Nachtflug

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Nachtflug
Nachtflug viršelis
Falco albumo Nachtflug viršelis
Falco studijinis albumas
Išleistas 1992 m.
Žanras Pop, rock
Įrašų kompanija EMI Electrola
Prodiuseris Bolland & Bolland, H. Closer, T. Schobel
Falco chronologija
Data De Groove
(1990)
Nachtflug
(1992)
Out Of The Dark (Into The Light)
(1998)

Nachtflug (vok. Naktinis skrydis) yra 7-asis austrų dainininko Falco albumas, išleistas 1992 m., pakilęs į 1-ąją Austrijos topo vietą ir tuo pažymėjęs Falco sugrįžimą į lyderiaujančias topų pozicijas. .

Priešistorė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1990 m. po albumo „Data De Groove“, kurį prodiusavo Robertas Pongeris, nesekmės, Falco vėl ėmė dirbti su olandų prodiuserių duetu - broliais Robu ir Ferdi Bollandais, kurie prodiusavo jo ankstesnius albumus „Falco 3“, „Emotional“ bei „Wiener Blut“. Kartu su jais sukurtos 8 dainos, likusios 2 - su prodiuseriais Haraldu Kloseriu ir Thomasu Schobeliu.

Muzikinio žanro atžvilgiu šį Falco darbą galima pavadinti bene vientisiausiu jo albumu, kadangi absoliuti dauguma albumo dainų yra panašaus stiliaus ir ritmo kūriniai, kuriuos jungia ryškus sintezatorinis motyvas, paįvairintas elektrine gitara bei trankiomis būgnų partijomis, todėl šis specifinis skambesys skiriasi nuo kitų Falco albumų ir yra gan lengvai atpažįstamas.

Į albumą buvo įtrauktos tik dvi lėtesnio tempo dainos - baladės „Cadillac Hotel“ bei „Nachtflug“.

Atskirų šalių rinkoms albumas buvo išleistas su dviem skirtingais viršeliais.

Dainos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 1. Titanic (3:56) 1
 2. Monarchy Now (4:10) ²
 3. Dance Mephisto (3:28) 1
 4. Psychos (3:16) 1
 5. S.C.A.N.D.A.L. (3:56) 1
 6. Yah-Vibration (3:35) 1
 7. Propaganda (3:34) 1
 8. Time (4:03) 1
 9. Cadillac Hotel (5:11) 1
 10. Nachtflug (3:15) ²
 • 1 Bolland & Bolland, Falco
 • ² Kloser, Schobel, Falco

Singlai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Išleisti singlai „Titanic“, „Dance Mephisto“ bei „Nachtflug“. „Titanic“ pakilo į Top-3 ir laimėjo daugybę apdovanojimų. Jo videoklipe panaudota nealbuminė dainos versija, kurios priedainis įrašytas anglų kalboje.

Kiti faktai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Po šio albumo išleidimo Falco po 6-ių metų vėl išvyko į koncertinį turą po Europą. Ryškiausias jo pasirodymas buvo 1993 m. koncertas festivalyje „Donauinselfest“, kuris pritraukė 150 tūkst. žiūrovų, nors smarkiai lijo ir per dainą „Nachtflug“ trenkė žaibas. Toks rekordinis žiūrovų skaičius yra vienas iš 4-ių geriausių pasiekimų per 24 festivalio gyvavimo metus. Vėliau pasirodžiusį šio koncerto DVD lydėjo toks didelis populiarumas, kad teko išleisti net kelis papildomus tiražus.

1994 m. Falco pristatė šio albumo dainas su 80-ies muzikantų simfoniniu orkestru. Po 14-os metų (2008 m.) šis įrašas, pavadintas „Symphonic“, buvo išleistas CD ir DVD formatais, kurie abu pakilo į pirmąsias Austrijos albumų vietas, taip pat ir į Vokietijos Top-15.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]