Antrasis burtininkų karas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.

Antrasis Burtininkų karas – fiktyvus karas kūriniuose apie Harį Poterį, vykęs nuo 1995 m. iki 1998 m.

Voldemorto Prisikėlimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Su Piterio Trumpulio pagalba, Voldemortas prisikelia iš mirusiųjų Mažojo Hengltono kapinėse 1995 metais, Hario trečiosios užduoties metu. Kai prisikelia, Voldemortas susišaukia visus Mirties valgytojus ir nubaudžia tuos, kurie jam nebuvo ištikimi.

Kova Kapinėse[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kai prisiminė, kad Haris yra surakintas kapinėse, Voldemortas iššaukia jį į kovą. Voldemortas šauna Žudymo užkeikimą į Harį, o Haris - nuginklavimo užkeikimą į Voldemortą. Lazdelių burtai susijungia ir iš Voldemorto lazdelės pasirodo jo nužudytų žmonių sielų atspindžiai. Džeimso ir Lilės Poterių sielų atspindžiai irgi pasirodo ir padeda Hariui suplanuoti pabėgimo planą. Haris atremia ataką ir pabėga iš kapinių. Magijos ministras Kornelijus Karamelė neigia Voldemorto sugrįžimą, nors Haris tai sakė, ir vadino Harį išprotėjusiu berniūkščiu, o Dumbldorą seniu, netinkamu laipsniu.

Kova Ministerijoje[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1996 metais vyko dar vienas svarbus mūšis Ministerijoje. Haris Poteris, regėjęs kad Voldemortas kankina jo krikštatėvį dėl pranašystės informacijos, kartu su Luna, Neviliu, Roniu, Hermiona ir Džine išvyksta gelbėti jo. Jie atvyksta į Paslapčių departamentą Magijos ministerijoje ir susiduria su Mirties valgytojais, kurie ieško pranašystės. Žiauri kova tuoj prasideda. Sneipo informuoti, atvyksta ir Brolijos nariai: Sirijus Blekas, Remas Lubinas, Nimfadora Tonks, Kingslis Šeklbotas ir Alastoras Rukna. Vėliau, atvyksta ir Albas Dumbldoras, kuris pradeda kovą su Voldemortu. Belatriks Lenstreindž nužudo Sirijų Bleką. Daug kas buvo sužeisti. Kovos pabaigoje, Voldemortas pabėgo su kitais Mirties valgytojais. Kova buvo laimėta Brolijos ir Dumbldoro kariaunos.

Pirmoji Kova Hogvartse[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1997 metais, kova užvirė tarp Mirties valgytojų ir Brolijos narių. Sneipas nužudė Dumbldorą][Jis Sneipui paliepė jį [Dumbuldorą nužudyti. Brolijos nariai, ypač Bilas Vizlis, Remas Lubinas ir Nimfadora Tonks buvo rimtai sužeisti. Galiausiai, Mirties valgytojai, vedami Sneipo, pabėgo ir Kariauna bei Brolija laimėjo.

Antroji Kova Hogvartse[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kova truko apie 5 val. į kovą įsitraukė ir Voldemortas. Kovos gale Voldemortas susikovė akis į akį su Hariu Poteriu. Voldemortas paleido Žudymo užkeikimą, o Haris - Nuginklavimo užkeikimą. Susidūrė abu paleisti užkeikimai, tačiau Haris laimėjo ir Voldemortas krito negyvas. Karo pabaigoje mirė: Fredis Vizlis, Remas Lubinas, Nimfadora Tonks, Kolinas Krivis ir daugelis kitų antraeilių veikėjų.