Kauno jaunimo mokykla

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Koordinatės: 54°54′23.52″ š. pl. 23°57′58.34″ r. ilg. / 54.9065333°š. pl. 23.9662056°r. ilg. / 54.9065333; 23.9662056

Kauno jaunimo mokykla
[[Vaizdas:|Kauno jaunimo mokykla herbas|center|150px]]
Kauno jaunimo mokykla
Miestas (gyvenvietė): Kaunas
Mokyklos direktorius(-ė): Tomas Lagūnavičius
Mokinių skaičius: 98
Įkūrimo data: 1995 m.
Uždarimo data: 1995 m.
Išleista laidų:
Pedagogų skaičius: 17

Kauno jaunimo mokykla – bendrojo lavinimo dieninė (mokoma viena pamaina) mokykla, veikianti Kaune, Sandėlių g. 7. Valstybinė biudžetinė mokymo įstaiga, vykdanti pagrindinio ugdymo programą (5-10 kl.), toliau siunčianti 10 kl. baigusius mokinius į kitas mokyklas, siekianti garantuoti ugdymo tęstinumą ir socialinį saugumą. Įstaigos kodas 195091976. Steigėjas Kauno miesto savivaldybės taryba.

Mokykla įsteigta 1995 m. sausio 12 d., pradėjo veikti tų pačių metų rugsėjo 1 d. 2004 m. rugsėjo 9 d. sprendimu Nr. T-476 mokykla pavadinta Kauno jaunimo mokykla.

Mokyklos tikslas – padėti mokymosi motyvų stokojantiems, socialinį imunitetą praradusiems, dėl socialinių-ekonominių ar kitokių sąlygų negalintiems baigti pagrindinės mokyklos mokiniams, padėti „sunkiems“ paaugliams ir jaunuoliams suvokti savo poreikius, interesus, gebėjimus, mokyti spręsti asmenines problemas. Tiesiogiai bendrauja su Vaikų gerovės centru „Pastogė“, miesto dienos centrais, vidurinėmis mokyklomis.

Jaunimo mokykla

Mokykla teikia nemokamas psichologines ir socialines konsultacijas mokinių namuose. Joje mokosi 12–16 metų paaugliai, patiriantys sunkumų vidurinėje mokykloje. Taikomi tiek individualaus darbo su kiekvienu mokiniu, tiek darbo su mokinio šeima metodai, todėl mokyklos darbuotojai (klasių auklėtojai, socialinė pedagogė, psichologė ir kt.) naudoja įvairius poveikio metodus. Konsultacijos vyksta įvairiais būdais: pokalbiai su mokinių tėvais apie vaikų problemas mokykloje ar šeimoje, konkretaus veiksmų plano, kurį naudoja šeima ar mokykla, aptarimas ar susitarimas glaudžiau bendradarbiauti ir pan. Tai mokiniui nesudaro galimybės praleisti pamokų. Individualiai dirbama su kiekvienu mokiniu per pamokas, naudojant vaizdinę medžiagą, sudarant galimybę įvairių konkursų, žaidimų metu parodyti savo galimybes, išbandyti naują veiklą. Mokykloje veikia paskatinimų sistema: pažangūs mokiniai lanko baseiną, nemokamai žaidžia boulingą, pramogauja ledo arenoje, vyksta į išvykas, ekskursijas.

Kauno jaunimo mokykloje veikia sociokultūrinis centras „Mokykla – miestui“. Naujajame centre yra 4 veiklos sritys: suaugusiųjų ir vaikų švietimas, menas ir kultūra, bendruomenės kūrimas, rekreacija. Mokykloje veikia savivaldos institucijos: mokyklos taryba, mokytojų taryba, mokinių parlamentas, metodinė taryba.

Priimami visi pageidaujantys mokytis mokiniai iš Kauno miesto ir rajono. Priėmimas vykdomas vadovaujantis asmenų priėmimo į Kauno miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas kriterijų ir klasių komplektavimo tvarkos aprašu, patvirtintu Kauno miesto savivaldybės tarybos 2012 m. vasario 23 d. sprendimu Nr. T-90.

Direktoriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • nuo 1995 m. Tomas Lagūnavičius

Taip pat skaitykite[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]