Data De Groove

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Data De Groove
Data De Groove viršelis
Falco albumo Data De Groove viršelis
Falco studijinis albumas
Išleistas 1990 m.
Įrašytas 1990 m.
Žanras Pop, rock, dance
Įrašų kompanija GiG Records, Teldec
Prodiuseris Robert Ponger
Falco chronologija
Wiener Blut
(1988)
Data De Groove
(1990)
Nachtflug
(1992)

Data De Groove yra šeštasis austrų dainininko Falco albumas, išleistas 1990 m., kuris pakilo iki 11-os Austrijos albumų topo vietos.

Priešistorė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Po bendradarbiavimo su olandų prodiuserių duetu – broliais Robu ir Ferdi Bollandais, su kuriais Falco išleido tris albumus – „Falco 3“, „Emotional“ bei „Wiener Blut“, dainininkas vėl sugrįžo pas savo pirmąjį prodiuserį Robertą Pongerį, su kuriuo buvo įrašęs savo pirmuosius albumus „Einzelhaft“ bei „Junge Roemer“. Nors, įrašinėjant albumą, tuo laiku Falco gyvenime įvyko daug permainų, šis darbas nelaikomas ypatingai asmenišku. Jis turėjo liudyti atlikėjo „sugrįžimą“ prie savo senojo skambesio.

Albumas buvo dedikuotas prasidėjusiai kompiuterių erai, kaip ir titulinė daina „Data De Groove“, kurioje gausu kompiuterinių terminių. Daina „Tanja P. Nicht Cindy C.“ skirta manekenei Tatjanai Patitz, kurią Falco teigia esant gražesne už kitą garsią manekenę Cindy Crawford. Daina „Bar Minor 7/11 (Jeanny Dry)“ laikoma neoficialiu garsiosios Falco dainos „Jeanny“ tęsiniu (trečiuoju iš penkių). Taip pat albume galima rasti dar vieną poliglotišką Falco kūrinį – dainą „Charisma Kommando“, kurioje persipina tiek angliški, tiek vokiški, tiek ir itališki žodžiai.

Dainos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Neo Nothing – Post Of All (4:45)
  2. Expocityvisions (4:08)
  3. Charisma Kommando (4:47)
  4. Tanja P. Nicht Cindy C. (3:35)
  5. Pusher (4:25)
  6. Data De Groove (4:38)
  7. Alles Im Liegen (5:04)
  8. U.4.2.P.1. Club Dub (3:41)
  9. Bar Minor 7/11 (Jeanny Dry) (3:45)
  10. Anaconda 'mour (0:57)

Singlai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Išleisti singlai – titulinis „Data De Groove“ bei „Charisma Kommando“.

Kiti faktai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nors dalis dainininko gerbėjų džiaugėsi, vėl atradę „senajį Falco“, šis albumas susilaukė mažiausio pasisekimo iš visų Falco albumų, todėl po jo išleidimo muzikantas ir vėl ėmė bendradarbiauti su broliais Bollandais.

Iki šios dienos tai kol kas vienintelis Falco albumas, kuris nėra perleistas iš naujo CD pavidalu, todėl tarp fanų laikomas didele kolekcine vertybe.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]