Pereiti prie turinio

Nevėžio dvilypis ąžuolas

55°10′53″š. pl. 23°51′28″r. ilg. / 55.181487°š. pl. 23.857828°r. ilg. / 55.181487; 23.857828

Nevėžio dvilypis ąžuolas

Ąžuolas iš pietų pusės, nuo kelio
VietaPakapiai, Kauno raj.
Rūšispaprastasis ąžuolas
Aukštis17 m
Amžius~300 m.
Apimtis2,6 m

Nevėžio dvilypis ąžuolas (Nevėžio dvikamienis ąžuolas) – Kauno rajono savivaldybės saugomas botaninis gamtos paveldo objektas Pakapių k.,[1] Babtų sen., ties Kauno ir Kėdainių rajonų riba. Ąžuolas auga atvirame plačiame apdirbame lauke, kuriame vasarą veši pasėliai. Pasiekiamas iš kelio  1906  Aukštutiniai KaniūkaiBabtaiLabūnavaKėdainiai  kryžkelės su nuoroda link Labūnavos dvaro bokšto, tik pasukus į priešingą pusę, žvyrkeliu apie 1,5 km.

Ąžuolo amžius yra apie 300 metų.[2] Spaudos draudimo metais jo apylinkėse buvo slapta gabenamos ir platinamos lietuviškos knygos. Tai darę knygnešiai atvežtas knygas slėpdavo ir Dasiūnų kaime prie dvilypio ąžuolo.

Ąžuolas vadinamas Dvilypiu, nes 1 m aukštyje nuo pagrindo išsišakoja į du kamienus.[3] Savo matmenimis ir išvaizda medis dominuoja horizonte, nors tėra apie 120 m piečiau nuo žemame slėnyje tarp medžių vingiuojančio Nevėžio. Priešingame upės krante, 1 km į šiaurės vakarus, auga Paliepių tuopa.

  • Medžio rūšis – paprastasis ąžuolas
  • Amžius – ~300 metų
  • Medžio aukštis – 17 m[1]
  • Kamieno apimtis – 2,6 m[1]
  • Kamienų skaičius – 2
  • Lajos plotis – 21 m
  • „Kauno rajono gamta ir kultūros vertybės“.- Kaunas, 1999 - p. 67