Matematikos ir informatikos institutas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Matematikos ir informatikos institutas (sutr. MII) – Vilniaus universiteto kamieninis padalinys (nuo 2010 m. spalio 1 d.; iki tol - Lietuvos valstybinis institutas), dirbantis matematikos ir informatikos srityse.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Instituto įkūrimo data laikoma 1956 m. spalio 1 d., kai buvo panaikintas Lietuvos mokslų akademijos Fizikos ir technikos institutas, ir įkurti trys nauji institutai: Statybos ir architektūros institutas, Energetikos ir elektrotechnikos institutas ir Fizikos ir matematikos institutas. Pastarasis institutas laikomas Matematikos ir informatikos instituto pirmtaku. Jo direktoriumi buvo paskirtas akademikas Adolfas Jucys.

1977 m. sausio 1 d. institutas suskaidytas į Fizikos institutą ir Matematikos ir kibernetikos institutą. 1990 m. liepos 9 d. pastarasis pervadintas į Matematikos ir informatikos institutą.

Mokslinė veikla[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2002 m. liepos 10 d. Vyriausybės patvirtintos pagrindinės instituto veiklos kryptys yra:

  • tikimybių teorijos ir matematinės statistikos, finansų ir draudos matematikos, diferencialinių lygčių ir jų skaitmeninių sprendimo metodų bei matematinės logikos ir algoritmų teorijos problemų tyrimai;
  • atpažinimo procesų ir duomenų analizės, daugiaekstremalių optimizavimo uždavinių bei multimedijos technologijų ir interaktyvių sistemų tyrimai;
  • informatikos teorinių ir metodinių pagrindų, mokyklinės informatikos problemų, kompiuterizuotų sistemų ir kompiuterių tinklų inžinerijos metodų tyrimai bei taikymas naujoms informacinėms technologijoms kurti.

Institutas leidžia mokslinį žurnalą „Informatica“, įtrauktą į ISI sąrašą, taip pat „Lithuanian Mathematical Journal“.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]