Prekyba moterimis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Vokietijos moterų perspėjimas ~1900 m. (anksčiau iš Vokietijos išvykdavo daug moterų, šiuo metu į ją atgabenama daug prekybos moterimis aukų, kone antroje vietoje po D. Britanijos)

Prekyba moterimis – prekybos žmonėmis rūšis; nusikaltimas.

Kliūtys kovojant su prekyba moterimis – lyčių nelygybė, ją lemiančios patriarchalinės nuostatos, į moterį vis dar neretai žiūrima kaip į seksualinių paslaugų teikėją. Taip pat bendrieji veiksniai kovojant su prekyba žmonėmis.

Europa[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Tarptautinės migracijos organizacijos duomenimis, Didžiojoje Britanijoje daugiausia parduotų moterų yra iš Lietuvos. Lietuva šia statistika „lenkia“ antroje vietoje likusią Albaniją[1].

Kovojant su prekyba moterimis, imamasi ne tik nacionalinių priemonių. Veiksmus stengiamasi koordinuoti ir tarptautiniu, regioniniu lygmeniu.

2003 m. balandžio 9 d. neformaliame Šiaurės ir Baltijos valstybių ministrų susitikime Stokholme (Švedijoje), buvo priimti Nuostatai ir rekomendacijos dėl prekybos moterimis Šiaurės ir Baltijos valstybėse.

2003 m. lapkričio 29 d. Vilniuje Baltijos Asamblėja, atsižvelgdama į tai, kad prekyba moterimis ir vaikais yra rimta ir vis didėjanti problema visame pasaulyje, reikšdama susirūpinimą tuo, kad Baltijos valstybėse prekybos moterimis ir vaikais mastas nemažėja, ir tuo, kad Baltijos valstybės pamažu tampa ne tik sekso paslaugų šaltiniu, bet ir sekso turizmo šalimis, pakvietė Baltijos valstybių parlamentus ir Vyriausybes parengti visose Baltijos valstybėse suderintus teisės aktus dėl kovos su prostitucija, įskaitant sekso paslaugų pirkimo kriminalizaciją. Taip pat skatino labiau derinti teisėsaugos institucijų veiksmus, atkreipti dėmesį į tai, kad priimtos teisės normos būtų įgyvendinamos; šviesti visuomenę lyčių lygybės klausimais, kad būtų išgyvendintos patriarchalinės nuostatos ir prietarai, peržiūrėti mokyklų programas atsižvelgiant į lyčių lygybę, vidurinėse mokyklose paspartinti lytinio auklėjimo diegimą; imtis priemonių išgyvendinti sekso paslaugų reklamą ir skelbimus[2].

Nyderlandų karalystė Lietuvai 20082009 m. teikė paramą kampanijai prieš prekybą moterimis[3].

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]