Baltijos Asamblėja

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Organizacijos logotipas
Baltijos šalių Parlamentų vadovių susitikimas 2011 m. lapkričio 5 d. Rygoje (iš kairės: Solvita Āboltiņa, Irena Degutienė, Ene Ergma)
Baltijos Asamblėjos apdovanojimas - medalis

Baltijos Asamblėja (BA) - Lietuvos, Estijos ir Latvijos Respublikų parlamentų bendradarbiavimo tarptautinė organizacija, sudaryta remiantis Lietuvos Respublikos, Estijos Respublikos ir Latvijos Respublikos Aukščiausiųjų Tarybų narių 1990 m. gruodžio 1 d. Vilniuje priimtu bendru sprendimu, veikianti 1994 m. birželio 13 d. pasirašyto Lietuvos Respublikos, Estijos Respublikos ir Latvijos Respublikos susitarimo „Dėl Baltijos valstybių parlamentų ir vyriausybių bendradarbiavimo“, BA Statuto ir kitų BA bei jos organų priimtų teisės aktų pagrindu.

BA – tarptautinės teisės subjektas. Sekretoriato buveinė yra Rygoje (Latvija). BA turi savo simboliką ir vėliavą. Jų naudojimą nustato sesijoje patvirtinti atitinkami nuostatai.

Į BA kiekvienos Baltijos valstybės parlamentas, laikydamasis patvirtintų procedūrų taisyklių ir proporcinio politinio atstovavimo nacionalinėje delegacijoje principo, patvirtina nuo 12 iki 20 parlamentarų (nacionalinė delegacija, įskaitant jos pirmininką ir pirmininko pavaduotoją). Delegacijos narių skaičius visą atitinkamo parlamento kadencijos laiką nekeičiamas.

BA darbui organizuoti sudaromas Prezidiumas. Į BA Prezidiumą įeina kiekvienos nacionalinės delegacijos pirmininkas ir jo pavaduotojas, kuriuos skiria atitinkamos valstybės parlamentas.

Komitetai[taisyti | redaguoti kodą]

Komitetai sudaromi BA rūpimiems klausimams rengti ir svarstyti. BA nuolatiniai komitetai yra šie: Aplinkosaugos ir energetikos; Ekonomikos reikalų, komunikacijų ir informatikos; Socialinių reikalų; Švietimo, mokslo ir kultūros; Teisės ir saugumo reikalų komitetas.

Panašiems politiniams interesams ir požiūriams išreikšti, remdamiesi atitinkama bendra deklaracija, nacionalinių delegacijų nariai gali sudaryti partines grupes (frakcijas): ne mažiau kaip 5 narių iš ne mažiau kaip dviejų nacionalinių delegacijų. Partinės grupės (frakcijos) veikia vadovaudamosi BA partinių grupių (frakcijų) veiklos nuostatais, kurie yra neatskiriama Statuto sudėtinė dalis.

Sekretoriatas[taisyti | redaguoti kodą]

Reguliarią BA ir jos organų veiklą užtikrina sekretoriatas. Jį sudaro BA Sekretoriato vadovas ir Lietuvos, Estijos ir Latvijos nacionalinių delegacijų sekretoriai (nacionaliniai sekretoriai).

BA Sekretoriato vadovo ir nacionalinių delegacijų sekretorių veiksmai derinami vadovaujantis BA Statutu ir kitais jo pagrindu priimtais dokumentais.

Šaltiniai[taisyti | redaguoti kodą]