Korėjos nacionalinis muziejus

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Korėjos nacionalinis muziejus

Korėjos nacionalinis muziejus (국립중앙박물관) – didžiausias Pietų Korėjos istorijos ir meno muziejus bei kultūros centras. Įkurtas 1945 m., jis užsiima įvairiais tyrimais bei švietimo programomis archeologijos, istorijos ir meno srityse. Ekspozicijos nuolat pildomos, egzistuoja nuolatinės ir keičiamos parodos.

2005 m. muziejus atidarė naują pastatą Jongsan Šeimos parke Seule. Šiame muziejuje yra virš 220 000 eksponatų, iš kurių vienu metu eksponuojama apie 13 tūkstančių.

Pagal ekspozicijų užimamą plotą, Korėjos nacionalinis muziejus yra šeštas pasaulyje (137 201 m²). Pastatas suprojektuotas ir pastatytas taip, kad atlaikytų galimus žemės drebėjimus iki 6 balų stiprumo pagal Richterio skalę. Siekiant apsisaugoti nuo gaisro, naudotos tik ugniai atsparios statybinės medžiagos. Jis taip pat turi natūralaus apšvietimo sistemą, specialią oro kondicionavimo sistemą, specialias švietimui ir paskaitoms skirtas patalpas, atskirą muziejų vaikams, didelius plotus lauko parodoms, parduotuves, restoranus, kavines.

2009 m. per metus muziejuje apsilankė 2 730 204 lankytojai.[1]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. http://www.theartnewspaper.com/attfig/attfig09.pdf