Out Of The Dark (Into The Light)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Out Of The Dark (Into The Light)
Out Of The Dark (Into The Light) viršelis
Falco albumo Out Of The Dark (Into The Light) viršelis
Falco studijinis albumas
Išleistas 1998 m.
Įrašytas 1995-1998 m.
Flash & Fly Studios
Capellmeister
Audio Studios
Žanras Pop, rock, rap, techno
Įrašų kompanija EMI Electrola GmbH
Prodiuseris George Glück
T.Börger
R. Heil
U. Arndt
Falco chronologija
Nachtflug
(1992)
Out Of The Dark (Into The Light)
(1998)
Verdammt Wir Leben Noch
(1999)

Out Of The Dark (Into The Light) (angl. Iš tamsos į šviesą) yra 8-asis austrų dainininko Falco albumas, išleistas 1998 m. vasario 27 d., prabėgus 3 savaitėms po dainininko žūties autokatastrofoje. Jis pakilo į 1-ą Austrijos albumų topo vietą, o viso pasaulyje jo buvo parduota apie 3 mln. kopijų.

Priešistorė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1995 m. pabaigoje Falco ėmė kurti dainas savo būsimam albumui. 1996 m. pradžioje išleistas singlas „Mutter, Der Mann Mit Dem Koks Ist Da“ po pseudonimu „T>>MA“ pasiekė 3-ią Austrijos ir 11-ą Vokietijos topo vietas. Daina susilaukė susidomėjimo ne vien todėl, kad joje vėl buvo paliesta narkotikų tema, bet ir dėl smarkiai pasikeitusio Falco muzikinio stiliaus - dainininko susižavėjimo techno žanru. To meto interviu Falco paaiškino savo pasirinkimą: „Žinoma, techno nėra mano stilius. Tačiau tie, kurie galvoja, jog techno - trumpalaikė jaunimo mada, deja, nieko nesuprato“.

Tais pačiais 1996 m. išleistas dar vienas Falco singlas „Naked“ po pseudonimu „Falco featuring T>>MB“ pasiekė 4-ą Austrijos topo vietą, bet kitose šalyse dideliu populiarumu nepasižymėjo. Falco grįžo į savo naujuosius namus Dominikos Respublikoje, ketindamas kurti tolesnes dainas savo būsimam albumui, kurį ketino pavadinti „Egoisten“. 1997 m. savo 40-čio proga surengto pobūvio metu svečiams jis pagrojo naujausius kūrinius - „Out Of The Dark“ bei „Egoist“ (nufilmuota medžiaga vėliau buvo panaudota šių dainų vaizdo klipuose). Kartais sugrįždavęs į Austriją, Falco surengdavo retus pasirodymus. Vienas ryškiausių buvo Naujųjų metų išvakarėse „Excalibur Silvestergala 1997/98“, kur jis atliko dainas „Der Kommissar 2000“, „Push Push“ bei „Out Of The Dark“ (šių pasirodymų medžiaga taip pat buvo panaudota vėliau išleistuose šių dainų vaizdo klipuose). Po to Falco vėl grįžo į Dominikos Respubliką, kurioje toliau įrašinėjo dainas. Paskutinis jo pasirodymas buvo austrų radijo stoties „Ö3“ 30-ojo jubiliejaus renginyje, kuriame atliko „Der Kommissar 2000“. Paskutinė dainininko žinutė, palikta vasario 6 d. kolegos gitaristo, kuris gyveno Austrijoje, autoatsakiklyje kelios valandos prieš Falco žūtį, liudija apie optimistiškus dainininko planus ir idėjas, kuriant naujas dainas.

Jau paruoštas Falco albumas „Egoisten“ buvo pervadintas „Out Of The Dark (Into The Light)“ pagal to paties pavadinimo dainą. Į albumą įtraukta ir vieno pačių didžiausių Falco hitų „Der Kommissar“ nauja versija, kurią Falco atliko radijo stoties „Ö3“ renginyje.

Nors albumo dainų sąraše pažymėti 9 kūriniai, iš tiesų jame jų yra 10, mat taip pat įdėta ir „paslėpta daina“ - perdainuotas Rio Reiser kūrinys „Geld“, kuris pradeda skambėti daugiau kaip po 1 minutės, pasibaigus oficialiai albumo dainų sąraše 9-uoju numeriu įrašytai dainai „Naked“.

Dainos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. No Time For Revolution (3:52)
  2. Out Of The Dark (3:37)
  3. Shake (3:42)
  4. Der Kommissar 2000 (3:48)
  5. Mutter, Der Mann Mit Dem Koks Ist Da (3:39)
  6. Hit Me (3:47)
  7. Cyberlove (3:34)
  8. Egoist (3:27)
  9. Naked (Full Frontal Version) / Geld (11:29)

Singlai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Išleisti singlai – „Mutter, Der Mann Mit Dem Koks Ist Da“, „Naked“, titulinis „Out Of The Dark“ bei „Egoist“.

„Out Of The Dark“ videoklipe panaudotos ištraukos iš ankstesnių Falco videoklipų - „Jeanny“, „Emotional“, „Data De Groove“, „Titanic“, „Mutter, Der Mann Mit Dem Koks Ist Da“, „Naked“ ir kt., sumiksuoti su vaizdais, kuriuose Falco 1997 m. gruodžio 31 d. atlieka šį kūrinį „Excalibur Silvestergala 1997/98“ renginyje bei per savo jubiliejų 1997 m. vasario 19 d. Visa ši medžiaga persipina su kadrais, kuriuose traukinys iš žiūrovo perspektyvos įvažiuoja ir išvažiuoja iš tunelio pagal dainos eilutes „iš tamsos į šviesą“.

Singlas „Out Of The Dark“ pakilo į lyderiaujančias pozicijas Europoje ir buvo parduotas daugiau kaip 3,5 mln. tiražu, o jo videoklipas tapo vienu geriausiai perkamų visų laikų vokiškų videoklipų. Kadangi jis buvo išleistas sekantį mėnesį po Falco žūties, sukėlė daugybę spėlionių, ar tik dainininko mirtis nebuvo savižudybė, nes joje minimos eilutės „Nejau privalau mirti, kad gyvenčiau?“. Tačiau iš tikrųjų ši daina buvo sukurta dar 1996 m. ir, pasak paties Falco, ji ne apie mirtį, o metaforišką vyro išsiskyrimą su moterimi, depresiją ir, kaip jau Falco buvo būdinga - apie narkotikus.

Kiti faktai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Albumas susilaukė didžiulio populiarumo ir pasaulyje buvo parduotas daugiau kaip 2,5 mln. tiražu. Vokietijoje jis neiškrito iš albumo topo visus 1998 metus ir tapo antru geriausiai perkamu albumu tais metais (o kaip vokiškai kalbančio atlikėjo - pirmu).

2008 m., prabėgus 10 metų po Falco žūties, šis diskas vėl pakilo į Austrijos albumų topą.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]