowrun

Shadowrun – mokslinės-maginės fantastikos vaidmenų žaidimas, kurio veiksmas vyksta netolimoje ateityje, fiktyvioje visatoje, kur vienu metu koegzistuoja kibernetika, magija ir fantastinės būtybės. Serija apjungia kiberpanko, urbanistinės fantastikos ir kriminalinį žanrus, pasitaiko ir konspiracijų, siaubo bei detektyvo žanrų elementų. Sukurtas 1989 m., jis tapo vienu populiariausiu vaidmenų žaidimų ir išsiplėtė iki didelės frančizės, apimančios knygų serija, šešis kompiuterinius žaidimus, kolekcionuojamų kortų žaidimą, du miniatiūrų žaidimus.

Pasaulis[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Shadowrun“ veiksmas vyksta artimoje ateityje, pirmajame taisyklių leidime tai buvo 2050 m., 20-ųjų metinių leidime – 2077 m. Pasibaigus Majų kalendoriaus ilgajam ciklui, pasaulį ištiko permainos: atsirado magija, įvairios fantastinės būtybės – drakonai, gūlai ir kt., dalis žmonių transformavosi į įvairias maginės fantastikos rases – elfus, nykštukus, orkus ir kt., šamanai atrado tikrą ryšį su dvasių pasauliu. Tuo pačiu vystėsi ir technologijos, technologine ir socialine prasme pasaulis tapo tipišku kiberpanko pasauliu: viską valdo galingos megakorporacijos, egzistuoja visaapimantis kompiuterinis tinklas „matrica“, kiberimplantai ir kt.

Sistema[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Shadowrun“ šešiasienis kauliukas, ant kurio šešetas pakeistas žaidimo simboliu.

„Shadowrun“ naudoja tik šešiasienius kauliukus. Žaidimas yra paremtas įgūdžių sistema, skirtingai nei klasių sistemoje, žaidėjas neprivalo pasirinkti konkrečios klasės, o renkasi tik kokius įgūdžius jo veikėjas mokės. Klasės („archetipai“) egzistuoja, tačiau tik kaip gairės žaidėjams. Tarp klasių yra hakeriai, „gatvės samurajai“, magai, šamanai, technologai („riggers“) ir kitos. Veikėjas kuriamas jo įgūdžius ir kitas savybes „perkant“ už taškus. Kiekvienas veikėjas turi skaičiumi išreikštą „esenciją“, tam tikrą gyvybės jėgą, kuri mažėja naudojant kiberimplantus. Nuo jos priklauso magiškos galios, todėl, pvz., magams žalinga naudoti implantus. Patirties taškai šiame žaidime vadinasi karma. Už juos galima tobulinti veikėjo įgūdžius bei naudoti įvairiais kitais būdais (priklausomai nuo konkretaus taisyklių leidimo, pvz., sykį išvengti mirties).

Apdovanojimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Shadowrun“ ir įvairūs jo priedai yra laimėję „Origins Awards“. Ketvirtasis leidimas 2006 m. yra taip pat laimėjęs „Ennie Awards“ už geriausias vaidmenų žaidimų taisykles ir geriausią žaidimą.

Kiti kūriniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kompiuteriniai žaidimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Metai Žaidimas Kūrėjas Leidėjas Platforma(-os)
1993 Shadowrun Beam Software Data East Super Nintendo
1994 Shadowrun BlueSky Software Sega Entertainment Sega Mega Drive
1996 Shadowrun Group SNE Compile Sega Mega-CD
2007 Shadowrun FASA Interactive Microsoft Game Studios Xbox 360, Microsoft Windows
2013 Shadowrun Returns Harebrained Schemes Microsoft Windows, Mac OS X, Linux, iOS, Android, Ouya
2014 Shadowrun: Dragonfall – Director's Cut Harebrained Schemes Microsoft Windows, Mac OS X, iOS, Android
2015 Shadowrun Chronicles: Boston Lockdown Cliffhanger Productions Nordic Games Microsoft Windows, Linux, Mac OS X, Ouya, iOS, Android; visos naršyklės naudojantis Unity Web Player
2015 Shadowrun: Hong Kong Harebrained Schemes Microsoft Windows, Linux, Mac OS X

Kortų žaidimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Shadowrun“ žaidimų kūrėjai yra sukūrę 4 versijų „Shadowrun“ kortų kalades, kurios vadinasi „Shadowrun: The Trading Card Game“.

Stalo žaidimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Dar kompanijos „WizKids“ yra sukurtas „Shadowrun“ stalo žaidimas, kuriame yra daugelių „Shadowrun“ žaidimų veikėjų figūrėlės.

Knygos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Yra parašytos 48 „Shadowrun“ knygos, kuriose aprašytas tolesnis „Shadowrun“ žaidimų veikėjų gyvenimas ir naujos istorijos, susijusios su „Shadowrun“ žaidimais.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]