Kama (patiekalas)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Estiška kama (neišmaišyta)

Kama – estiškoje virtuvėje populiarus tradicinis smulkiai maltų miltų mišinys. Kaimyninėje suomiškoje virtuvėje jis vadinamas talkkuna. Kamos ar talkkuna milteliai – tai mišinys iš skrudintų miežių, rugių, avižų ir pupelių miltų. Avižų miltai gali būti pakeičiami kviečių miltais ar į juos gali būti pridedama sumaltų juodųjų pupelių.

Istoriškai kama buvo negendantis maisto produktas, lengvas persinešti ir pagaminti bei greitai numalšinti alkį su sviestu ar lašiniais. Jo nereikėjo kepti, kadangi jis buvo ir taip jau skrudintas.

Šiais laikais kama naudojama gaminti kai kuriems desertams. Daugiausiai ji mėgstama per pusryčius, sumaišyta su pienu, pasukomis ar kefyru. Dažnai pasaldinama su cukrumi ir ypač mėlynėmis, rečiau su kitais vaisiais ar medumi ar išvis be saldžių priedų. Tai pat naudojama pieno ir grietinės desertams kartu su miško uogomis, kurių randama Estijoje ir Suomijoje.

Estijoje kamą galima nusipirkti kaip suvenyrą. Tai vienas iš išskirtinių estiškų nacionalinių patiekalų.[1]

Rusiškoje virtuvėje panašus produktas iš avižinių miltų vadinamas tolokno, švediškoje – skrädmjöl (daugiausiai Vermlando provincijoje, čia užneštas miško suomių).

Šnekamojoje estų ir suomių kalbose „kama“ taip pat reiškia „dalykus“, bet taip gali būti pavadinami ir narkotikai.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]