Kinešma

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Kinešma
Кинешма
   Gerb kineshma ivanovskaya oblast.jpg      Flag of Kineshma (Ivanovo oblast).png   
Исторический центр Кинешмы.JPG
Kinešmos cerkvės
Laiko juosta: (UTC+3)
Valstybė Rusijos vėliava Rusija
Sritis Ivanovo sritis Ivanovo sritis
Gyventojų (2015) 85 344
Commons-logo.svg Vikiteka Kinešma

Kinešma (rus. Кинешма) – miestas Rusijoje, Ivanovo srities šiaurėje, ~100 km į šiaurės rytus nuo Ivanovo, Volgos dešiniajame krante, priešais Zavolžską. Rajono centras. Plentai į Jurjevecą, Ivanovą, Navolokus, Kostromą. Geležinkelis į Maskvą per Ivanovą. Yra upių uostas, pro kurį (išvežama medvilnė, mediena, naftos produktai, grūdai). Elektrotechnikos, mašinų (popieriaus pramonės įrenginių), tekstilės (medvilnės, linų), maisto (mėsos), chemijos, statybinių medžiagų pramonė.

Veikia dramos teatras, kraštotyros ir meno muziejai. Kinešmoje yra 11 cerkvių, iš kurių veikia 9; žymiausios – Dievo Motinos Ėmimo į dangų (1745 m.) ir Švč. Trejybės (1836 m.) soborai, Viešpaties Žengimo į dangų cerkvė (1760 m.), Aleksandro Neviškio cerkvė ir kt. Išlikęs bulvaras, XIX a. pab. – XX pr. statiniai.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kinešma rašytiniuose šaltiniuose minima nuo 1429 m., kai ją nusiaubė ir sudegino totoriai. 1616 m. Kinešma tapo apskrities centru, o miesto teisės suteiktos 1777 m. Kinešmą 1871 m. pasiekė geležinkelis iš Maskvos.[1] 2003 m. baigtas statyti tiltas per Volgą.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Kinešma. Visuotinė lietuvių enciklopedija, T. X (Khmerai-Krelle). – Vilnius: Mokslo ir enciklopedijų leidybos institutas, 2006