Patrick Wolf

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Patrick Wolf
Biografija
Pilnas vardasPatrick Denis Apps
Gimė1983 m. birželio 30 d. (38 metai)
South London
Aktyvumo metai2002–dabar
Įrašų kompanijaLow Altitude Records
Faith & Industry
Tomlab
Loog
Bloody Chamber Music
SvetainėPatrickWolf.com

Patrick Wolf (tikr. Patrick Denis Apps, g. 1983 m. birželio 30 d.) yra britų dainininkas iš pietų Londono. Patrick’as naudoja įvairius instrumentus savo muzikoje, dažniausiai – pianiną, smuiką ir Havajų gitarą. Taip pat jis žinomas dėl elektroninės muzikos derinimo su klasikiniais instrumentais. Wolf‘o stilius varijuoja nuo romantizmo, folk iki techno-pop.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Patrickas Wolfas gimė Šv. Tomo ligoninėje [1], pietų Londone[2] [3], menininkų šeimoje, kuri persikėlė į Londoną netrukus po jo gimimo. Savo muzikinį lavinimąsi jis pradėjo smuiko pamokomis ir bažnyčios choru. Pirmą savo įrašą jis pagamino 11-os, o dainas įrašinėti su smuiku, balsu ir vargonais savo 4 dainų kasetėje pradėjo dvylikos metų amžiaus. Keturiolikos jis prisijungė ir koncertuodavo su pop art kolektyvu Minty. Po dvejų metų jis neišlaikė baigiamųjų egzaminų ir paliko namus. Šiuo periodu Wolfas užsidirbinėjo pinigus grieždamas styginių kvartete ir subūręs grupę Maison Crimineaux. Ryškus trio buvo sukurtas destruktyvios etikos, slypinčios už baltojo triukšmo ir pop muzikos, pagrindu. Jis taip pat ir toliau atskirai įrašinėjo savo asmeninius kūrinius. Maison Crimineaux koncerte Paryžiuje dalyvavo elektroninės muzikos meistras Kristian Robinson (kitaip žinomas kaip Capitol K), kuris po to padėjo išleisti Wolfo debiutinį albumą Lycantrophy.

Lycanthropy ir Wind in the Wires[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Wolfo nuolatinis rašymas ir įrašinėjimas atnešė jam Fat Cat Records dėmesį, kurie aprūpino jį Atari kompiuteriu ir dainų miksavimo pultu. Įrašinėdamas Lycantrophy, Wolfas metus studijavo kompoziciją Trinity muzikos koledže. Lycantrophy buvo išleistas 2003 metų vasarą. Jis taip pat keletą kartų svečio teisėmis grojo smuiku kartu su Chicks on Speed ir The Hidden Kameras. Vokiečių įrašų kompanija Tomlab vėliau išleido albumą Jungtinėse Amerikos Valstijose ir visoje Europoje. Jo antrasis albumas, Wind in the Wires, pasirodęs 2005-aisiais, įkvėptas Patricko kornvalietiškų ir airiškų šaknų, ir išleistas tos pačios įrašų kompanijos kaip ir Lycantrophy buvo taip pat palankiai pripažintas kritikų. Singlas Tristan, paremtas Kornvalio legenda Tristram of Lyonesse, sulaukė didelio kritikų dėmesio ir tapo daugelio gerbėjų mėgstamiausiu kūriniu.

The Magic Position[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Po Wind In The Wires sėkmės, 2005-aisiais Wolf‘as pasirašė sutartį su Loog ir pradėjo įrašinėti savo trečiąjį albumą, The Magic Position, kuriame taip pat pasirodė Marianne Faithfull ir Edward Larrikin iš Larricin Love[4] . Prastos kokybės albumo versija nutekėjo į internetą 2007 metų sausio 3-ią dieną. Albumas, oficialiai išleistas vasario 26-ą, buvo išgirtas kritikų ir susilaukė nemažesnės komercinės sėkmės negu ankstesnieji įrašai. The Magic Position JAV buvo išleistas Low Altitude Records tų pačių metų gegužės 1-ąją. Albume vyravo meilės temos, kadangi dauguma dainų buvo parašytos pasibaigus ilgai trukusiems artimiems santykiams. 2007-ųjų sausį pirmieji šeši videoklipai tapo prieinami per iTunes, kaip ir gyvi pasirodymai (įskaitant ir seną, ir naują medžiagą) bei interviu. Wolfas albumo populiarinimui surengė koncertų turą Šiaurės Amerikoje, Europoje, Japonijoje ir Australijoje, užbaigdamas jį dviem koncertais Londono Shepherd Bush Empire arenoje, į kuriuos bilietai iškart buvo išpirkti.

The Bachelor ir Lupercalia[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Wolfas pradėjo dirbti su kitu savo albumu, iš pradžių pavadintu Battle, iškart kai užsibaigė The Magic Position turas. Albumas pirmiausia buvo įsivaizduotas kaip politinis albumas. Vėliau įrašo mintis pasikeitė į depresiją, kurią Wolfas patyrė turo metu. Tačiau, prieš grįžtant į studiją, Wolfas įsimylėjo, ir vėl pakeitęs albumo kryptį, jis turėjo pakankamai medžiagos dviem įrašams. 2008 m. gruodžio 10-ą Wolfas su Universal Records NME paskelbė savo planą po £10 parduoti albumo akcijas bandstocks.com: “Iš esmės, jūs galite investuoti į albumo užbaigimą ir gamybą, ir tada gaunate jo akciją. Taigi jūs beveik tampate įrašų kompanijos dalimi, lyg albumo nuosavybės bendrininkas“."[5]. 2009-ųjų vasario 12-ą, Wolfas paskelbė, kad du diskai vadinsis The Bachelor ir Lupercalia. The Bachelor singlas Vulture, buvo išleistas balandžio 2-ąją. Antrasis singlas, Hard Times, buvo išleistas 2009-ujų liepos 6-ąją. The Bachelor buvo išleistas 2009-ųjų birželio 1-ą. Lupercalia išleistas 2011-aisiais.

Asmeninis gyvenimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2007-ų metų vasario 27-ą, per interviu su thelondonpaper, Wolfui buvo iškeltas klausimas dėl jo seksualinės orientacijos: „Taip pat, kaip aš nežinau ar mano šeštasis albumas bus death metal ar vaikų pop, aš nežinau ar man lemta nugyventi savo gyvenimą su arkliu, moterimi ar vyru. Tai padaro gyvenimą lengvesnį“[6]. 2007-ųjų liepos 5-ąją per interviu su Sydney Star Observer, jis patvirtino savo orientaciją: „Mano seksualumas yra liberalus. Aš įsimyliu ir vyrus, ir moteris. Aš manau, galima vadinti mane biseksualiu. Man patinka mylėtis ir įsimylėti – man nepatinka duoti vardų savo seksualumui“. 2008-ųjų rugsėjį Wolfas patvirtino, kad jis buvo sumuštas apsaugininkų Madonos koncerte dėl bučiavimosi su savo vaikinu. Jis sakė Electroqueer: „Jie ištempė mus lauk ir surakino, o tada lauke sumušė. Jie pamatė mus per filmavimo kameras“.[7].

Modelio karjera[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Wolf‘as, kartu su The Paddingtons, Edward Larrinkin ir The View, 2007-ųjų rugpjūtį pasirodė Mario Testino fotografijų serijoje kaip Burberry kompanijos dalis.[8]. Wolfas taip pat dirbo su daug dizainerių Londono mados savaitėje 2009-aisias

Diskografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Albumai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 • 2003: Lycanthropy (Faith and Industry / Tomlab)
 • 2005: Wind in the Wires (Tomlab)
 • 2007: The Magic Position (Loog Records)
 • 2009: The Bachelor (Bloody Chamber Music)
 • 2011: Lupercalia
 • 2012: Sundark and Riverlight

Citatos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 1. http://www.thisislondon.co.uk/lifestyle/article-23692625-details/My+London:+Patrick+Wolf/article.do Archyvuota kopija 2009-05-24 iš Wayback Machine projekto.
 2. http://www.nme.com/artists/patrick-wolf
 3. http://www.starpulse.com/Music/Wolf,_Patrick/index.html Archyvuota kopija 2008-08-15 iš Wayback Machine projekto.
 4. „Patrick Wolf vodcast“. Nuoroda tikrinta 2007-02-05. 
 5. „Patrick Wolf Talks New Album“. idiomag. 2009-02-18. Nuoroda tikrinta 2009-02-19. 
 6. Mackenzie, Malcolm (2007-02-27). „The lone Wolf of indie“. thelondonpaper. Suarchyvuotas originalas 2007-09-27. Nuoroda tikrinta 2007-04-08. 
 7. Burns, Sunny (2007-08-17). „PUTTING SOME GROWL INTO POP“. Suarchyvuotas originalas 2008-02-12. Nuoroda tikrinta 2007-07-22. 
 8. Coulson, Clare (15 June 2007). „Check out Burberry's new talent“. The Telegraph. Nuoroda tikrinta 2009-06-10. 

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]