Sąrašas:Antraeiliai Hario Poterio veikėjai

Puslapis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Žemiau esantys antraeliai fiktyvūs veikėjai yra iš Hario Poterio knygų serijos, kurias parašė rašytoja J.K.Rowling.

Dursliai[taisyti | redaguoti kodą]

Vernonas Durslis[taisyti | redaguoti kodą]

Vernonas Durslis – Hario Poterio dėdė, valdo firmą „Graningsą“, gaminančią grąžtus. Tai labai storas, nes, kaip ir sūnus Dudlis, laisvalaikiu mėgsta pavalgyti, piktas ir neteisingas žmogus, nekenčiantis Hario. Jam svetima magija, Vernonas – pats tikriausias Žiobaras. Jis kratosi visko, kas susiję su magišku pasauliu.

Petunija Dursli[taisyti | redaguoti kodą]

Petunija Dursli – Hario mamos Lilės Poter sesuo, Vernono Durslio žmona. Pagrindinis jos pomėgis – stebėti kaimynus. Ji – aukšta, liekna šviesiaplaukė moteris. Petunija visada niekino bei pašiepė savo seserį bei kitus žmones, susijusius su magišku pasauliu. Penktaisiais metais ji gavo laišką iš Dumbldoro ir paaiškėjo, kad ji kai ką žino apie burtininkus. Ji buvo girdėjusi apie Psichus, Azkabaną, žinojo Dumbldorą. Nepaisant to, ji su Hariu elgėsi bjauriai: visada jį išnaudojo, pyko ir jo nemėgo, kitaip nei su savo sūnumi Dudliu, kurį dievino ir lepino. Vis dėlto būdama maža pati bandė patekti į Hogvartsą, bet jai nepavyko. Ji negali pakęsti Hario, ir jei ne tas žvieglys, ji nebūtų Hario palikusi namie.

Dudlis Durslis[taisyti | redaguoti kodą]

Dudlis Durslis – Petunijos bei Vernono Durslių vienintelis sūnus, Hario Poterio pusbrolis. Jo mėgstamiausias žaidimas vaikystėje buvo gaudyti Harį. Pradinėse klasėse jis bei jo gauja buvo labai populiarūs, ir visi jų bijojo, tad ir su Hariu nedraugavo bijodami elgtis taip, kaip nepatinka Dudliui. Vaikystėje tėvai jį labai lepino, pirko tiek dovanų, kiek jis norėjo (kiekvienais metais dovanų gimtadienio proga turėjo būti daugiau nei anksčiau), nedarė to, kas jam nepatiko. Dudlio žodis tėvams buvo šventas – jam užtekdavo tik ką nors pasakyti, ir tėvai puldavo jam po kojom. Kai jam buvo vienuolika metų, tėvai jį užrašė į buvusią Vernono Durslio mokyklą – Smeltingso vidurinę. Po trečiųjų metų Smeltingse Dudlis atostogoms parvežė mokyklos seselės raštelį, kuriame rašoma, kad jam reikia laikytis dietos, nes jis toks storas, kad nebeįtelpa į jokią mokyklos uniformą. Tad visai šeimai teko prie to taikytis ir valgyti tą patį kaip Dudlis – vaisius bei daržoves mažais kiekiais. Kai Dudlis buvo penkiolikos metų, jį ir Harį užpuolė Psichai. Po šio nutikimo Dudlis pakeitė nuomonę apie Harį. Vėliau Poteriai dažnai lankydavosi pas Dudlio Durslio šeimą. Knygos pabaigoje Dudlis pirmą kartą gyvenime padėkojo Hariui už išgelbėtą gyvybę.

Mardžė Dursli[taisyti | redaguoti kodą]

Mardžė Dursli yra Vernono Durslio sesuo. Haris jos niekada nemėgo, nes ši, kaip ir visa Durslių giminė, nuoširdžiai neapkentė berniuko bei keistų jo tėvų. Mardžė velniškai pasipūtusi, stora senmergė, kurios vienintelis džiaugsmas – keletas šunų. Jie jai atrodo keliskart vertingesni už, jos žodžiais, „alkoholikų, pasileidėlių ir visiškų keistuolių“ palikuonį Harį. Haris Kalėdoms iš jos gaudavo šunų sausainių, kai tuo metu jos mylimiausias sūnėnas Dudlis – brangiausių dovanų. Trečiame filme „Haris Poteris ir Azkabano kalinys“ ji atvažiavo pas Durslius į svečius. Šiek tiek įkaušusi, Dursli ėmėsi mėgstamiausios veiklos – Hario ir jo tėvų žeminimo. Haris nebeiškentęs girdimo melo, nesąmoningai, nenaudodamas lazdelės, paleido į Mardžę kerus, kurie ją privertė išpampti. Ji pradėjo rėkti ir išskrido pro balkoną. Nuo tada Haris tetos Mardžės nebematė.

Kiti[taisyti | redaguoti kodą]

Batilda Maišinė[taisyti | redaguoti kodą]

Batilda Maišinė arba Bagšot (mirė 1997 m.) – didi magijos istorikė

Nedaug kas žinoma apie Batildos gyvenimą. Ji gyveno Godriko dauboje dar prieš Dumbldorų atvykimą 1891 metais. Pasak Ritos Nepasėdos knygą Albo Dumbldoro gyvenimas ir melas, Batilda bandė susidraugauti su Kendra Dumbldor, bet nepavyko. Vis tiek, Batilda susidraugavo su jaunu Albu Dumbldoru. Ji priėmė Gelertą Grindelvaldą į savo namus. Paskui, gyvenime Batilda susidraugavo su Lile ir Džeimsu Poteriu. Per Hario pirmąjį gimtadienį, Batilda buvo vienintelė, kuri atvyko aplankyti Poterius. Batilda buvo nužudyta Nadžinės arba Voldemorto 1997 metais prieš Kūčias. Ji parašė Magijos istoriją ir Hogvartso istoriją.

Frenkas Braisas[taisyti | redaguoti kodą]

Frenkas Braisas (19171994) – Tomo Ridlio vyresniojo daržo prižiūrėtojas.

Frenkas buvo žiobaras, kuris tarnavo kareiviu Antrajame pasauliniame kare. Po to, jis buvo priimtas Tomo Ridlio vyresniojo prižiūrėti jo namo daržą. Deja, 1945 metais, Tomas Ridlis vyresnysis ir jo žmona buvo nužudyti. Frenkas buvo apkaltintas tuo ir pasodintas kalėjime, bet įrodymai nepagrįso ir jis netrukus buvo paleistas, nes nerasta žymių, kad jie išvis kaip nors sužaloti.

Frenkas toliau prižiūrėjo Ridlių sodą. 1994 metais, jis pamatė šviesą Ridlių namuose ir nuėjo pažiūrėti kas vyksta. Jis išvydo Voldemortą, kuris kalbėjosi su Barčiu Susitraukėliu jaunesniuoju ir Piteriu Trumpuliu. Voldemorto gyvatė Nadžinė pamačiusi Frenką, klausantį jų pokalbio, nužudė Avada Kedavra kitaip žinomais Žudymo kerais. Haris Poteris visą tai sapnavo, jis tada pirmą kartą matė tikrą regėjimą.

Gylys ir Niurzga[taisyti | redaguoti kodą]

Drako Smirdžiaus parankiniai. Jie dažnai būna drauge su juo. Haris Poteris ir Ronis Vizlis jais pasivertė antrojoje Dž. K.Rowling dalyje „Haris Poteris ir Paslapčių kambarys“, išgėrę Multisulčių eleksyro, norėdami iš Drako Smirdžiaus ištraukti informacijos apie nusiautėjusius ušpuolimus. Septintoje knygoje „Haris Poteris ir Mirties relikvijos“ jie tampa Mirties valgytojais.

Gabrielė Delakur[taisyti | redaguoti kodą]

Ji yra Fler Delakur sesuo, kurią Fler reikėjo išgelbėti ketvirtoje Hario Poterio dalyje, antroje burtų tikrovės varžybų užduotyje. Fler nepavyko Gabrielės išgelbėti, todėl ją išgelbėjo Haris, manantis, kad Gabrielė mirtų jei jis ją tenai paliktų.

Sedrikas Digoris[taisyti | redaguoti kodą]

Sedrikas Digoris (1977–1995) – J. K. Rowling Hario Poterio knygų serijos personažas. Jis buvo Švilpynės koledžo mokinys. Vienas gabiausių Kvidičo žaidėjų ir apskritai drąsus, linkęs rizikuoti vaikinas. Burtų trikovės turnyre jis buvo išrinktas atstovauti Hogvartso burtų ir kerėjimo mokyklai, į kurį pateko ir Haris Poteris. Voldemorto klastos dėka, jie abu pasiekę Ugnies taurę, pateko į spąstus, kuriuose Sedrikas buvo nužudytas Nedovanotinais kerais. Sedriko tėvas Amosas Digoris buvo ministerijos darbuotojas, kuris labai didžiavosi sūnumi. Labiausiai didžiavosi tuo, jog per Kvidičo rungtynes jis nugalėjo Harį Poterį.

Sedriko kūną Haris vargais negalais pargabeno jo tėvams. Ne tik jam buvo skaudus smūgis, bet dėl šio įvykio buvo sukrėsta visa mokykla. Haris dėl Sedriko mirties nešiojosi didžiulę kaltės naštą.

Gelertas Grindelvaldas[taisyti | redaguoti kodą]

Gelertas Grindevaldas (18831998) – tamsių jėgų burtininkas ir Šeivamedžio lazdelės savininkas.

Gelertas Grindelvaldas buvo puikus mokinys Durmštrango mokykloje, bet buvo išmestas būdamas šešiolikos už juodosios magijos naudojimą. Tada, jis nusprendė gyventi pas savo tėvo tetą Batilda Bagšot, nes norėjo ieškoti paslėptų Mirties relikvijų. Gyvendamas pas Batildą, Gelertas susidraugavo su aštuoniolikmečiu Dumbldoru. Jie norėjo užkariauti pasaulį „padaryti geresnį pasaulį“. Tačiau, Dumbldoro ir Grindelvaldo draugystė netruko ilgai; besiginčydami Dumbldoras ir Grindelvaldas susikovė, atsimušę kerai pataikė Dumbldoro sesei Arijanai ir ji mirė. Tada Grindelvaldas pabėgo. 1923 metais, Grindelvaldas pavogė Šeivemedžio lazdelę iš Gregorovičiaus ir tapo jos savininku. Grindelvaldas dar pastatė kalėjimą savo priešams ir pavadino Numergardu. 1945 metais, Dumbldoras nugalėjo Gelertą kovoje ir gavo Šeivamedžio lazdelę. Grindelvaldas buvo pasodintas į savo kalėjimą Numergardą. 1998 metais, vis dar kalėjime, Grindelvaldas buvo nužudytas Voldemorto dėl Šeivamedžio lazdelės informacijos.

Viktoras Krumas[taisyti | redaguoti kodą]

Viktoras Krumas (g. 1977) – Kvidičo komandos gaudytojas ir Burtų trikovės turnyro atstovas. Viktoras buvo Bulgarijos kvidičo komandos gaudytojas ir žaidė 1994 metų Kvidičo pasaulio turnyre. Tais pačiais metais, Krumas atvyko viešėti į Hogvartsą. Jis atstovavo Durmštrango mokyklą per Burtų trikovės turnyrą, bet nelaimėjo pirmos vietos. Hogvartse, Viktoras įsimylėjo Hermioną ir vedėsi į Kalėdų balių. Per paskutinę užduotį, Krumas buvo užkerėtas Barčio Susitraukėlio jaunesniojo.

Augusta Nevėkšlienė[taisyti | redaguoti kodą]

Nevilio Nevėkšlos močiutė, kuri būdama penktame kurse neišlaikė kerėjimo egzamino. Ji yra Frenko Nevėkšlos motina.

Ksenofilijus Geranoris[taisyti | redaguoti kodą]

Ksenofilijus Geranoris yra Lunos tėvas, žurnalo Priekabininkas vyriausias redaktorius ir leidėjas. Septintoje knygoje būtent jis papasakojo Hariui, Roniui ir Hermionai apie Mirties Relikvijas.

Tedis Lubinas[taisyti | redaguoti kodą]

Tedas Remas Lubinas (g. 1997) yra vienturtis, netekęs savo tėvų Remo Lubino ir Nimfadoros Tonks sūnus. Jis yra Hario Poterio krikštasūnis. Jis yra pavadintas vardu garbei Tonks mirusio tėvo. Tedis yra metarmofagas, kaip ir jo motina Nimfadora, bet nepaveldėjo jo tėvo vilkolakio sąvybių. Vėliau epiloge, jį pamato Hario vyriausias sūnus Džeimsas kai buvo Hogvartso ekspreso traukinyje ir Tedis bučiavosi su Viktuar Vizli, Bilo Vizlio ir Fler Delakur dukra. Tedis yra per senas jam 19, kad lankytų Hogvartsą, tad jis stotyje yra tik tai todėl, kad atsisveikintų su Viktuar. Knygos autorė išdėstė, kad Tedis buvo augintas jo motiniškos senelės, Andromedos Tonks, o ne jo krikštatėvio Hario. Bet Haris pasirūpino kad Tedis pas juos pietautų keturis kartus per savaitę.

Narcisa Smirdžiuvienė[taisyti | redaguoti kodą]

Narcisa Smirdžiuvienė (angl. Narcissa Malfoy) – knygų apie Harį Poterį veikėja. Gimė kaip Narcisa Blek Blekų šeimoje. Jos tėvas buvo Sygnusas Blekas, mama Druella Rosier Black. Ji buvo jauniausia iš savo seserų Belatriksės Lestreindž ir Andromedos Tonks. Narcisa buvo Sirijaus Bleko, Hario krikštatėvio, pusseserė. Narcisa baigė Hogvartso Klastunyno koledžą. Vėliau ji ištekėjo už Liucijaus Smirdžiaus, jiems gimė sūnus Drakas Smirdžius. Ji niekada nebuvo mirties valgytoja, bet savo vyrą palaikė. Narcisa buvo grynakraujė. Save Narcisa aprašo kaip aukštą, liekną, žydrų akių blondinę.

Pirmą kartą ji pasirodo knygoje Haris Poteris ir Netikras princas, yra minima knygoje Haris Poteris ir Ugnies taurė. Knygos pradžioje rašoma, jog ji su savo seserim Belatrikse atvyksta pas Sneipą į namus apimta isterijos, kad jos vyras Azkabane, o sūnus Voldemorto rankose. Narcisa maldavo Sneipo pagalbos. Vėliau ji pasirodo skersiniame skersgatvyje su Draku, kur jie susitiko su Hariu, Hermiona ir Roniu. Ji taip pat pasirodo paskutinėje, septintoje knygoje apie Harį Poterį. Narcisa gyveno Smirdžių dvare, kartu su vyru ir sūnumi.

Olimpija Maksima[taisyti | redaguoti kodą]

Madam Maksima yra Biobetonso mokyklos direktorė. Ji viešėjo Hogvartse per burtų trikovės turnyrą, kuriame dalyvavo jos mokinė Fler Delakur, bet jo nelaimėjo. Olimpija Maksima yra pusmilžinė kaip ir Rubėjus Hagridas. Ji šiek tiek draugavo su Hagridu. Ir sutiko eiti milžinų pakviesti į geriečių pusę kol dar Voldemortas jiems nepažadėjo viso ko geriausio.

Kormakas Maklagenas[taisyti | redaguoti kodą]

Kormakas Maklagenas penktoje „Hario Poterio“ dalyje „Haris Poteris ir Fenikso brolija“ buvo Džinės Vizli vaikinas. Jis su Džine susipyko dėl to, kad Grifų Gūšta įveikė Varno nagą per kvidičo runktynes. Nubėgo guostis pas Čong Čang Varno nago gaudytoją. Šeštoje Hario Poterio dalyje („Haris Poteris ir Netikras Princas“)Kormakas Maklagenas pretendavo tapti Grifų Gūštos komandos gynėju. Jam nepasisekė. Kormakas Maklagenas buvo įsimylėjęs Hermioną Įkyrelę.

Teta Mjurijelė[taisyti | redaguoti kodą]

Ronio nemėgstamiausia senutė, kuri tiki visais Ritos Nepasėdos paistalais. Kai Rita išleido knygą „Albo Dumbuldoro gyvenimas ir melas“ Mjurijelė visus tikino, jog Rita Nepasėda šaunuolė, o Albas Dumbuldoras nebuvo toks šaunus kaip visi manė.

Vaitoklė Mirta[taisyti | redaguoti kodą]

Vaitoklė Mirta (mirė 1942 m.) yra mergaitė, kurią nužudė Basiliskas, tada kai Tomas Ridlis atvėrė Paslapčių kambarį. Kadangi Olivė Hornbi tyčiojosi iš jos akinių, Mirta nubėgo pasislėpti į mergaičių tualetą, kuriame buvo slaptasis įėjimas į paslapčių kambarį. Minėtame tualete Haris, Ronis ir Hermiona knygoje „Haris Poteris ir Paslapčių Kambarys“ gamino uždraustą Multisulčių eleksyrą. Paprastai Vaitoklė Mirta yra apibūdinama kaip jautri, nuolatos verkianti bei vaitojanti asmenybė – vienintelį kartą ji juokėsi tada, kai Hermiona netyčia pasivertė kate, įdėjusi netinkamus plaukus į Multisulčių eleksyrą. „Haris Poteris ir Ugnies Taurė“ knygoje Mirta pasirodo prefektų vonioje ir padeda Hariui Poteriui išspresti kiaušinio mįslę, prieš tai padėjusi Sedrikui Digoriui, bei papasakoja, kad po savo mirties ji dar ilgai persekiojo Olivę Hornbi, kol Magijos Ministerija nenusiuntė jos atgal į Hogvartsą. Nuo to laiko ji vaidenasi mergaičių tualete. Hariui Poteriui vykdant antrąją Burtų Trikovės turnyro užduotį, pasirodo po vandeniu, kad pasisveikinti su juo ir nurodyti kryptį.

Ponas Olivanderis[taisyti | redaguoti kodą]

Burtų lazdelių pardavėjas. Šeštojoje dalyje jis buvo pagrobtas kadangi yra geriausias Britanijoje lazdelių gamintojas. Pagrobimo metu padarė Piteriui Trumpuliui naują lazdelę, ir buvo kankinamas, kad papasakotų apie dvynes šerdis.

Pensė Parkinson[taisyti | redaguoti kodą]

Drako Smirdžiaus draugė, kuri jam visada simpatizavo. Ji yra Klastūnyno mokinė, dievina Draką. Kai tik kas nors Smirdžiui atsitikdavo, ji iškart bėgdavo žiūrėti, kaip jam sekasi.

Broliai Pevereliai[taisyti | redaguoti kodą]

Trys Broliai Antiochas, Kadmas, Ignotas, kurie, kaip manoma, sukūrė Mirties relikvijas:

  • Šeivamedžio lazdelę
  • Prisikėlimo akmenį
  • Neregimąjį apsiaustą

Septintoje Hario Poterio dalyje Haris sužino, jog yra kilęs iš Peverelių ir yra paskutinis jauniausiojo brolio Ignoto Peverelio palikuonis.

Madam Rosmerta[taisyti | redaguoti kodą]

„Trys šluotos“ kavinės padavėja. Ji iš aprašymo yra labai daili moteris, jai simpatizavo daug vyrų, tarp jų ir Ronaldas Vizlis. Šeštoje knygos dalyje, ji buvo užkeikta Valdymo užkeikimu, kad įduotų Keitei Varpeliui užkerėtą vėrinį iš „Trijų Šluotų“ moterų tuoleto.

Stenas Šalintakis[taisyti | redaguoti kodą]

Visų burtininkų pamėgto Reaktyvinio autobuso konduktorius, pirmą sykį pasirodė Haris Pteris ir azkabano kalinys. Paskui jis buvo suimtas, nes pliurpė Mirties valgytojų planus. Albas Dumbuldoras ir Haris Poteris netikėjo ,Kad jis yra Mirties valgytojas, bet paskui pasirodė, kad tai tiesa.

Rita Nepasėda[taisyti | redaguoti kodą]

Bjauri sakinių perfrazuotoja, žurnalistė. Parašiusi knygą apie Dumbldorą iškart po jo mirties. Neregistruota animagė, tai susekė Hermiona Įkyrėlė. Už tai, kad Hermiona jos neįduotų Magijos Ministerijai, ji sutiko parašyti straipsnį „Priekabininkui“.

Hepsiba Smit[taisyti | redaguoti kodą]

Labai turtinga, senyva moteriškė, Helgos Švilpynės tolima giminaitė. Turėjo Helgos Švilpynės puodelį su barsuku ir medalioną, vieną iš Salazaro Klastuolio relikvijų. Relikvijos yra labai apsaugotos, tad niekas be jos žinios, negalėtų jų paimti. Turi labai seną namų elfę Hokę.

Andromeda Tonks[taisyti | redaguoti kodą]

Belatriksės Lestreindž ir Narcisos Smirdžiuvienės sesuo, Nimfadoros Tonks motina

Tedas Tonksas[taisyti | redaguoti kodą]

Nimfadoros Tonks tėvas, Andromedos Tonks vyras. Per Hario išgabenimo operaciją paskutiniojoje dalyje, ponai Tonksai turėjo priimti tikrąjį Harį ir Hagridą, kad įduotų jiems Nešyklę.

Oliveris Medis[taisyti | redaguoti kodą]

Oliveris Medis – fiktyvus veikėjas Hario Poterio knygose ir filmuose, Grifų gūžtos Kvidičo komandos kapitonas nuo 1991 iki 1994. Jo tikslas mokykloje, buvo laimėti Kvidičo taurę ir jiems tai pavyko paskutiniais metais, kai Oliveris buvo Septintame kurse. Oliveris Medis baiges mokyklą žaidė „Padlmiro jungtinėje komandoje“.

Vizlių ir Poterių šeimos vaikaičiai[taisyti | redaguoti kodą]

Džeimsas Poteris[taisyti | redaguoti kodą]

Hario vyresnysis sūnus.

Albas Severas Poteris[taisyti | redaguoti kodą]

Hario vidurinysis sūnus.

Lilė Poter[taisyti | redaguoti kodą]

Hario dukra.

Rouzė Vizli[taisyti | redaguoti kodą]

Ronio ir Hermionos Vizlių vyriausioji dukra. Rouzė yra raudonplaukė, kaip ir jos tėtis Ronis.

Hugas Vizlis[taisyti | redaguoti kodą]

Ronio ir Hermionos Vizlių jauniausias sūnus.

Viktuar Vizli[taisyti | redaguoti kodą]

Bilo Vizlio ir Fler Delakur dukra. Ji bučiavosi su Tedžiu Lubinu. (Juos užklupo Džeimsas Poteris jaunesnysis- Hario ir Džinės vyriausias sūnus.)

Kiti vaikai[taisyti | redaguoti kodą]

  • Dominika Vizli – Bilo Vizlio ir Fler Delakur duktė
  • Luisas Vizlis – Bilo Vizlio ir Fler Delakur sūnus
  • Liusė Vizli -Persio ir Odrės Vizlių duktė
  • Molė Vizli II – Persio ir Odrės Vizlių duktė
  • Fredis Vizlis II – Džordžo Vizlio ir Andželinos Džonson sūnus
  • Roksana Vizli – Džordžo Vizlio ir Andželinos Džonson duktė