Fantastiniai gyvūnai ir kur juos rasti

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
Knygos „Fantastiniai gyvūnai ir kur juos rasti“ angliško leidimo viršelis

„Fantastiniai gyvūnai ir kur juos rasti“ (angl. Fantastic Beasts and Where to Find Them) – britės rašytojos J. K. Rowling knyga, skirta finansiškai padėti Comic Relief paramos fondui. Apie 80 % kiekvienos knygos pelno tiesiai perduodama neturtingiems vaikams visame pasaulyje. 2001-aisiais įvykusiame interviu su Scholastic leidėjais, Rowling pasakė, kad temą apie fantastinius gyvūnus pasirinko dėl to, kad tai, anot rašytojos, labai smagi tema ir jai ji turi parašiusi labai daug informacijos.

Išgalvota knyga[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Fantastiniai gyvūnai ir kur juos rasti“ minima Harry Potter serijos apysakose, kaip garsaus magizoologo Njuto Miglapūčio (Newt Scamander) knyga, priklausanti berniukui burtininkui Hariui Poteriui. Pirmą kartą serijoje knyga minima pirmojoje dalyje „Haris Poteris ir Išminties akmuo“ (56 p.). Haris Poteris gauna laišką iš Hogvartso burtų ir kerėjimo mokyklos, kuriame tarp kitų būtinų įsigyti knygų yra ir „Fantastiniai gyvūnai ir kur juos rasti“. Beje, septintojoje knygų serijos dalyje, Haris Poteris ir Mirties relikvijos, knygos pavadinimas yra verčiamas „Fantastiniai žvėrys ir kur jų ieškoti“ (319 p.).

„Fantastiniuose gyvūnuose ir kur juos rasti“ pasakojama magiškosios zoologijos istorija, taip aprašomos 75 fantastinių gyvūnų rūšys, aptinkamos visame pasaulyje. Daugiausia informacijos buvo surinkta Njutui Miglapučiui keliaujant po visus penkis kontinentus. Išgalvotas autorius užsimena, kad pirmasis knygos leidimas buvo surinktas 1918-taisiais Augustuso Vormo (Augustus Worme), bet išleistas tik 1927 metais. Dabartinis leidimas yra penkiasdešimt antras.

Filmai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2016 m. yra išleista trilogijos „Fantastiniai gyvūnai ir kur juos rasti“ pirmoji dalis. Istorija pasakoja apie knygos autorių Njutą Miglapūtį. Scenarijų parašė J. K. Rowling.

Taip pat skaitykite[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]