Pilies sala (Drūkšiai)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Koordinatės: 55°35′45″ š. pl. 26°39′03″ r. ilg. / 55.59583°š. pl. 26.65083°r. ilg. / 55.59583; 26.65083

Sala žemėlapyje

Pilies sala (blrs. востраў Замак, rus. остров Замок) – negyvenama sala Drūkšių ežere Baltarusijos Vitebsko srities šiaurės vakaruose.

Aprašymas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Sala plyti ežero pietrytinėje dalyje, ties Drūkšių miesteliu. Plotas 0,26 km². Sudėtingos formos, didžiausias ilgis ŠP kryptimi – 745 m, didžiausias plotis – 678 m. Šiaurinė salos dalis administraciškai priklauso Breslaujos rajono Miežėnų apylinkei, o pietinė (didesnioji) – to paties rajono Vidžių apylinkei. Pakrantės apaugusios medžiais ir krūmais, vidurinėje dalyje vyrauja pievos. Rytinėje pusėje yra aukščiausias teritorijos taškas – 151,4 m, vakariniame kyšulyje – piliakalnis su gynybinių griovių likučiais.

Archeologiniai tyrinėjimai parodė, kad saloje pradėta gyventi gana anksti – seniausi radiniai priskiriami Dniepro-Dauguvos kultūrai. XV a. suręsta medinė pilaitė su trimis bokštais ir gyvenamosiomis trobelėmis netoliese, salą su ežero krantais jungė du mediniai poliniai tiltai. 1622 m. pastatus nusiaubė gaisras, po kurio pilis buvo apleista, bet gyvenamieji ir ūkiniai trobesiai buvo atstatyti. 1682 m. Lietuvos didysis etmonas Kazimieras Jonas Sapiega įsakė salos medinius statinius perkelti į Drūkšių miestelį.

Iliustracijos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]