Hermiona Įkyrėlė

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Hario Poterio personažas
Hermiona Džeinė Įkyrėlė

Emma Watson (Hermiona Įkyrėlė) filme Haris Poteris ir Fenikso brolija
KoledžasGrifų Gūžta
AktoriusEmma Watson
Pirmas pasirodymasHaris Poteris ir
Išminties akmuo

Hermiona Džeinė Įkyrėlė (angl. Hermione Jean Granger) (gimus 1979 metais, rugsėjo 19 d.) – fiktyvi, viena iš pagrindinių J. K. Rowling Hario Poterio knygų veikėjų, kartu su Ronaldu Vizliu – geriausi pagrindinio veikėjo Hario Poterio draugai.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Hermiona Džeinė Įkyrėlė gimė žiobarų šeimoje. Kaip sužinoma iš knygos, jos tėvai, nors ir žiobarai, didžiavosi tuo, kad jų dukra buvo pakviesta mokytis į Hogvartsą. Su Hariu Poteriu (tuo pat metu – ir Roniu Vizliu), Hermiona susipažino pirmosios kelionės į Hogvartsą metu. Iš pat pradžių jiems Hermiona nelabai patiko, tačiau jau pirmosios dalies pabaigoje trijulė smarkiai susibičiuliavo. Paskutinėje knygoje ji susituokia su Ronaldu Vizliu ir turi du vaikus: Rouzę ir Hugą.

Charakteris[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Iš pat pradžių, Hermiona Hariui su Roniu pasirodė užsispyrusi, pasipūtusi ir nuobodi, tačiau visai netrukus galima buvo pastebėti, kad Hermiona ne tik labai kruopšti ir stropi (ypač moksluose), bet kad dar yra ir drąsi, protinga, įdomi ir nepaliekanti nelaimėje (nors namų darbų nusižiūrėti beveik niekada neduodavo).